Oldal: 144 / 149 ElsőElső ... 4494134140141142143144145146147148 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.431 - 1.440 (1482) összesen

Téma: 3D Nyomtatás, nyomtatók

Senior Member njozsef logója
    Hely
    Bp
    Telefon
    +36305677044
    Hozzászólás
    4.761
    Nekem most a PETG tetszik nagyon. Kicsit macerásabb nyomtatni mint a pla-t, de cserébe mindent visz, bivalyerős minden irányban.
    ASA UV álló (tesztelve, két éve ebből van az utcán a csengőgomb "árnyékolója", fekete és ugyanolyan most is. (Devil Design-es)
    Ne küldjetek privátot mert betelt. Küldjetek emailt, pénzt. Főleg pénzt!

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.308
    Én egyenlőre 3 féle fő anyagot használok, és most úgy tűnik lefedi az igényeimet:
    PLA
    PETG
    TPU

Az ABS-t csak egy miatt tartom még, hogy utólag jól megmunkálható (pl. csiszolni egész jól lehet).

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.527
    Na megreptettem a 3D nyomtatott EasyMax001-et....meg persze 2 kör után újra eltörtem , de ez most javítható CA-val. Megint a farka tört le a törzsnél. Úgy látszik az a gyenge pont, mert a szárny vége akadt le, annak semmi baja.

Nincs nagyon viszonyítási alapom, mert egyszer repültem EasyStar2-vel https://shop.modell.hu/multiplex-easystar-ii
    Az egy nagyon lassú lomha, jóindulatú repülő, és ha elengedek mindent akkor magától egyenesen siklott és szépen le is szállt.

Na ez ugye nehéz, szóval kell neki kicsivel több sebesség, de közvetlenebbül reagál, és elég pontosabban követi a mozdulataimat. Gondolom ez minden repülőnél így van, hogy gázra emelkedik, gázelvételre süllyed, illetve szerintem kanyarban kevés volt a tolóerőm, elvesztettem a sebességem, ezért süllyedtem bele a földbe a szárny végével, mert annyira izgultam, hogy gázt elfelejtettem rátolni.

Aki ért a repülőhöz. Szoktatók rátenni kis magassági kormány mixet a csűrőre, illetve érdemes a gázállásra is rátenni egy kis negatív magassági mixet hogy ne akarjon emelkedni gázra, vagy tanuljak meg repülni?
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.308
    Ha gázra emelkedik, akkor kevés a motorlehúzatás. Nézd meg, hogy a gép hossztengelyéhez képest a le és jobbra húzatás 2°-ja meg van e?
    Hogy bedőlésnél (kanyarba) kell egy kis magasságit ráhúzni, az természetes. Összemixelni a kezdők szokták.

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.527
    Gyárilag van fixre pozicionálva a motor, szöget nem tudom, de jobbra lefelé áll kicsit.

Köszönöm, akkor csak meg kell szokni, és meg kell tanulni vezetni
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.597
    Idézet HC eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha gázra emelkedik, akkor kevés a motorlehúzatás. Nézd meg, hogy a gép hossztengelyéhez képest a le és jobbra húzatás 2°-ja meg van e?
    Hogy bedőlésnél (kanyarba) kell egy kis magasságit ráhúzni, az természetes. Összemixelni a kezdők szokták.
    Ha gázra emelkedik, az kb természetes. Gyorsul, nagyobb lesz a felhajtó erő, meg kell szokni. Én próbálkoztam mixekkel, de csak rosszabb lett, mert a magassági hatása hamarabb érvényesült, mint a motoré. Meg kell szokni, ki kell választani az "ideális" sebességet, és ahoz kitrimmelni.
    11. éve kezdő modellező

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.308
    Ez kb ok, de az alapvető repülős beállításokat vedd figyelembe! Gázra fel, az motor lehuzatás hiba! Ez alaptézis...

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.597
    Ez kb ok, de az alapvető repülős beállításokat vedd figyelembe! Gázra fel, az motor lehuzatás hiba! Ez alaptézis...
    Ez csak az rc-repülők alapvetése az 1:1 világban nem pont így van. Ez egy kényelmes megoldás nekünk, hogy könnyebb legyen repülni 2fok le 2 fok jobbra. toló motornál pont fordítva.
    11. éve kezdő modellező

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.308
    Idézet v_zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez csak az rc-repülők alapvetése az 1:1 világban nem pont így van. Ez egy kényelmes megoldás nekünk, hogy könnyebb legyen repülni 2fok le 2 fok jobbra. toló motornál pont fordítva.
    Hát pontosan nem tudom, hogyan oldják meg a nagy gépeknél, de az aerodinamika szerintem ugyanaz mindenhol.

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.597
    Hát pontosan nem tudom, hogyan oldják meg a nagy gépeknél, de az aerodinamika szerintem ugyanaz mindenhol.
    Szerintem a való életben nincs akkora hatása a közegellenállás ellenében ébredő nyomatéknak.
    11. éve kezdő modellező

Oldal: 144 / 149 ElsőElső ... 4494134140141142143144145146147148 ... UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva