Oldal: 142 / 149 ElsőElső ... 4292132138139140141142143144145146 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.411 - 1.420 (1482) összesen

Téma: 3D Nyomtatás, nyomtatók

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.597
    Nos, sajnos nem saját terv, örülnék, ha tudnék cad-ben ilyen szép munkát.
    Qtrainer a terv neve, 20usd-ért vettem (a kész gcode-okat le tudtam tölteni ingyen is, de annyira másképp voltak elkészítve mint szerettem volna, hogy végül inkább megvettem)

a törzs üresen olyan 800-850gramm lett, a fesztáv 1.3m ebbe ment még egy turnigy 2836-1200 as 70grammos otor, egy 20Amperes szbi (ez volt idehaza, meg egy 50 amperes, a motornak meg 28-30 kellene, féltem hogy leégetném az 50-essel) meg egy 3000-3s Turnigy akksi és 4 16grammos szervó. 9x4.7 propival (eről tudtam, hogy nem lesz ok, de legalább repül vele, de már rendeltem egy 9x6ot, ami jelen állás szerint nyár végére meg is jön

A végső súlyt nem mértem még meg, de 1.2kg lehet maximum. Nem egy idegbetegség vele repülni, szóval azt az 1 tekercs pla-t nem tartom kidibott pénznek.

A szerkezet az ahogy a képen az eltérő sínű darabokból sejthető olyan 20 cm szeletekből van.
    Semmiféle extra merevítése nincsen, ez színtiszta nyomtatás.
    A törzs és a szárnyak vékony néha 1 rétegű nyomtatással vannak, sok belső tartó elemmel. legó bonyolultságú az összeszerelés, zselés/sűrű CA-val és aktivátorral szerelhető. Mondjuk szerintem az első törésig ez szuper is, de utána viszont gondolom lehet újra nyomtatni az egészet, mert a jóisten sem szedi széjjel.
    Borítva nincs, festve nincs, ez olyan ahogy a nyomtatóból kijött. A szárny a két végén alátámasztva egy 2kg-os súlyt elbírt, de műrepülni nem fogok vele az tuti.

így olyan 1.3kg, de ha benne lesz az fpv cucc, revom gps stb, majd én is kíváncsi leszek a végső súlyra.

A pla egy kicsit aggaszt, mert az orrkúpot egy 10x6os propival 5perc fullgáz mellett a motor szépen kiolvasztotta igaz akkor az asztalra volt rögzítve. Ami most van rajta, az aluval meg lett erősítve.
    De ha beválik szerintem petg-ből majd újra kinyomtatom.

itt a webhely ahonnét való: https://3dlabprint.com/shop/qtrainer/
    (ha esetleg valamelyikőtök úgy dönt, hogy kipróbálja, ne vegye meg ott ezt, inkább egy másikat és cserélgessünk vagy mittomén )
    Utoljára módosítva: v_zoli által : 2020-06-07 11:51
    11. éve kezdő modellező

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.597
    itt egy másik gépükről van video, hogy a törésből hogyan állítják helyre. https://www.youtube.com/watch?v=2Mft1ZwtjUE
    Ha jól láttam pont a gép eleje esett szét repülés közben, gondolom a kiolvadó motor felfogatás miatt, ahogy nekem is a teszt alatt. A végén látszik, hogy egy balza lappal erősíti meg és szigeteli el a hőtől a felfegatást. Örülök, hjogy ez nekem még a műhelyben előjött
    11. éve kezdő modellező

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.597
    elég sok 3d nyomtatott repülőt találni, ez is egy elég jó dizájnnak néz ki pl.:
    www.eclipson-airplanes.com/stream
    11. éve kezdő modellező

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.527
    Nekem a kisebbik Spitfire és az EasyMax001 modellje megvan.
    EasyMaxot nyomtattam ki....hát ő nem volt meg a kezdősebesség az első eldobásnál
    De már nyomtatom a letört farkát.
    Mondjuk ez egy eléggé befejezetlen terv. Nincs megoldva a szárny rögzítése, és hiányzik a motor burkolat.

Érdekes játék, de szerintem 3D nyomtatni repülőt teljes egészében értelmetlen, nagyon sérülékeny és nehéz. Inkább csak bizonyos alkatrészeket érdemes.
    Ha valaki olcsón akar repkedni akkor habgépet kell csinálni, az bírja a strapát, és könnyen javítható.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.308
    Betojás! Ha jól értem a "borítás" 1 rétegben nyomtatott PLA?
    Mi az a LW-PLA (Low Weight?)? Valami könnyű PLA?
    Köszi a sok infót!!!

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.597
    Az easymaxot néztem én is, de kevésnek gondoltam benne a helyet. A spitfire volt nekem hab-ból, kb hasonló 1m körüli fesztávval, emlékeim szerint mint a rakéta olyan gyorsan kellett vele repülni a vékony szárnyak miatt.
    11. éve kezdő modellező

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.597
    Idézet HC eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Betojás! Ha jól értem a "borítás" 1 rétegben nyomtatott PLA?
    Mi az a LW-PLA (Low Weight?)? Valami könnyű PLA?
    Köszi a sok infót!!!
    igen, pla az egész, hol 1 rétegben, hol 2 rétegben, még a tolórudak/bovdenek hüvelye is bele van tervezve, csak arra kellett figyelni, hogy ne menjen bele a CA. nem tudom milyen az lwpla, de ahogy nézem valami habosított pla első találatra 17ezerért/tekercs.
    Ha még repül ez a repcsi egy ideig és beválik fpv-re, akkor újranyomtatom, pla-plusból vagy petg-ből, hogy rugalmasabb legyen.

Nézd meg a weboldalon a videókat, úgy könnyebb elképzelni, furcsa volt nekem is, de ennél a típusnál úgy néz ki működik.
    https://youtu.be/lbT5Ip9CLFA
    Utoljára módosítva: v_zoli által : 2020-06-07 15:18
    11. éve kezdő modellező

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.308
    A CA megfogja rendesen a PLA-t? Egyszer foglalkoztunk a 3D anyagok ragaszthatóságával és abban a táblázatban a CA PLA-ra csak közepes erőt hozott ki.

Amitől aggódnék az a javíthatósága. Egy sérülés esetén az egész egységet ki kéne vágni és egyben cserélni. Felületi sérülésnél meg flekkent nyomtatni és befedni (nem szép, de egyszerűbb).
    Valamint tényleg el kell szigetelni a motort a PLA-tól.

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.597
    Hát eddig megfogta. Lentebb linkeltem egy videót egy törött gép helyreállításárol, pont úgy csinálja ahogy mondod.
    11. éve kezdő modellező

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.308
    Megnéztem, világos, köszi!
    Kíváncsian várom a te gyakorlati tapasztalatodat majd!

Oldal: 142 / 149 ElsőElső ... 4292132138139140141142143144145146 ... UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva