Oldal: 83 / 83 ElsőElső ... 33737980818283
Eredmény: 821 - 824 (824) összesen

Téma: 3D Nyomtatás, nyomtatók

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    799
    Nekem ez a pei szeptember óta fent van. Rengeteget nyomtattam már rá, végigcsinálta a karácsonyi díszmizériát pla-val, rengeteg szentségelősen leszedős pet-g-s nyomtatás, és még pár tucat abs alapú tárgy is volt rajta.
    Mindössze egyszer dörgöltem át p800-as papírral, egyébkén csak izopropil alkohollal szoktam áttörölni. Ez is kínai, bár 26 dodó volt a két darab 220x220-as lap ragasztóval.
    Csatolt k Csatolt k

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    westel/649huszonhét67
    Hozzászólás
    2.367
    én ezt rendeltem most, amikor kiderült, hogy az első nem jó.
    https://eu.banggood.com/Wholesale-Wa...?rmmds=myorder
    9. éve kezdő modellező

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    799
    Hááát, nem is tudom... lehet, hogy nem vennék újra pei lapot... Ha gyakran használsz pet-g-t, eléggé meg tudja keseríteni a nyomtatást. Igazából ennyi idő után már tudom kezelni... a lényeg, hogy ne legyen túlzottan rápaszírozva a tárgy, leszedést 80 fok körül kell csinálni, ha alá tudsz feszíteni valahol a tárgynak, akkor egy kis alkoholspriccel már viszonylag könnyen lejön. Próbáltam ragasztás nélkül is a pei lapot, de a 0,8mm vastagság kevéskének bizonyult. Sajnos a nagyobb tárgyak fel tudják így feszíteni nyomtatás közben.
    Elvoltam én az üveglappal is, max ha nagyon nem akart tapadni, bekentem ragasztóstifttel . Egy gondom volt vele, mégpedig a súlya, mivel nekem az asztal az Y tengely. Ha normális fűtést akartam, úgy már egy kiló fölé ment volna a súlya, így max csak pcb fűtőlap jöhetett számításba. Végülis az üveglap ment, alu fűtőlap jött... Próbáltam rá maszkolószalagot, több félét is, de semmire nem volt jó. Talán a kaptonszalag a legelfogadhatóbb alternatíva, ha másnem, a szalaggal együtt, de feljön a tárgy . Viszont itt a buborékmentes csere a macerás.

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.332
    Ezért jó a csipeszes üveglap rögzítés. Simán cserélhető igény szerint

PEI nekem elsősorban a nehezen tapadó anyagokra kell, mint pl az ABS, mert ezekhez a hajlakkos hókuszpókuszokhoz lusta vagyok.
    A PETG meg a PLA képes feltépni az üveget ha kellően zsírmentes és sima a felület, szóval a maradék PEI lapos üveget csak azon ritka alkalmakkor fogom felrakni amikor ABS-re fanyalodok.

Közben az SLA nyomtatóval is jókat kínlódok. Elég érzékeny technológia. Bár nem ugyan az, mint az FDM-nél, de megvannak a maga korlátai. Még nem sikerült teljesen kiismernem.
    A kis bástya egy demó, az elsőre kijött az alapértelmezett profillal, 0.065mm-es rétegvastagsággal.
    A fogaskerék már saját terv. Kollégámnak egy őskövület Grundig kazettás magnójába kell, mert szétporlott az eredeti, és 50€-ért lehet kapni másikat.
    Ez 0.02mm-es réteggel készült, a fogak szélessége 0.628mm, és ez már vagy az 5. próbálkozás, mert ezzel sikerült kitapasztalnom a technológia összes hibáját
    Az első ~1-2 tized mm réteget be kell "égetni" hogy jó legyen a tapadás, ettől viszont rendre ugyan ennyivel szélesebb lesz az alsó réteg, ami egy ilyen mini fogaskeréknél megengedhetetlen.
    Ha felemelem az asztalról távtartókkal, akkor meg a fogaskerék nagy felülete miatt jobban tapad mint a kis felületű alátámasztások, és letépi magát ezekről.
    Itt az volt a koncepció, hogy alátettem ezt a pár tized vastag réteget és majd leesztergálom, de azóta kitaláltam egy másik módszert, hogy az alapréteg kúpos lesz, így lesz miből szélesedni, így talán már utómunka nélkül használható lesz.

Aztán a másik probléma, hogy a kényelmes ~0.05mm-es rétegvastagságnál eléggé elnagyoltak lettek a fogak profiljai. Szóval csökkenteni kellet a rétegvastagságot amennyire lehet, hogy csökkenteni lehessen a levilágítási időt, ezzel pedig az UV szóródása miatti kontúrok szélesedését. Ez eddigi észrevételem alapján kb. a rétegvastagsággal öszemérhető. Ez így most már elég pontos lett.
    Állítólag a fekete színű gyanták precízebb levilágítást tesznek lehetővé, mert rövidebb távon elnyelődik bennük az UV. Majd még ezt is kipróbálom. Szerencsére a kezdő készletben ilyen is van.

20180519_125305.jpg
    20180519_125344.jpg
    20180519_130014.jpg
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Oldal: 83 / 83 ElsőElső ... 33737980818283

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve