Oldal: 120 / 129 ElsőElső ... 2070110116117118119120121122123124 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.191 - 1.200 (1286) összesen

Téma: 3D Nyomtatás, nyomtatók

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.167
    Tuti, hogy lépést veszt az extruder. Tipikus hangja is van mikor nyomtatáskor néha pattan az extruderben a szál (kézzel finoman megfogva ott ahol belép az extruderbe a szál, érezni mikor a hangot adja, hogy kissé vissza-vissza ugrik).

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.537
    Nem, nem pattog, ez az e3d titan olyan erős, hogy amikor véletlen rosszul fűztem be a cuccot és a filament csomót kötött magára felhúzott az ikeás dobozzal együtt még 2 tele spulni pla-t mielőtt megcsúszott és ledarálta volna a filamentet a fogaskerék.
    10. éve kezdő modellező

Senior Member njozsef logója
    Hely
    Bp
    Telefon
    +36305677044
    Hozzászólás
    4.741
    Sziasztok!

https://www.precisionpiezo.co.uk/ termékkel (asztal alatti mód) próbálkozott már valaki?
    Én végigpróbáltam mindenféle autobed levellinget (bltouch/induktív) és az egyik szarabb mint a másik.
    Főleg a hőstabilitásával van pl az induktívnak baja, a bltouch meg nem tud kétszer ugyanolyan értéket adni. Még a drága "ipari" induktív érzékelőknek is 10% a 23C-hez képesti hibája 80C-on. Ez 0,8mm!!!
    A nyomtató dobozban van ezért 1-2 óra alatt viszonylag meleg van benne. Úgy tudom a prusa mk3-nál is probléma ez az induktív érzékelő drift. Ők aszt javasolják, hogy vidd távol a fejet a fűtés alatt , a nyomtatás előtt-
    Na ok. , de mi lesz a következő nyomtatással? Várjak egy órát a kettő között amíg lehűl a rendszer?

(Aműgy meg közel lineáris ez a mászás a hőmérséklet függvényében, lehetne a firmware-ben egy ilyen "korrekció", csak mérni kellene a mérőfej hőfokát.
    Gondoltam rá, hogy belefejlesztek egy ilyet, de egyelőre a piezós dolog a könnyebben járható út)

A piezóssal viszont nem lehet ilyen gond, az asztal alatt a hőmérséklet szigetelve max 40 fok van.
    Fizikai "ütközést" érzékel. Mi baj lehetne?
    Várom, hogy megérkezzen, addig is előkészítettem asz asztalt (Ender-3)
    IMG_20181228_182039.jpg
    Ne küldjetek privátot mert betelt. Küldjetek emailt, pénzt.

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.537
    BLTouch-ból melyiket próbáltad? Nekem kb fél éve van, de teljesen rendben van vele minden.
    10. éve kezdő modellező

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.331
    Idézet v_zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem, nem pattog, ez az e3d titan olyan erős, hogy amikor véletlen rosszul fűztem be a cuccot és a filament csomót kötött magára felhúzott az ikeás dobozzal együtt még 2 tele spulni pla-t mielőtt megcsúszott és ledarálta volna a filamentet a fogaskerék.
    Ha ledarálta, utána megpucoltad rendesen a filamenttovábbító kereket? Mert 3 eset lehet, ha nem tudja továbbítani:
    - Gyenge a motor, kattog.
    - Erős a motor, ledarálja a filamentet (belemar).
    - A filamenttovábbító kerék recéi közt műanyag van (előző ledarálásból például), és csúszik a filamenten a kerék.

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.537
    Idézet bla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha ledarálta, utána megpucoltad rendesen a filamenttovábbító kereket? Mert 3 eset lehet, ha nem tudja továbbítani:
    - Gyenge a motor, kattog.
    - Erős a motor, ledarálja a filamentet (belemar).
    - A filamenttovábbító kerék recéi közt műanyag van (előző ledarálásból például), és csúszik a filamenten a kerék.
    Ezen kívül azért még vannak esetek
    Az e3d rendszernek vannak tipikus "betegségei" pl amióta megvan, szenvedek, azzal, hogy időnként megáll. Lekopogom, de úgy tűnik, hogy a full fém nem tudom mi a neve magyarul "heat break" és a kis sebességű extrudálás vagy a sok visszahúzás vagy a túl vagy alul hűtés okozhatja.
    Most a fúvókáig ptfe cső megy, egy ideje nem volt dugulásom, pedig épp 0.3as fúvókával tolom.

Kérdésedre visszatérve, igen, direkt úgy helyeztem el az extruder motort, hogy a továbbító kerék kifelé néz, hogy lássam, megcsúszott e a kerék. Nyomtatás előtt levegőspray-el meg szoktam pucolni, mert rend a lelke mindennek
    10. éve kezdő modellező

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.537
    MKS Gen L alaplapot használ valamelyikőtök? esetleg tmc2100-as stepper driverrel?
    10. éve kezdő modellező

Senior Member
    Hely
    Nagykovácsi
    Hozzászólás
    225
    Idézet v_zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    BLTouch-ból melyiket próbáltad? Nekem kb fél éve van, de teljesen rendben van vele minden.
    Sajnos a BLTouch nekem sem vált be, bár többfélét kipróbáltam, talán a méregdrága eredetit nem
    Viszont a kézi szintezés 9 ponton le memorizálva teszi a dolgát rendesen.

Pis

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.537
    Idézet Pis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sajnos a BLTouch nekem sem vált be, bár többfélét kipróbáltam, talán a méregdrága eredetit nem
    Viszont a kézi szintezés 9 ponton le memorizálva teszi a dolgát rendesen.

Pis
    Ja, hogy az eredetit nem
    Nekem is volt egy 3dtouch na az tényleg botrányos volt. Az eredeti fél éve hibátlanul pontosan teszi a dolgát, nem is biztos, hogy leszerelem, ha megjönnek a tmc2130-as sztepper vezérlők.
    10. éve kezdő modellező

Senior Member njozsef logója
    Hely
    Bp
    Telefon
    +36305677044
    Hozzászólás
    4.741
    Ez a piezo azért sokkal jobbacska. És még nem is drága szintezéshez.
    Tényleg jó, bár be kell állítani. Talán a fejben lévő még jobb mert ott egy szenzor van nem négy, de az ender3 ban nem olyan fej van.
    https://www.thingiverse.com/thing:3348684
    Ne küldjetek privátot mert betelt. Küldjetek emailt, pénzt.

Oldal: 120 / 129 ElsőElső ... 2070110116117118119120121122123124 ... UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva