Oldal: 88 / 95 ElsőElső ... 3878848586878889909192 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 871 - 880 (949) összesen

Téma: 3D Nyomtatás, nyomtatók

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.378
    igen, minél rövidebb a jó, nekem 50cm
    Prusa i3 konstrukciónál csak egy irányba mozog a fej, ott lehet rövidebb is ha a tengely végére teszed a motort.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    westel/649huszonhét67
    Hozzászólás
    2.423
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    igen, minél rövidebb a jó, nekem 50cm
    Prusa i3 konstrukciónál csak egy irányba mozog a fej, ott lehet rövidebb is ha a tengely végére teszed a motort.
    jó ötlet, hogy a z kocsira fel is lehetne szerkeszteni.
    9. éve kezdő modellező

Senior Member Nagyfater Bátyó logója
    Hozzászólás
    127
    A retraction a bowden hosszahoz kell igazodjon. Mar nem emlekszem de valahol olvastam egy kepletet ami a bowden hosszaval es a nyomtatas sebessegevel operalt. Persze lehet, hogy a britt tudosok kategoria volt.

Lehet, hogy nekem van szerencsem de a bowdenes es a direkt hajtasu nyomtatoimmal sincsen gond.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.378
    Idézet Nagyfater Bátyó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A retraction a bowden hosszahoz kell igazodjon. Mar nem emlekszem de valahol olvastam egy kepletet ami a bowden hosszaval es a nyomtatas sebessegevel operalt. Persze lehet, hogy a britt tudosok kategoria volt.

Lehet, hogy nekem van szerencsem de a bowdenes es a direkt hajtasu nyomtatoimmal sincsen gond.

Természetesen összefügg a hosszával, de honnan tudja a bowden rugalmasságát? Ahány kínai annyi tefloncső
    Próbálgatás a tuti.
    Nekem is működik bowdennel, de néha azért tetten lehet érni a problémáit.
    Elvileg persze a szeletelő akár kompenzálni is tudhatná, ha ismert a rugalmasság.
    Pl. tud olyat a Marlin, hogy a fejben lévő nyomásra stabilizál. Így elvileg még egyenletesebb lehet az extrudálás.

A fejen sok múlik.
    E3D klón fejeket alapul véve az is sokat befolyásol mennyire nyúlik le a tefloncső, meg mennyire jó a hűtés a fűtőblokk felett.
    Általában ugye azért akad el, mert visszamelegszik az anyag a hűtőblokkba, és ott megdermed. A túl nagy visszahúzás is ezért okoz gondot.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    westel/649huszonhét67
    Hozzászólás
    2.423
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Természetesen összefügg a hosszával, de honnan tudja a bowden rugalmasságát? Ahány kínai annyi tefloncső
    A fejen sok múlik.
    E3D klón fejeket alapul véve az is sokat befolyásol mennyire nyúlik le a tefloncső, meg mennyire jó a hűtés a fűtőblokk felett.
    Általában ugye azért akad el, mert visszamelegszik az anyag a hűtőblokkba, és ott megdermed. A túl nagy visszahúzás is ezért okoz gondot.
    Na pont ezt tapasztaltam. A direkt hajtásnál az end gcode nekem visszahúzott 100mm-t, hogy kiessen a szál, és ne kelljen a következő nyomtatáskor a fejet melengetnem mielőtt szálat cserélnék (ha akarok) na ennél a V6 fejnél, ha 100at visszahúztam, utána tuti húzhatom ki a szálat, mert nem megy vissza a fejbe.
    Tényleg lehet, hogy a fej hűtésével van gond, mert a fejhűtő venti túloldalára tettem az autolevel szenzort, és csak két 30x5ös lukat hagytam a meleg levegő elvezetésére, ezért lehet, hogy nem tud távozni a meleg levegő eléggé.
    9. éve kezdő modellező

Senior Member Nagyfater Bátyó logója
    Hozzászólás
    127
    A klon full metalokkal az a gond, hogy nem jo a termal zone a hutott resz is melegszik. Kozben megtalaltam a formulat. TZ hossz+bowden hossz / 250 = retraction. Aztan innen lehet lepkedni 0.5mm elvileg minuszba.

TZ=thermal zone ami a futott es a hutott reszkozott van alt 2-3mm.

Azt nem tudom, hogy aranyat lehet e csinalni igy. A bowfennek meg nem szabad nyulnia es ha megis akkor meg a stepper nem ok mert a bowden csak vezet az extruder motor meg jo esetben annyit es olyan sebesseggel mozog amekkora hosszt beallitasz.

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    westel/649huszonhét67
    Hozzászólás
    2.423
    Idézet Nagyfater Bátyó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A klon full metalokkal az a gond, hogy nem jo a termal zone a hutott resz is melegszik. Kozben megtalaltam a formulat. TZ hossz+bowden hossz / 250 = retraction. Aztan innen lehet lepkedni 0.5mm elvileg minuszba.

TZ=thermal zone ami a futott es a hutott reszkozott van alt 2-3mm.

Azt nem tudom, hogy aranyat lehet e csinalni igy. A bowfennek meg nem szabad nyulnia es ha megis akkor meg a stepper nem ok mert a bowden csak vezet az extruder motor meg jo esetben annyit es olyan sebesseggel mozog amekkora hosszt beallitasz.

ezzel az analógiával olyan 3mm kéne legyen a visszahúzás. De a direktnél is olyan 2-3mm visszahúzást állítottam.
    Sajna a bowden, ha nyúlni nem is nyúlik, de a szál az mozod benne, mert nem 1.75 a belseje, hanem inkább 2mm
    9. éve kezdő modellező

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    westel/649huszonhét67
    Hozzászólás
    2.423
    Nem tudom mi lehet a gond, most nem petg-vel, hanem abs-sel megy már 5 órája, gond nélkül. Kehet, hogy gyenge volt az extruder hűtése?

A Simplify3D-t ismeri valamelyikőtök? sok videót láttam, elég jónak tűnik, de 150usd az nagyon a fájdalomküszöböm felett van..
    9. éve kezdő modellező

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.378
    Idézet v_zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom mi lehet a gond, most nem petg-vel, hanem abs-sel megy már 5 órája, gond nélkül. Kehet, hogy gyenge volt az extruder hűtése?

A Simplify3D-t ismeri valamelyikőtök? sok videót láttam, elég jónak tűnik, de 150usd az nagyon a fájdalomküszöböm felett van..
    Régebbi verziót okosítva próbáltam. Újakról még demót sem sikerült, úgy pedig esélytelen hogy egy fillért is adjak érte, nem hogy ennyit.
    Slic3r-nél meg a régi Curaánál jobb részben a beállíthatósága miatt, részben a jobb nyomtatás optimalizáció miatt.
    Viszont az új Cura most már jobb és ingyenes, és az is részletesen beállítható már.
    Kéri Laci

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.378
    Idézet v_zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ezzel az analógiával olyan 3mm kéne legyen a visszahúzás. De a direktnél is olyan 2-3mm visszahúzást állítottam.
    Sajna a bowden, ha nyúlni nem is nyúlik, de a szál az mozod benne, mert nem 1.75 a belseje, hanem inkább 2mm
    Az a 0.25mm szükséges ahhoz hogy ne szoruljon meg, hanem könnyen csússzon.
    Kéri Laci

Oldal: 88 / 95 ElsőElső ... 3878848586878889909192 ... UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve