Oldal: 2 / 45 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (444) összesen

Téma: Multikopteres panorámafotózás

Senior Member
    Hely
    Bad Aussee Ausztria
    Hozzászólás
    198
    Idézet fuhur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez nagyon tetszik! Gratulálok és köszi az infót. Már nézem, hogy mennyibe kerül a progi. Én is szeretnék ilyet készíteni
    Progiban tudok segíteni!

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965
    Idézet kopterzúzó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Progiban tudok segíteni!
    Kösz, amint beszerzem valószínűleg lesznek kérdéseim Azóta egyfolytában azt lesem, hol lehetne szép képeket készíteni.

Senior Member Kerti logója
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    109
    Idézet kopterzúzó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Értem!Mik vannak

Ezt esetleg ki lehet váltani azzal ha tudom állítani a kamerát, pl, hogy 2mp csináljon egy képet?vagy 5mp és közben szépen körbeforogok.Fpv-ben.Esetleg gimbal-al hogy lefelé is tudjon fényképezni.Sajnos a kamerát lentről nem tudom kezelni.
    Szerintem egy HD videóbol is ki lehet nyerni annyi jó képet, hogy meg lehessen csinálni a panoráma képet.
    Első ötletem nekem is az volt, hogy körbeforogva videózok és majd abból kiszedem.

Senior Member Krisz22 logója
    Hozzászólás
    708

Multikopteres panorámafotózás

Sziasztok.

Engem is érdekelne a progi!
    Az árba beszálnék...

Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    109
    Ez nagyon tetszik! Gratulálok és köszi az infót. Már nézem, hogy mennyibe kerül a progi. Én is szeretnék ilyet készíteni
    Köszi, a legnagyobb rész a fotózáson múlik, hogy jó legyen maga a panoráma.
    A programmal még lehet egy csomó érdekességet csinálni, főleg, ha van több panoráma, mert akkor lehet egyikből menni a másikba, stb.
    Ha kell szívesen segítek.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965
    Idézet Kerti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi, a legnagyobb rész a fotózáson múlik, hogy jó legyen maga a panoráma.
    A programmal még lehet egy csomó érdekességet csinálni, főleg, ha van több panoráma, mert akkor lehet egyikből menni a másikba, stb.
    Ha kell szívesen segítek.
    Szia,
    Máris az első kérdés:
    Milyen optivával, vagy milyen fényképezővel készültek az alap képek?

Azért kérdem, mert a szoftver honlapján látom, hogy GoPro kamerákból összeállított fényképezőt is kínálnak. Nekem viszont az volt a tapaztalatom ortofotók készítésénél (végül az is "panoráma" csak másként ), hogy a GoPro torzítása miatt nem lehetett semmi értemeset kreálni. Úgy sem, hogy utólag szoftveresen korrigáltam a képeket.

Szóval ez a program mennyire igényli a jó minőségű, torzításmentes alapképeket?

Köszi,
    Fuhur

Senior Member hgabesz logója
    Hely
    Somogy megye, Táska
    Hozzászólás
    508
    Ha felfelé nézel a panorámán akkor láthatod, hogy a Phantom vision 2 kamera van a gépen.

Senior Member
    Hely
    Budapest IV.
    Telefon
    +36302324515
    Hozzászólás
    457
    Szia,
    Máris az első kérdés:

Azért kérdem, mert a szoftver honlapján látom, hogy GoPro kamerákból összeállított fényképezőt is kínálnak. Nekem viszont az volt a tapaztalatom ortofotók készítésénél (végül az is "panoráma" csak másként ), hogy a GoPro torzítása miatt nem lehetett semmi értemeset kreálni. Úgy sem, hogy utólag szoftveresen korrigáltam a képeket.

Köszi,
    Fuhur
    nagyon
    minél jobb az obi és torzulás mentes a kép, annál egyszerűbb összerakni a panorámát és lesz hiba mentes a végeredmény
    a levegőben annyival egyszerűbb a dolog, hogy nem kell még a nodal ponttal is szarakodni

Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    109
    Szia,
    Máris az első kérdés:

Köszi,
    Fuhur
    A képeket a Vision + kamerájával készítettem. A panoráma elkészítéséhez teljesen mindegy, hogy milyen gépet vagy optikát használsz. Lehet akár teleobjektív is csak akkor rengeteg képet kell készíteni, hogy ki legyen töltve a gömb. Az sem számít, hogy torzításmentes legyen, sőt az a lényeg, hogy ha halszemmel csinálod, akkor ne legyen visszaállítva a kép torzítás mentesre. A járműveinkben mi 180 fokos halszem optikával készült képekből tesszük össze a panoráma képet (az aztán a torzításmentes kép, mert teljes kört alkot az alap kép).

Ilyen közeli fotózásnál már nagyon sok mindenre oda kell figyelni:
    Pl.: http://biwak.hu/include/center/tarta...rtualtour.html

Ami nagyon fontos az a nodal pont. Ez tulajdonképpen az a pont, ahol az objektíven belül a képet megfordítja a gép, tehát, ahol minden képkocka összpontosul. Nos ezen pont körül kellene forgatni a gépet. Természetesen minél távolabb vannak a tárgyak a fényképezőtől, annál kevésbé számít, hogy ezen pont körül forogjon a gép. Ezért lehet megcsinálni a Phantom-al is. Egy szobában, vagy járműben viszont nagyon pontosan kell beállítani a forgáspontot az állványon. Tapasztalat szerint, ha 10-15 m belül nincs tárgy és relatív azonos pontból tudunk fotózni, akkor összehozható nodal pont beállítás nélkül is.
    Utoljára módosítva: Kerti által : 2015-03-16 14:22

Junior Member
    Hozzászólás
    24
    Ez nagyon super, külön érdekesség, hogy ha telon nézem, a telo mozgatására is reagál a progi.

Oldal: 2 / 45 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva