Oldal: 2 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (46) összesen

Téma: Egy kezdő kérdései

Senior Member
    Hozzászólás
    1.065

Egy kezdő kérdései

Hi,

Nyar vegen egy ujabb repulot kezdtem el epiteni /Rhapsody/.
    Bementem egy modellboltba, hogy vegyek 3mm-es reteges lemezt, de draganak talaltam azt a 60x40 cm-es darabot /1800-2000 Ft/. Korulneztem, hogy mi kellhet meg a sarkanyszerkezethez:

-fenyolec
    -rugoacel
    -balza
    -zsanerok
    -motortarto bak
    -uzemanyagtank
    -kormanyemelok
    -kormosanyak
    -muanyagcsavarok
    -imbuszos csavarok
    -uzemanyagcso
    -fem snapperok
    -kerekek
    -kerekrogzito gyuruk
    -reteges lemez
    ...

Szamolgattam egy kicsit fejben, es tenyleg soknak talaltam az arat az anyagoknak.

Reszletezve:

-fenyolec: ez viszonylag olcso, es sok nem is kell belole, max 10 db a torzshoz, a szarnyba mereviteseknek, etc.. kb 500 Ft

-Rugoacel: a futohoz 4mm-es kellett, de ez egy 1meter hosszu, es ennyire nincs szuksegem /kb 50 cm/, de megveszem mert ebbol ketto gep is kijon.
    Akkor a vekonyabb rugoacelok a mozgato rudakhoz: bicikli kullot hasznalsz, menetes veggel, a biciklis boltban hozzad vagjak 2Ft-ert darabjat. /de meg ha 10 Ft, akkor sem sok/

-balzalapokat veszek a modellboltban, mert mashol nem nagyon lehet. felhasznalasi helytol fuggoen, akar meg a rossz /hullamos, a boltban a sarokban levot/ allapotut is meg lehet venni fel aron.

-zsanerok: cellux..., vagy valamilyen ragaszto szallag.

-motortarto bak: kemenyfabol, eleve az orresz alkoto elemei. /10x10/
    Pl hulladek parkettabol is ki lehet vagni.

-uzemanyagtank:
    Vagy megveszed, vagy egy egyszeru muanyag flakont alakitasz at.

-kormanyemelok: 1,5mm-es RL-bol lombfuresszel kivagni

-kormosanyak: 200m-el feljebb talalod meg a csavarboltban, 12Ft/db aron

-muanyagcsavar: 30Ft/db a modellboltban, ebbol meg ugysem hasznalsz annyit, erre nem kell sajnalni a penzt

-imbuszos csavarok: ugyanott, a csavarboltban

-uzemanyagcso: 1m-es kiszerelesben lehet kapni, a modellboltban, es ez eleg 2-3 gephez.

-fem snapperek, ha erre sajnalod a penzt, akkor vegyel muanyagot, az is jo. Vagy hajlitsd meg Z-be a veget az aceldortnak

-kerekek: a modellboltban a turkaloban 100 Ft-ert vittem el multkor 6db kereket.

-kerekrogzito gyuruk: helyettesithetok anyakkal, vagy alatetekkel, amiket raforrasztasz a rugoacelra.

-reteges lemez: Ez a legjobb Bemesz egy asztalos boltba, butor keszito helyisegbe, es kersz hulladek darabot. A 60x40cm-es darabert kellett volna a modellboltban kb 2000 Ft-ot fizetnem, erre a lapszabaszatban hozzam vagtak ingyen egy majdnem 2 negyzet meteres 4mm-es darabot. Igaz nem olyan minosegu, de hat nem azert epited a gepet, hogy mindent kibirjon, es a legdurvabb torest is tulelje, hanem hogy repulj vele.

-epoxyt, meg egyszer vettem eddig 227g-os kiszerelest, 2600 Ft-ert es epitettem belole egy gepet, egyet befejeztem, egyet meg teljesen kijavitottam, es meg mindig felig van tele.

Ezekert a cuccokert biciklivel es busszal jartam be a varost, meg benzinembe se kerult.
    Es most kb ott tartok, hogy ha maximum 5000 Ft-ot adtam ki, akkor mar sokat mondtam.

Es igy van, ha gep epitesrol beszelunk, akkor nem az elektronikat, meg a motort ertjuk ezalatt, hanem csak az ures sarkanyt, legyen az fa, GFK, CFK... epitesu.

Az elozo gepemhez a motort /3ccm/ az ebayrol vettem, postazassal, atutalassal egyutt kerult 8000 Ft-ba.
    De most mar itt a forumon is 10-12000 Ft-ert aruljak a 6,5ccm-es motorokat.
    ¨
    Egyebkent, meg ha epitek, akkor elobb gondolkodok, es csak utanna koltok penzt, mert nem mind1, hogy 13000-t adok ki, vagy csak 5-6000-t maximum.

CSOK

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Egy kezdő kérdései

Egyebkent, ha mar a "Fiatalok tamogatasa"-rol beszelünk, akkor a legelsö feladatunk inkabb az lenne, hogy a modellezes (nem a "reptetgetes") iranyaba igyekezzünk öket terelgetni !!!
    Ehhez hozzatartozik az epites is!!

Nem pedig arra kellene öket buzditgatni, hogy kesz gepeket vasaroljanak !!!

Az ilyen nemü "tamogatas" max. inkabb a modellboltokat tamogatja, nem pedig a leendö modellezöt !!

Ezt a fajta tamogatast vegezzek a milliomos apukak, gazdag nagynenik, stb.....

Ha mar a legeny elöre jelzi is, hogy maga szeretne epiteni, akkor mi is igyekezzünk ebben a szandekaban tamogatni, ehhez adjunk ötleteket, segitseget !!!
    Legalabb is probaljuk meg megmagyarazni neki, hogy elöbb az eszet hasznalja es csak legvegsö esetben a penztarcajat !!!

Reszemröl csak ennyit erröl a temarol ......

cbruder

Senior Member
    Hozzászólás
    301

Egy kezdő kérdései

Egy teljesen kezdőnek nem hinném hogy van otthon az előző gépe
    építéséből bármilyen maradék anyaga. Hogy nekem és még sokunknak
    van, az egy dolog. A kezdőtémához eddig az egyetlen használható
    hozzászólást egy újonc számára (magamat is beleértve), Hassan – tol kaptuk.
    Ebben egyetértünk ugye?
    Üdv
    H-3314<br />Nincs olyan, ami nem sörnyitó... &quot;Winnetou&quot;

Senior Member
    Hozzászólás
    301

Egy kezdő kérdései

Idézet hangya eredeti hozzászólása
    Mézi!

Olvass egy kicsit figyelmesebben :

... 3 heti munkaval ca. 4000 Ft-bol keszült, persze motor es elektronika nelkül.
    Vettem szemüveget ma, öregszem sajna. :lol:
    H-3314<br />Nincs olyan, ami nem sörnyitó... &quot;Winnetou&quot;

Senior Member
    Hozzászólás
    224

Egy kezdő kérdései

Szia cbruder!

Bocsáss meg balgaságomért!

Látom te nagyon olcson tudsz építeni gépeket!

Ha jól értelmezem te fél árból vagy annál kevesebből kitudsz hozni 1gépet.

Megragadnám az alkalmat és rendelnék tőled egy Hype 3-d gépet!
    150cm szárny fesszel a te árfolyamod szerint ez gép nem több mint 25.000ft. Szólj ha kész van!

Ezentúl csak nálad vásárolok gépet!
    30/288-7127

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Egy kezdő kérdései

Szia Diablo,

mihelyt a rokonom, vagy a csaladtagom (esetleg barátom ???) leszel, azonnal nekiülök hogy 3-4 heti meloval neked (persze tiszta szivessegböl) csak az anyag arabol epithessek egy gepet, esetleg meg a maradek anyagjaimbol is :-)

Sajnalom, hogy nem elegge erthetöen fejeztem ki magam amikor az anyagok arairol es beszerezhetösegi lehetösegeiröl beszeltem :-)

Mindegy, de azert csak ugy feltetelezve is mertem remelni (minden harag nelkül persze) hogy erthetö volt mindenki szamara az amit eddig irtam, igy nem is szeretnem hogy esetleg "legihaboru"-va fajuljon ez az eleg ertelmesnek indult topic.

üdv,

cbruder

Senior Member
    Hozzászólás
    224

Egy kezdő kérdései

Szia cbruder!

Igazad van,se rokonod,se ismerösöd,sőt még a barátom se vagy!
    Így nemis várhatom el-tőled,hogy csinálj 1 repcsit nekem!

De mivel ez a topic segitségről szól,megkérnélek jó magam, és modellező társaim nevében,tisztelj meg minket a bizalmaddal, és tedd közzé ezen a fórumon,hol lehet ilyen olcson beszerezni építőanyagokat???

Tiszteletteliablo
    30/288-7127

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Egy kezdő kérdései

Szia Diablo,

egy kisse feljebb Hassan mar gondolom eleg reszletesen is megirta hogyan es hol lehet anyagokat beszerezni.

Retegelt lemezeimet en is asztalosmühelyektöl szerzem be, maradekokat (mint üzemi hulladekot) ingyen is megkapsz, csak kerni kell tölük !!

Nemelyik meg örül is hogy elhordod a cuccot :-)

Egy olyan (1500mm fesztav körüli) gephez csak egy par 100x1000mm-es balsa-lap kell a szükseges vastagsagban (altalaban 2mm-es és 1,5mm-es) a törzs es a szarny palankolasahoz, de ezeket is megkapni összesen par ezer forintert, ha mar nem epitesz több gepet egyszerre magadnak, igy nincs hulladekod, megmaradt lemezeid.

A foliazashoz is a draga Oracover helyett, tökeletesen megfelel az öntapados dekor-folia is (par szaz Ft/m)

A szarnyak hossztarto leceihez (altalaban 5x5, vagy 6x6mm-es fenyö) is nagyon olcson hozza lehet jutni barkacsboltban, vagy akar a JUMBO-nal, PRAKTIKER-nel, etc....is.

Az egyetlen, ami mar picit költsegesebb kiadast igenyel, az az 5/30 perces epoxy (a föbb tarto elemek ragasztasahoz) 2x100ml-es kiszerelesben. De mar ebböl is en megepitek akár 3-4 gepet is, tehat nem csak egyetlen gephez vasarolod, mivel eleg több gep megepitesehez is.

Szoval lehetne itt sorolni a vegtelensegig (ezeket a dolgokat egyebkent mar többszaz oldalon atragcsaltuk a forumon, csak oda is bele kene neha olvasgatni) mit-hol-hogyan...........

Itt azert a "modellezök" lelemenyessegen, összeköttetesein is mulik, hogy ki-hol tud olcson (söt még akár ingyen is !!!) beszerezni anyagokat.

En mar több mint 46 eve modellezek, nekem mar megvannak a forrasaim, tehat mondjuk ennyiben talan kisse nagyobb elönyben is lennek egy kezdö modellezöhöz kepest.

Megvannak a modellezeshez szükseges szerszamaim, gepeim is, amelyeket nekem is hosszu evtizedek soran kellett aprankent összegyüjtögetnem, beszereznem, tehat engem szemelyesen nem erint mar a problema, hogy most hogyan is fogjak hozza.....

De nekem is valahol el kellett kezdenem, nekem sem a Mikulas hozta a cuccokat.

Talan meg ott is elönyben lennek, hogy motorokat, szervokat, etc... innen kintröl az E-Bayen, vagy akar az RCUniverse-n keresztül olcsobban es bövebb valasztekbol tudok beszerezni, de tudtom szerint ez a lehetöseg par eve mar M.O.-on is adatott, ugyhogy itt sem latok nehezseget szamotokra. Sokat ismerek a forumtagok közül is akik igy szerzik be szüksegleteiket.

Taviranyitot is csak egyszer veszek ca. 3-5 evenkent, amelyekkel akár repülöt, hajot, vagy helikoptert is iranyithatok, tehat ez is csak egy egyszeri kiadas, lehet több modellnel is evekig hasznalni.

Gondolom, reszemröl ennel többet mar teljesen felesleges is lenne hozzafüznöm a temahoz.......

üdv,

cbruder

Senior Member
    Hozzászólás
    1.065

Egy kezdő kérdései

Diablo,

Ahogy feljebb cbruder irta, a segitseg nem arrol szol, hogy epit az ember neki(k) egy vagy tobb repulot akar anyag aron, akar nem. Mert igy a budos eletbe nem tanuljak meg, miert kell valamit ugy megepiteni ahogy.

Es igen, en meg leirtam, hogy mit hol vettem meg. A tovabbiakban mar csak a tartozkodasi helytol fugg, hogy mi van az emberhez kozelebb, ezert nem nevezem meg, hogy mit hol tudok beszerezni, mert felesleges, biztosan talalsz kozelebbit is. En sem megyek el a varos masik vegebe valamiert amirol tudom biztosan, hogy olcsobb, vagy ingyen van.
    Mindenki aki epiteni/javitani akar vegyen erot magan es keresse fel azokat a helyeket amik szamara a legkedvezobbek.

Az elozo hozzaszolasommal arra szerettem volna igazan ravilagitani, hogy a modellezeshez nem kell egybol a modellboltba szaladni. Mert ez egy olyan hobbi, ami nagyon sok szakmai agat, megoldast gyujt ossze.
    (foliazas, fa megmunkalas, fem megmunkalas, forrasztas-heggesztes, elektrotechnika, kemiainak nevezheto eljarasok /lasd: uzemanyagok-, festekek- keverese, ragasztok, habok, gyantak, uvegszovetekbol-; szenszovetekbol- valo formak, alkatreszek, elemek keszitese/ es meg sorolhatnam...)

Keves olyan targy van a modellezesben, amit nem tudsz elkesziteni sajat elkepzeleseid alapjan. Na ezeket biztosan megtalalod a modellboltokban, a tobbi alkatreszt, anyagot amit arulnak mashol is meg tudod venni 5od 6od annyiert, mint a modellboltban.

Ezert is van igaza Cbrudernek, hogy olcso megepiteni egy robbanomotoros repulot fabol.

Az elso robbanos gepemet ugy epitettem, hogy meg volt szamomra a tanulo penz, hogy mit nem szabad hasznalnom, mert nem jo, es mert draga. Es most visszagondolva nem is banom, hogy megszivtam, mert legalabb most jol a fejembe vesodott a lecke.

Az e-bay tenyleg egy sokak altal nagyon kedvelt es ismert aukcios portal, mindent megtudsz venni a tangabugyitol kezdve ingatlanokig.
    Mult evben regisztraltam en is, es atszamitva 8000 Ft-ert tudtam venni magamnak egy 3ccm-es ENYA motort. /hasznaltan ugyan, de tokeletesen mukodott/
    A Graupner MC-15os taviranyitomat is onnet vettem, csak adoakksival, akkor kerult kb 80 EURO-ba szallitassal egyutt /akkori arfolyam szerint: 20000 Ft/.
    Hetente nezem most is, hogy mi a kinalat. Az MC-15os radiot 100-110 EUROert /max 30000 Ft/ meg tudod venni vevovel egyutt ugy, hogy ebben mar benne van a posta koltseged is.
    Az MC-12es radiot /valamivel kevesebbet tud mint a 15/ itthon ujan meg lehet venni vevo nelkul 57000 Ft-ert.

Na ezert jo az ebay.

Hassan

Senior Member
    Hozzászólás
    224

Egy kezdő kérdései

Szia Hassan és cbruder!

Ti a szezonról beszéltek, én meg a fanzonról!
    Röviden tömören, én a boltban lévő árakról beszéltem,ti meg arról hogy elmentek beszerezni anyagokat ingyen lehetőleg ....stb.

Van még1 megközelítése a dolgnak, akinek nincs pénze az ne modellezzen, de ezt mindenki maga döntse el!

Ennyire külömbözőek vagyunk!

Fiatalok:Akinek sok szabadideje van és 3-4 hete arra,hogy repcsit építsen tegye azt. Aki inkább párnap verítékes munkával megkeresi a repcsire valót, az tegye azt.

ui:Én úgy vagyok a kérdéssel,hogy elöbb kiprobálom a reptetést azután lesz elképzelésem arrol mitis akarok építeni!

Mindenkinekinek igaza van saját szemszögéből!
    30/288-7127

Oldal: 2 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve