Oldal: 3 / 45 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (444) összesen

Téma: Multikopteres panorámafotózás

Senior Member Kerti logója
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    109
    Idézet szgaborsz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez nagyon super, külön érdekesség, hogy ha telon nézem, a telo mozgatására is reagál a progi.
    Igen, a programban be lehet állítani, hogy használja a telefon vagy táblagép giroszkópját és akkor az eszköz mozgatásának megfelelően tudjuk a panorámát nézni.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965
    Szia Kerti!

Eljutottam oda, hogy vannak jó minőségű, megfelelő átfedésű fotóim. Össze is tudom rakni panorámává a PTGui progival (ezt eddig is használtam). Megvan a Kolor Panatour is és azzal elkészült a körbenézhető kép egy jókora fekete lyukkal a tetején. Persze ezt tudtam, mivel eget nem barkácsoltam a panorámához. És most jön a problkéma:
    Nekem nincs PhotoShop-om. Megprópáltam "ég darabkákat" betenni a PTGui progiba, de látom, hogy nem ez az út
    Találtam online PhotoShop-ot, amivel könnyedén elkészítettem az eget, de csak viszonylag kis felbontással hajlandó működni. Az eredeti, jó minőségű panoráma túl nagy számára.
    Van Adobe Image Ready progim, ami majdnem jó, de az eget nem tudtam összemosni a panorámával, így egy jól látható határvonal maradt. Ez így nem tetszik.
    További kérdésem, hogy utólag miféle pluginnel tudtad a Phantomot odavarázsolni. Ahogy én próbáltam (egszerűen rátettem a képre, középen fent) nem lett jó, mert nem középre került, hanem némiképp oldalra és erősen torzan.

Köszi,
    Fuhur

Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    109
    Szia fuhur!

Én a PhotoShop-nál a Flaming Pearl szűrőt használom erre a célra. Az a lényege, hogy a kiterített képet be tudja úgy forgatni, hogy a felső pont legyen a közepe. Így ki lehet javítani az égboltot, és oda lehet tenni a Phantom-ot. Ezután ugyanezen a plug-in vissza tudja alakítani az eredeti nézetbe a képet. A Panotour-ba betéve már az égbolttal és Phantommal lesz látható a panoráma. Régebben a Cubic to Sphere plug-in-t használtam, ami az alsó és felső hibajavítást tette lehetővé de ez nem működik 64 bites PhotoShop-al, így ezt már nem tudom használni. 32 biten még működik.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965
    Szia Kerti!

Köszönöm a segítséget. Ennyit már rég szenvedtem és most sem mondhatom, hogy "de ...", bár részleteiben van némi siker.
    Pontosabban. Megfelelő felbontásban kisebb hibákkal, amit azt hiszem még lehetne javítani, sikerült egy panorámát összehozni. Ezen a kopter nem látható, mert a gépem sajna nem elég erős a szofthoz (Ps a megfelelő bővítménnyel )

Ez most így fest:
    https://users.nik.uni-obuda.hu/molnar/amfi.html

Nem tudom, mennyi idő alatt töltődik be, ebben túl sok tapasztalatom nincs. Lehet, hogy érdemes a felbontáson csökkenteni? Majd megmondkátok.

Van aztán olyan is, ahol megfelelően látható a kopter is, de annak a felbontása annyira "ergya", hogy nem teszem ki. Sajna a gépem ennyit tud.

Senior Member _hori logója
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.869
    Pillanatok alatt betöltötte.
    Javítsd ki a linket http-re, mer azt mondja a böngészőm, hogy nem vagy megbízható.
    A házak ablakai néhol el vannak csúszva. Gondolom azokhoz a fényképekhez kellene még pár illesztőpont.
    Nekem is volt egy próbálkozásom, földről és kézből a reptéren.
    Ennek ellenére majdnem jó lett, csak mire körbefényképeztem, a felhők sokat kavarogtak.
    Ilyen szempontból szerencsésebb a helyzeted, mert a házak nem mászkálnak.

Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    109
    Szia fuhur!

Örülök, ha segíteni tudtam, de legfőként annak, hogy nem csak engem fogott meg ez a dili.
    A betöltéssel semmi gond. Gyorsan bejött nálam is (a link valóban nem működik https-el).

Szerintem elsőre teljesen jó. Gratulálok. Próbálkozni kell és belejövünk majd
    Sajnos mostanában nem tudtam repülni de én is kísérletezek még, hogy hogyan lehet jó panorámát összehozni.

Nálad is vannak összefűzési hibák amiket én sem tudtam korrigálni valami jól.
    Azon agyaltam, hogy lehet, hogy inkább úgy kéne fotózni, hogy nem körbe és utána lejjebb billentve körbe, hanem egyszer fenn, aztán lejjebb és fordítás után megint fent, aztán lejjebb. Így nem mozdulna el annyit a gép a nodal ponttól egy egy szomszédos képnél, úgy mint amikor a teljes kör után térünk vissza egy egy képhez.
    Na lehet, hogy nem volt teljesen érthető de majd kipróbálom.
    Utoljára módosítva: Kerti által : 2015-03-25 21:19

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965
    Nos, küzdöttem még

Sikerült a kép "forrását" is megjelenítenem Igaz kis hibával, mert most mindennek a tükörképe sikeredett, de úgy érzem így is jó Kivettem az alkotó csapat szellemképét, fejetlenségét és háromlábúságát. Még mindig lehetne javítani, de most úgy gondolom elég.
    Itt lehet megnézni:
    http://users.nik.uni-obuda.hu/molnar/Amfi2.html

Én is gondoltam arra, hogy egy-egy beállásnál "függőlegesen" készítem el a képeket és aztán fordulok a következő irányba, de azért vetettem el a gondolatot, meg függőlegesen nem tudom pontosan visszaállítani. De valószínűleg én is kipróbálom így készíteni a képeket.

Senior Member gershon logója
    Hozzászólás
    153
    Szia Kerti!

Én is köszönöm a segítséget.
    Én videóból csináltam képeket amiket össze rakosgatta, hát hagy némi kívánni valót. Sajna nekem nagyon nehéz a gépem és nem 3d-s gimballal készült a felvétel, ezért a panorámán is látszik a szintkülönbségek.

Ilyen lett: http://3dpanorama.isystem.hu/

Én az éggel azt csináltam, hogy készítettem a kamerával pár felvételt az égboltról és azokat illesztettem be.
    üdv: Gerzson

DJI Spark

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965
    Szia Gerzson!

Egész jó. Én is gondoltam arra, hogy egy bejárható területet készítsek, csak most beelőtzél De azért nem tettem le róla!

Üdv,
    Fuhur

Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    109
    Idézet gershon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Kerti!

Én is köszönöm a segítséget.
    Én videóból csináltam képeket amiket össze rakosgatta, hát hagy némi kívánni valót. Sajna nekem nagyon nehéz a gépem és nem 3d-s gimballal készült a felvétel, ezért a panorámán is látszik a szintkülönbségek.

Ilyen lett: http://3dpanorama.isystem.hu/

Én az éggel azt csináltam, hogy készítettem a kamerával pár felvételt az égboltról és azokat illesztettem be.
    Szia gershon!

Örülök, ha neked is tudtam segíteni.
    Amikor nem a legjobb az alapanyag a panorámához, akkor előtte érdemes kicsit alakítgatni magát a nyersanyagot, mielőtt összefűzzük. Pl, ha nem vízszintes a horizont akkor egy képszerkesztővel be kell állítani, vagy ha túl sötét vagy világos akkor a többi képhez igazítani ugyanúgy. Nekem ez sokszor segített.

Oldal: 3 / 45 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva