Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (24) összesen

Téma: Eltörött a hajtókar!?

Senior Member
    Hozzászólás
    394

Eltörött a hajtókar!?

Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem hogy mitöl történhetett ez:
    A motor egy VX12-es moci,a mugen msx3 gyári motorja.Feltankoltam lrp 16%-os üzivel a minap és mentem vele 3-om tankot mikor egyszercsak megált a gép.Megnéztem és nem lehetett áttforgatni a főtengelyt.Hazavittem és széttszedtem hogy lássak valamit.Na ekkor aztán elcsodálkoztam,a hajtókar eltörött+a dugattyú falábólból letört 2-ö jó nagy darab.
    Erre keresem a választ.........
    06 70/6100500

Eltörött a hajtókar!?

Szeva!
    Ahogy elnézem nem nagyon szólnak hozzá a dologhoz! :cry: Szerintem,túl szegény üanyaggal használtad,megszorult a dugó és a fötengely vitt mindent,mint a piros ász!!!!
    Üdv: Pityu-lee
    A győzelem attól függ, hogy ki ér be először az utolsó körben, nem attól, ki vezet az elsőben!

Re: Eltörött a hajtókar!?

Idézet janigt eredeti hozzászólása
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem hogy mitöl történhetett ez:
    A motor egy VX12-es moci,a mugen msx3 gyári motorja.Feltankoltam lrp 16%-os üzivel a minap és mentem vele 3-om tankot mikor egyszercsak megált a gép.Megnéztem és nem lehetett áttforgatni a főtengelyt.Hazavittem és széttszedtem hogy lássak valamit.Na ekkor aztán elcsodálkoztam,a hajtókar eltörött+a dugattyú falábólból letört 2-ö jó nagy darab.
    Erre keresem a választ.........
    Szia!
    Sajnos előfordul az ilyesmi, néha különösebb ok nélkül is.
    Ha nem változtattál semmin, akkor csak anyagfáradtság okozhatta.
    Ha növelted a nitrótartalmat, de nem mentél fel a hengerfejmagassággal, akkor az is okozhatta esetleg.
    Ismerni kellene az előzményeket.
    SG Modellsport Team - SYLMAX Group WWW.SGMODELL.HU Facebook: https://www.facebook.com/sgmodell/

Senior Member
    Hozzászólás
    394

Eltörött a hajtókar!?

Sziasztok!

Közben kiderült a probléma oka.Megfőztem a motort,a felső tün sokat tekertem be ez által pörgött mint a disznó de nem volt elég kenése és így megszorult a dugó majd eltört a hajtókar és szétt vert mindent.

Ui:Kissé drága tanulópénz volt...
    06 70/6100500

Senior Member
    Hozzászólás
    394

Eltörött a hajtókar!?

Syl!

Ha növelem a nitró tartalmat akkor alá kell pakolnom a hengerfejnek
    plusszba??
    06 70/6100500

Eltörött a hajtókar!?

Igen. A legtöbb motor leírásában ott szerepel, hogy milyen vastag hengerfej alátétet kell használni a különböző nitrotartalmú üzemanyagok használatánál.
    Ennek a figyelmenkívülhagyása azt eredményezi, hogy a magasabb nitro tartalomnál az üzemanyag korábban robban be mint kellene, túl nagy az "előgyújtás". Jól visszavág a dugattyúra.
    Ekkor jobban melegszik a motor, ilyenkor szokott kiégni a gyertya és/vagy elszakad a hajtókar. Ha leszakad, akkor legtöbbször megüti a dugattyú alját is a hajtókar csonkja és egy jellegzetes kattanó hanggal áll le a motor.
    Deformálja a dugattyú szoknyáját (alját) is, vagy rosszabb esetben kitör belőle egy darabot. A hegerpersely is torzulhat. Anyagi kár: Jelentős :-(
    Tehát: Magasabb nitróhoz kissebb kompresszióviszony kell, amit a hengerfej alátétek vastagságával-számával lehet (kell) beállítani.
    SG Modellsport Team - SYLMAX Group WWW.SGMODELL.HU Facebook: https://www.facebook.com/sgmodell/

Senior Member
    Hozzászólás
    216

Eltörött a hajtókar!?

Szia!
    Szerintem hajtsd a gépet 10%-os anyaggal. Én avval járattam.
    Ez is elég ennek a mocinak. Meg talán jobban is kíméli.
    Üdv!

Senior Member
    Hozzászólás
    394

Eltörött a hajtókar!?

Köszönöm a hozzászólásokat!

Azt hiszem akkor inkább alacsonyabb nitrótartalmú üzemanyaggal használom.Megnéztem a hengerfej alját is és látni rajt ütéseket.Ezt még lehet használni vagy cserélni kellene ezt is?
    06 70/6100500

Senior Member
    Hozzászólás
    216

Eltörött a hajtókar!?

Szia!
    Ezt látni kellene.
    Nincsenek esetleg képeid a "baleset" eredményeiről?
    Üdv!

Senior Member
    Hozzászólás
    394

Eltörött a hajtókar!?

Még a hét végén teszek fel képeket róla hogy lehessen látni miről is van szó.
    06 70/6100500

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve