Oldal: 151 / 151 ElsőElső ... 51101141147148149150151
Eredmény: 1.501 - 1.503 (1503) összesen

Téma: 3D Nyomtatás, nyomtatók

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    253
    Köszönöm a felajánlást, valószínűleg élni fogok vele. :-) Begyűjtöm a fogaskerekeket, meglátom, egyáltalán mi maradt belőlük...
    Találtam a neten fogaskerék kalkulátor, hihetetlen, hogy ezt valaha még értettem is...

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.352
    Idézet Trolley eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Van tapasztalatotok műgyantás nyomtatóval? Szembejött velem egy hirdetés, amiben a Creality LD-002H nyomtatót cseh raktárból 71e Ft-ért árulják. A leírása alapján ebben van aktív szén szűrő, de ettől még nem tudom mennyire lehetne/szerencsés lakásban üzemeltetni?

Sajnos műhely nem jöhet szóba, azon egyszerű oknál fogva, hogy nincs. Ugyan van garázs, de ott a hideg az úr, plusz por, és káosz van a 4 izgága macskától...
    Esetleg még egy télikert féleség szóba jöhet...
    Ha választani lehet én inkább Anycubic Photon Mono-t vennék (munkaterület: 130mm x 80mm x 165mm). Az kb. ugyanannyiba kerül Aliexpressen, EU-ból szállítva, vám nélkül mint a CR. De inkább utána kell nézni a teszteknek.
    Ha 2-szer annyit rászánnál, akkor meg inkább a Photon Mono X-et érdemes megvenni. Annak a munkaterülete 192mm x 120mm x 245mm. De ekkor több gyanta kell a nyomtatáshoz, és több a gyanta veszteség is. A fel nem használt gyanta visszatölthető (szűrni kell) a palackba.

A nagyobb felbontásból és a technológiából adódóan olyan alkatrészek is nyomtathatók SLA-val, ami FDM-el nem lehetséges. SLA: 0.05mm x 0.05mm x 0.05mm vs FDM: 0.4mm extruder x 0.2mm Z

Az olcsó gyanták valóban nem alkalmasak terhelhető alkatrészek gyártására. Kb. törnek mint az üveg, és nem bírják az ütést, terhelést.
    De, lehet kapni műszaki gyantákat is, amiből elég sokféle van már. Hátránya, hogy drága. Ezt úgy értsd, hogy rohadt drága. Pl. 30-75ezerFt/kg.
    Viszont a terhelhetőség minden irányban egyforma a gyanta esetében, míg az FDM esetében a rétegek közt kisebb a szilárdság.

SLA hátrányok: Valóban macerásabb a gyanta kezelése, munkadarab mosása, utókezelése, így nem árt ha van egy mosó/UV berendezés is pluszban. Ami még plusz $100-t jelent.

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    253
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem a fúvóka menete mellet csöpög az agyag és azt trutyizza szét.

Én is pont így jártam 2 napja, hogy nem húztam rá rendesen, és eresztett, ami teli szemetelte, bár nem ennyire durván.

A hőváltó csőre vigyázz, az nem bírja a nyomatékot.
    Én úgy szoktam, hogy beletekerem a fúvókát a blokkba ütközésig és 1 fordulatot vissza tekerem, így tekerem be a hőváltó csövet ütközésig, majd a blokkot villáskulccsal, a fúvókát dugó kulccsal megfogva jól megtépem, és ezt egyben tekerem be a hűtőblokkba, persze óvatosan. Itt már nem gond ha nem tömít.

Aztán felmelegítem és még egyszer lehúzóm mert a műanyag maradványok miatt lehet hogy nem sikerült elsőre rendesen.

Még egyszer köszönöm mindenkinek az ötleteket, azt hiszem kombinált hibám volt... (Igen, csak mostanra derült ki, mert most érkezett meg a pótalkatrész.)
    Valószínűleg a teflon csőben volt valami sorja, az okozhatta, illetve az - és itt jön a piszokság - , hogy a fűtőpatron kábele majdnem el volt szakadva, illetve a hőérzékelő csavarja is ki volt lazulva... Hogy ezt hogyan sikerült kivitelezni, nem tudom, de szerintem hol fűtött, hol nem, és ez megzavarta. Valószínűleg nem volt olyan sok kihagyás, hogy "thermal runaway" hibával leálljon a nyomtató, de közre játszhatott.
    Mivel az utolsó 3-4 nyomtatásomnál előjött ez a hiba, megnéztem tüzetesebben, láttam, mintha gond lenne, ezért rendeltem új fejet. Persze a kábelhossz kevesebb kb 20 cm-rel, illetve a hőérzékelő kábele is csavarozandó, ellentétben a gyári csatlakozós verzióval. összebarkácsoltam a régit az újjal, jelenleg működik... :-D

Oldal: 151 / 151 ElsőElső ... 51101141147148149150151

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve