Oldal: 6 / 7 ElsőElső ... 234567 UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (70) összesen

Téma: Oneshot, active braking - mit, miért és hogyan?

Senior Member atilllla logója
    Hely
    Budapest XIX.
    Hozzászólás
    1.124
    En a siminkost vennem az biztos konnektal afro linkerrel. A blhelis lehet hogy csak arduinoval.

Senior Member atilllla logója
    Hely
    Budapest XIX.
    Hozzászólás
    1.124
    Nekem ilyen van es frankon megy. Most jon egy adag blhelis is azzal allitolag nem szazas. Amugy joval kisebb mint a 12 a s afro.

Senior Member
    Hely
    Graz, Austria
    Hozzászólás
    2.307
    Nekem nincs linkerem csak arduinom.
    Üdv. Hasi

Senior Member
    Hozzászólás
    708
    Idézet Hasi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem nincs linkerem csak arduinom.
    Azt tudod használni mindkét bootloaderhez.
    SN szériához blheli masterrel "Make AerduinoUSBLink Interface" kell (GND+D2)
    Blhelihez "Make Arduino 1-Wire Interface" (GND+D11)

Senior Member
    Hely
    Graz, Austria
    Hozzászólás
    2.307
    Megvettem a BLHeliset.
    Üdv. Hasi

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.137
    Lassan kezdem magam kiművelni a témában...

találtam egy ilyet:

http://www.rcgroups.com/forums/showp...92&postcount=1

Itt le van írva, hogy melyik szabályzó kompatibilis ezekkel a modern dolgokkal.

Senior Member
    Hozzászólás
    257
    Sziasztok!

Nekem BLheli-s DYS SN20-as van és Afro bigyóm. Írtátok hogy nem biztos hogy megy vele , kíváncsi voltam. Nálam viszi.
    70/310-3437

Senior Member
    Hozzászólás
    708
    Idézet marker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem BLheli-s DYS SN20-as van
    Itt van némi ellentmondás.

DYS SN20A = Simonk
    DYS BL20A = Blheli

Mindkét változatból több szettet flasheltem az elmúlt hetekben.
    Bangoodról, amelyik BLheliként(BL20A) érkezett azokon blheli sw és bootloader volt, arduinoval lehetett konfigolni "1-wire kóddal",
    afróval nem mentek.(miután le lett cserélve a bootloader simonkra isp-n, már használhatóak voltak afro usb-vel is)
    Simonk(SN20A), simonk bootloaderrel és sw-vel érkeztek, ezeket lehetett frissíteni és konfigolni afro usb-vel közvetlenül.

Nem tartom kizártnak, hogy van aki "gyárilag" simonk bootloaderrel küldi a blheli változatot is, mindenesetre
    inkább a simonk változatot javaslom rendeléskor, ezt szükség esetén biztosan lehet flashelni blhelire szervókábelen.
    (főleg, ha csak afro usb kulcsal rendelkezünk)
    Amennyiben szeretnénk usb-vel konfigolni és flashelni, és még nincs hozzá semmilyen eszközünk,
    érdemes egy ilyet http://www.banggood.com/ATmega328P-N...-p-940937.html beszerezni,
    így bármelyik változatot tudjuk frissíteni és konfigolni.(blheli masterrel pár mp alatt alkalmassá tehető bármelyik bootloaderhez)
    Utoljára módosítva: rc_elektro által : 2015-06-05 22:28

Senior Member
    Hozzászólás
    257
    Bocsi teljesen igazad van! BL20A szabijaim vannak.A kis ovális címke a szabit BL20A én meg a doksit olvastam le az meg SN series -manuált adott hozzá. . De ezen kívül minden egyezik amit előzőleg írtam. Igaz mikor csatlakoztam az afro kütyüvel akkor nem jelent meg milyen BLheli van rajta, de frissítéskor nem kellet válogatni mit akarok feltölteni rögtön a Blheli sw ajánlotta fel.Ja szintén Bangoodos.

Kipróbáltam a harmadik szabit, jelenleg ennyi van Azért nem ismerte fel connekt után mert rá kell nyomni read setup gombra.
    13.2 Blheli van rajta.
    Utoljára módosítva: marker által : 2015-06-06 00:32 Oka: újabb próba
    70/310-3437

Senior Member
    Hely
    Budapest, Hungary
    Hozzászólás
    269
    Sziasztok!

Talán érdemes megosztanom: Tegnap sikeresen felraktam az Afro 12A ESC Ultra Lite V3-akra a legfrissebb SimonK verziót a RapidFlash-sel a szervó vezetéken és Afro USB Linkeren keresztül. Simán és szépen felmentek. Utána átvariáltam a CC3D bekötést (PIN8-ra), bekonfiguráltam és kalibráltam az ESC-ket, beállítottam az endpointokat. Így "padon" minden klappolni látszik, minden motor forog, ahogy kell, stb.

Sajnos most éppen új propellerekre várok, úgyhogy még pár nap, amíg élesben is ki tudom próbálni. Beállítottam a COMP_PWM-et is, arra is kíváncsi vagyok, bár félek, hogy még nagyon tapasztalatlan vagyok ahhoz, hogy meg tudjam mondani a különbséget.

Egy apró gondom akadt, hogy annak ellenére, hogy azt írják, hogy Mac-en nem kell drivereket telepíteni az Afro USB-hez, nekem csak akkor ismerte fel, amikor felraktam a legújabb Silab drivereket.

Majd beszámolok a tapasztalataimról, ha sikerül repülnöm egyet.

Oldal: 6 / 7 ElsőElső ... 234567 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva