Oldal: 131 / 131 ElsőElső ... 3181121127128129130131
Eredmény: 1.301 - 1.308 (1308) összesen

Téma: 3D Nyomtatás, nyomtatók

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.335
    Sikerül hozzájutnom Aliexpressről egy Anycubic Photon S SLA nyomtatóhoz. A link nem tudom jó-e, ha nem akkor erre kell keresni: ANYCUBIC Photon-S 3D Printer Dual Z axis
    https://www.aliexpress.com/item/3297...283f511b4isStI
    +3l gyantával, +5db filmmel, EU-s szállítással $426 volt. Azt nem tudom akció volt-e, vagy csak elcseszték az árazást, de most kb. egy 100-assal több ugyanez.

A Photon-S alapkonfig, amiben 0.5l zöld gyanta és +2db film van, lengyel szállítással pillanatnyilag $409, ami szerintem még mindig jó ár.
    A régebbi Photon (ami nem S), negyed liter gyantával +1 FEP filmmel, alapkonfigban, $288 (Anycubic store).

Szóval, el lehet felejteni a 200-300ezres árakat, elérhető közelségbe került az SLA nyomtatás.

Most nincs időm többre. A kérdés az, hogy nyissak-e ennek egy külön szálat, mert itt inkább a filamentes nyomtatás megy?
    Arra emlékszem, hogy valaki már régebben vett egy ilyen nyomtatót, és ide írt valamit róla, de azt már nem találom. Pedig lenne miről tapasztalatot cserélni, mert az SLA nyomtatásnak lényegesen más körülményei vannak mint az FDM-nek.

Persze, ha még nézi valaki az rcmodell fórumot...

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.543
    Én nézem, tényleg kezd jó ára lenni. Írsz majd ha megérkezett?
    A film az mire való?
    11. éve kezdő modellező

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.543
    Marlin firmware-t használ valamelyikőtök?

támadt egy kósza ötletem és belefordítottam a "linear-advance" funkciót. Tökre jól is működik kb 1 rétegig maximum. aztán megáll az extruder.
    Ha megint kiveszem akkor persze minden okay..
    Annyit találtam, hogy a stepper minimum pulse értéket 2 ről csökkenteni kell, 1 vagy tmc esetén akár 0 ra, de semmi változás.
    Ötlet?

tmc2208, mks gen-L, Marlin 2.X mai bugfix verzió.
    11. éve kezdő modellező

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.335
    Már itt van. A rendeléstől számítva 8 nap alatt ideért, 2.-án rendeltem, 10.-én itt volt.
    3 részletben küldték. A nyomtató, és a gyanta külön, Németországból postán keresztül jött (DPD simán átnyomja a postának még külföldön). A film meg Szingapúrból, szintén postán. Az még nem érkezett meg, de a nyomkövetés szerint az országban van. Ha a vámon nem szórakoznak vele, akkor kedd, szerda.

A film gyakorlatilag a nyomtató tálca alja. Azért elég erősnek néz ki, remélhetőleg a 7db tartalék sokáig elég lesz.
    Maga a nyomtatás, gyanták trükkösek, ezért is lenne jó tapasztalatot cserélni. Az például már látszik, hogy lehet elég lett volna a nyomtatóhoz próbálkozni az alap csomagban lévő fél liter gyanta, mert ezekből elég sokféle van, és az Anycubic Basic gyanta ugyan elég kemény, de elég rideg is egyben, könnyen megpattan.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.962
    Idézet bla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Már itt van. A rendeléstől számítva 8 nap alatt ideért, 2.-án rendeltem, 10.-én itt volt.
    3 részletben küldték. A nyomtató, és a gyanta külön, Németországból postán keresztül jött (DPD simán átnyomja a postának még külföldön). A film meg Szingapúrból, szintén postán. Az még nem érkezett meg, de a nyomkövetés szerint az országban van. Ha a vámon nem szórakoznak vele, akkor kedd, szerda.

A film gyakorlatilag a nyomtató tálca alja. Azért elég erősnek néz ki, remélhetőleg a 7db tartalék sokáig elég lesz.
    Maga a nyomtatás, gyanták trükkösek, ezért is lenne jó tapasztalatot cserélni. Az például már látszik, hogy lehet elég lett volna a nyomtatóhoz próbálkozni az alap csomagban lévő fél liter gyanta, mert ezekből elég sokféle van, és az Anycubic Basic gyanta ugyan elég kemény, de elég rideg is egyben, könnyen megpattan.
    Nagyon kíváncsi vagyok rá. Ha beválik, rendelek én is. Most úgy néztem a németektől nem lehet, de 4-10 nap szállítással a csehektől igen.

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.194
    Idézet bla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sikerül hozzájutnom Aliexpressről egy Anycubic Photon S SLA nyomtatóhoz. A link nem tudom jó-e, ha nem akkor erre kell keresni: ANYCUBIC Photon-S 3D Printer Dual Z axis
    https://www.aliexpress.com/item/3297...283f511b4isStI
    +3l gyantával, +5db filmmel, EU-s szállítással $426 volt. Azt nem tudom akció volt-e, vagy csak elcseszték az árazást, de most kb. egy 100-assal több ugyanez.

A Photon-S alapkonfig, amiben 0.5l zöld gyanta és +2db film van, lengyel szállítással pillanatnyilag $409, ami szerintem még mindig jó ár.
    A régebbi Photon (ami nem S), negyed liter gyantával +1 FEP filmmel, alapkonfigban, $288 (Anycubic store).

Szóval, el lehet felejteni a 200-300ezres árakat, elérhető közelségbe került az SLA nyomtatás.

Most nincs időm többre. A kérdés az, hogy nyissak-e ennek egy külön szálat, mert itt inkább a filamentes nyomtatás megy?
    Arra emlékszem, hogy valaki már régebben vett egy ilyen nyomtatót, és ide írt valamit róla, de azt már nem találom. Pedig lenne miről tapasztalatot cserélni, mert az SLA nyomtatásnak lényegesen más körülményei vannak mint az FDM-nek.

Persze, ha még nézi valaki az rcmodell fórumot...
    Ezek a gyanták milyen mechanikai tulajdonságokkal rendelkeznek? Én csakis működő (műanyag) alkatrészeket gyártok a mostani nyomtatómmal, ezekkel a gyantákkal is lehet?
    Mennyire kemények, rugalmasak, terhelhetőek? Ellenállnak vegyi anyagoknak?

Senior Member Nagyfater Bátyó logója
    Hozzászólás
    194
    Tobb kategoriaja van a resineknek is. Ha mukodo alkatreszt akarsz nyomtatni akkor arra a durable resin alkalmas az is inkabb protptipusnak valo, viszont nem szereti a vekomy falakat 1mm az ajanlott minimum. Ez kb az abs-el van pariban, de nem azonosak a tulajdonsagaik pl az sla kenyesebb a hore.

Sent from my BV6800Pro using Tapatalk

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.194
    Köszi, akkor ez még egyenlőre nem az én technikám.

Oldal: 131 / 131 ElsőElső ... 3181121127128129130131

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve