Oldal: 1 / 7 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (70) összesen

Téma: Oneshot, active braking - mit, miért és hogyan?

Senior Member
    Hely
    Graz, Austria
    Hozzászólás
    2.307

Oneshot, active braking - mit, miért és hogyan?

Itt nem fogsz sok különbséget látni. Egy Süniszkáj egy 5x3-as propellert teljes gázon olyan 22000 fordulattal hajtja meg percenként, ami másodtpercenként 366. Ha a szabikat 400Hz-el updateled, akkor kb. minden fordulat után kap új jelet. Lebegés közben kb. minden fél propeller fordulat után kap egy új jelet. Egy fél fordulat alatt egy szabi messze nem éri el a kívánt fordulatszámot.

Emiatt emlegettem töbször is, hogy a oneshot-nak nincs sok értelme és inkább az aktív fékezést kell beállítani a szabikon.
    Üdv. Hasi

Senior Member Omega logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.181
    Hasi,
    Pont így gondolom, azzal a különbséggel, hogy sztem az aktív féknek sincs nagy jelentősége. Süllyedni ebben a műfajban csak a gravitációval lehet. Az itt használt proppoknak olyan kicsi a tehetetlensége, és a motorok is viszonylag könnyűek, hogy sokat nem hiszem, hogy számítana. Persze valószinüleg mérhető a különbség, de csak tized másodpercekben
    Üdvözlettel Omega

Senior Member
    Hely
    Graz, Austria
    Hozzászólás
    2.307
    Idézet Omega eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hasi,
    Pont így gondolom, azzal a különbséggel, hogy sztem az aktív féknek sincs nagy jelentősége. Süllyedni ebben a műfajban csak a gravitációval lehet. Az itt használt proppoknak olyan kicsi a tehetetlensége, és a motorok is viszonylag könnyűek, hogy sokat nem hiszem, hogy számítana. Persze valószinüleg mérhető a különbség, de csak tized másodpercekben
    Az aktív féknek igen is nagy jelentősége van. Nem a süllyedésről van szó, hanem a stabilitásról. Az aktív fékkel a szabik sokkal gyorsabban elérik a kívánt fordulatszámot. Csak próbáld ki!
    Üdv. Hasi

Senior Member
    Hely
    Graz, Austria
    Hozzászólás
    2.307
    Mármint a csökkentett fordulatot?
    Komolyan nem értem, nem kötözködés, ird már le a tapasztalatod.
    Mert egy bedöntésbe belefogva és azt megállítva, nem csak a bedöntés irányának ellentétes motorok fordulatszámának hirtelen csökkentésével jön létre a stop, hanem a velük átellenes motorok fordulatszámának konpenzálásával közösen. Namost, ha nincs aktív fék, az ellenoldali motorok akkor is létrehozzák a stoppot, legfeljebb nagyobb, vagy hirtelenebb kompenzációra van szükségük. Ezt az FC-nek kell leszabályoznia.
    Persze ez csak parasztlogika, ezért kérem, hogy magyarázd el a lényegét

Nem mondom, hogy rossz dolog ha van aktív fékezés, de hogy sokan megvannak nélküle az is biztos.
    Ha bedöntesz egy quadot mondjuk jobbra, akkor a bal motorokat fel kell gyorsítani (ami nem gond aktív fékezés nélkül), viszont a jobb oldali motorokat le kell lassítani. Ha az aktív fék nincs bekapcsolva, akkor a motort csak a propeller légellenállása fogja lassítani. Emiatt lesz sokkal stabilabb.
    Még egy mellékhatás, hogy nagy kompenzációnál emelkedik a quad, mert amíg lelassul a fordulat addig extra felhajtóerő keletkezik.

Először én is aktív fékezés nélkül repültem, de soha nem sikerült úgy beállítani, ahogy szerettem volna. Bekapcsoltam az aktív féket, amivel még PID állítás előtt is ég és föld a különbség.
    Üdv. Hasi

Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.181
    Hasi, köszi a tapasztalat megosztást.

Elhiszem, hogy érzed, érezni a különbséget, bár őszintén megmondva, még mindíg nem hiszek benne

Értem a logikáját is a működésének, és működnie is kell, csak annyira szkeptikus alkat vagyok....
    A mellékhatásként leírt esetleges emelkedést aláírom, ez tényleg játszik, bár egy előreindulásnál ez még hasznos is lehet,de hogy gázelvétel után is képeslenne ez a kis, könnyű prop és motor felhajtóerőt generálni....
    Hirtelen gázelvételkor sosem érzem, hogy még maradna energia a proppokban, azonnal esik a magasság.
    Azért nagyon köszönöm a tapasztalat megosztását, írhatnál még róla. Semmibe nem kerül kipróbálni, lehet ráveszem magam, bár ahoz kéne repülni is
    Mégvalami
    Egy fordulóban, ha ilyen hirtelen esik le a fékezés miatt a fordulat a fordulás irányában lévő motorokon, akkor nem csúszik le a kanyarban a gép?
    Üdvözlettel Omega

Senior Member atilllla logója
    Hely
    Budapest XIX.
    Hozzászólás
    1.124
    Omega: Külső nézetben ezeket nem fogod látni. Pláne ilyen kicsi gépen. Ha FPV-zel, majd meglátod. :-) Minden pici rezdülést érezni lehet belső nézetből.

Ráadásl ez is csak normál módban jön ki igazán, self levelben sztem érezhetetlen lehet.
    SL-ben ugyanugy kijon mint akroban, miert lenne kulonbseg?
    Es amugy a SL-t is allithatod eroszakosra vagy nyulosra, alig eszrevehetore.

Mint irtam korabban van neha olyan szitu amikor mar nincs idod reagalni, meglatsz par faagat es mar
    nincs ido sullyedesbe vinni a gepet, viszont a gazt el tudod venni egy pillanat alatt.
    Az aktiv fekezes ilyenkor donthet elet vagy halalrol
    Sokszor csak par centin mulik mennyi hullik ki a penztarcadbol.

Senior Member
    Hely
    Graz, Austria
    Hozzászólás
    2.307
    Idézet icahone eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    SL-ben ugyanugy kijon mint akroban, miert lenne kulonbseg?
    Es amugy a SL-t is allithatod eroszakosra vagy nyulosra, alig eszrevehetore.

Mint irtam korabban van neha olyan szitu amikor mar nincs idod reagalni, meglatsz par faagat es mar
    nincs ido sullyedesbe vinni a gepet, viszont a gazt el tudod venni egy pillanat alatt.
    Az aktiv fekezes ilyenkor donthet elet vagy halalrol
    Sokszor csak par centin mulik mennyi hullik ki a penztarcadbol.
    Ezt én is meg tudom erősíteni.
    Üdv. Hasi

Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.181
    Ok. Köszi az infókat. Értékesek
    Hasi
    Repidőben,vagy áramfelvételben számít ha bevan kapcsolva?
    Üdvözlettel Omega

Senior Member Pistu logója
    Hozzászólás
    4.487
    Nyilvan szamit mivel a fekezeshez is kell aram.

Oldal: 1 / 7 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva