Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (46) összesen

Téma: Egy kezdő kérdései

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Egy kezdő kérdései

Szia Diablo,

itt tenyleg egymas melle beszelünk ezek szerint.

En pusztan csak azzal az allitasoddal nem ertettem egyet, hogy egy epitett gep dragabb mint egy keszen boltban vasarolt.

Itt is a munkaköltseg teszi többnyire a különbözetet..... amig egy üzemben el kell szamolni a munkaberekkel is, addig egy privat epitesnel azt a beleölt, belekaromkodott idöt es energiat meg csak veletlenül sem tudná senki sem összeszamolni........

Az anyagköltsegek ugy a gyari, mint a privat epitett gepeknel is szinte elenyeszö összeget tesznek ki......

De mindegy !! Kinek a pap, kinek a papné...... ebben viszont igazat adok !! :-)

üdv,

cbruder

Egy kezdő kérdései

Na hogy egy fiatal is legyen. Én mostanában szeretnék gépet építeni csak nem tudom milyet miből milyen hajtásút, stb. Azt azért tudom hogy repülőt . A robbanós mocitól viszont egyenlőre távol maradnék.

Junior Member
    Hozzászólás
    1

Egy kezdő kérdései

Sziasztok!
    Tegnap vettem egy PC Sky ladyt, és még teljesen kezdő vagyok.
    Az lenne a kérdésem , hogy mennyire nehéz ezt irányítani , és , hogy mennyire nagy tudás kell hozzá
    A testvérem nagyon sokat szimuláztorozott, és most énis elkezdtem ,
    a kérdésem az , hogy vajon megpróbálhatjuk -e ketten reptetni a gépet, vagy , inkább kérjünk , segítséget, (ezelőtt a gép előtt volt egy electra sportom, az jó rossz is volt, de avval tudott repülni a tesóm, meg ahhoz egy 3csatornás adóm volt.)
    Válaszotokat várom előre is
    Köszönöm
    Ádám
    Morvai Ádám

Anonymous
    Guest

Egy kezdő kérdései

Sziasztok!

Én azt tanácsolom, hogy keress egy tapasztaltabb modellezőt, hogy átnézze a modellt és segítsen a le/felszállásoknál.

Így kisebb az esélye a törésnek. :wink:

Senior Member
    Hozzászólás
    239

kérdés

Elnézést de lassú volt a netem. a kérdés lent! :arrow:

Senior Member
    Hozzászólás
    239

kérdés

Sziasztok! Nem tudom hogy jó helyre írok, de azért megkérdezem:

Most szeretnék belevágni az Off-road automodellezésbe. Kinéztem magamnak egy modellt. Azt szeretném megkérdezni, hogy nektek mi a véleményetek róla. Itt a linkje:

http://www.conrad.hu/conrad.php?name...VaUFpXeHJPUT09

Azt szeretném még kérdezni, hog ezt a típust majd később lehet tuningolni?
    A válaszokat/tanácsokat előre is KÖSZÖNÖM!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.951

Egy kezdő kérdései

nem jo helyre,menj at az autosokhoz.udv

Junior Member
    Hozzászólás
    11

Egy kezdő kérdései

Sziasztok!
    Szeretnék egy elektromos repülőgépmodellt építeni, amihez a segítségeteket kérném:
    Technikai adatok:
    Motor:Graupner speed 600 eco (lemez felfogatással és egy 20A-es szabályzóval)
    Vevő: 6csatis
    Szervók: 1db S3003-as (csűrőhöz), és 2db micro szervó (1,1 kg/cm-es húzóerővel)
    Építőanyag: balsa (borítás 1mm, bordák 3mm, belépő, kilépő), fenyőléc (a törzsben 4 szál 5x5-ös merevítés, szárnyban még nem tudom).
    A kérdéseim:
    Ezen géphez milyen lenne a ideális szárnyprofil?
    Ideális fesztáv?
    A vízszintes csillapító felület profilja és mérete?
    Ha nem írtam túl nagy hülyeségeket, akkor előre is köszönöm a segítséget.

Junior Member
    Hozzászólás
    11

Egy kezdő kérdései

...felsőszárnyas tanulógép.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.279

Egy kezdő kérdései

Kicsit olyan a kérdésed mintha a tetőhöz akarnád alulról hozzáépíteni a házat : )
    Előbb a tervezett géped méretét lenne célszerű meghatároznod, s aztán hogy milyen építőanyagot, szervókat miegymást használj fel hozzá.
    Másrészt szerintem egyszerűbb lenne kész tervek alapján dolgoznod, ha nem ragaszkodsz a saját kútfőhöz. Sok fejfájást spórolsz, és nem vész el az építés öröme sem.
    Ha mindenáron magad akarod tervezni, akkor a vízszintest szimmetrikus profilúra, vagy ami még egyszerűbb, síkra építsd. Feleslegesen bonyolítod az életed ha azt is fel akarod használni felhajtóerő termelésre.
    Trainer szárnyprofilnak alkalmas lehet pl. a Clark-y, jó kis emelőprofil és építeni is könnyű vele mert sík az alapja.
    cnv.hu

Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve