Oldal: 121 / 121 ElsőElső ... 2171111117118119120121
Eredmény: 1.201 - 1.210 (1210) összesen

Téma: 3D Nyomtatás, nyomtatók

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.443
    Idézet Pis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sajnos a BLTouch nekem sem vált be, bár többfélét kipróbáltam, talán a méregdrága eredetit nem
    Viszont a kézi szintezés 9 ponton le memorizálva teszi a dolgát rendesen.

Pis
    Ez szomorú, mert amúgy elképesztő pontos tudna lenni egy ilyen mechanikus kapcsoló, ha nem rontják el a sárgák szándékosan.
    Ki kéne próbálni az enyémet. Direkt nem a legolcsóbb helyről vettem és elvileg azt írták rá hogy "Original" de a kínaiak mint tudjuk bármit ráírnak ha azzal el lehet adni.

Eredeti tervem az volt hogy fejlesztek magamnak egy Bl Touchhoz hasonló szintező kapcsolót, mert nem bonyolult jól megcsinálni, csak a lustaságom győzött.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member njozsef logója
    Hely
    Bp
    Telefon
    +36305677044
    Hozzászólás
    4.731
    Én is sajnáltam az eredetire a több pénzt. Vettem tltouch-ot.
    Amúgy jó lenne ez az izé, ugyanolyan hall-elemes érzékelője van, csak
    egy aluminium rúdra van zsugorcsővel egy kis mágnes téve ami elhalad a szenzor előtt.
    Ha nem tűegyenes az egész rudazat és a megvezetése is akkor hol közelebb, hol távolabb kerül a mágnestől az érzékelő.
    ráadásul forog is benne, tehát ha egy kicsit is ferde a tengely (mert egyszer beakadt egy feljövő első rétegbe) akkor is rossz lesz.
    AZ ismétlős M48-as teszt azért ad viszonylag jó eredményt, mer egy helyben van és annyi idő alatt nincs ideje elfordulni a tengelynek.
    (vettem 3db ilyet. Tulajdonképen ebből már kijött volna bőven az eredeti.)

Az induktív érzékelő viszont lehetne jó is. A driftje lineáris (nagyjából), de a 10%-os driftje katasztrófa (a drágáknak is ennyi, ami a 8mm-es érzékelőnél ugye 0,8mm). A prusások (mk3) is mérgelődnek.
    Viszont ha lenne egy hőmérő a mérőfejen, akkor ki lehetne a firmware-rel korrigálni a z-offset-et. A konstans, meg menüből állítható legyen.
    Ez ráadásul nem egy nagy dolog programozástechniailag.
    Ne küldjetek privátot mert betelt. Küldjetek emailt, pénzt.

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.515
    én először 8mm-es induktívot próbáltam, az jó volt, mert gyakorlatilag egy kapcsoló, és nem kellett szervó vezérlést keresni neki. De mivel "átlát" az üvegen, hasznavehetetlen volt, mert a Z offszetet folyton állítgatni kellett. Utána vettem egy 3Dtouch nevűt, na az tényleg elég szar volt, az a szeg a zsugorcsővel egy vicc. Egy elborult reggel4ig tartó szívás közben megrendeltem az eredetit, futárral (mondom, hogy sokáig fenn voltam, szerintem hallucináltam is ) megérkezett, már elő volt készítve, csak fel kellett szerelni.
    Azóta szintezéssel semmi gondom, ha fúvókát cserélek, akkor kell az offsetet ellenőrizni, de csak a biztonság kedvéért, mert állítani nem nagyon kell.
    Mindegy neki mennyire vastagon fújom a hajlakkot, méri és kész. Ha egymás után 3-4x elindítom a bedlevelt akkor is max 0.01-0.02 az eltérés.
    10. éve kezdő modellező

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.515
    én már az újabbik fajtát kaptam, ennek műanyag a "pöcke"
    10. éve kezdő modellező

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.316
    Idézet v_zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezen kívül azért még vannak esetek
    Az e3d rendszernek vannak tipikus "betegségei" pl amióta megvan, szenvedek, azzal, hogy időnként megáll. Lekopogom, de úgy tűnik, hogy a full fém nem tudom mi a neve magyarul "heat break" és a kis sebességű extrudálás vagy a sok visszahúzás vagy a túl vagy alul hűtés okozhatja.
    Most a fúvókáig ptfe cső megy, egy ideje nem volt dugulásom, pedig épp 0.3as fúvókával tolom.

Kérdésedre visszatérve, igen, direkt úgy helyeztem el az extruder motort, hogy a továbbító kerék kifelé néz, hogy lássam, megcsúszott e a kerék. Nyomtatás előtt levegőspray-el meg szoktam pucolni, mert rend a lelke mindennek
    Még az előfordulhat, hogy lépést téveszt a motor. Ez a vezérlő miatt lehet. Az én kínai CNC marómnál is az eredeti vezérlőnél az egyik tengely folyamatosan lépést tévesztett. Amikor még azzal nyomtattam ez elég észrevehető volt, mert az egész réteg elcsúszott. Pár kondenzátorral lehetett javítani rajta, aztán lecseréltem normális CNC vezérlőre. Azóta jó.
    Ez sajnos olyan jelenség aminél nem hallani a kattogást, mint amikor nem tudja továbbítani a filamentet. Nem biztos, hogy ez a baja az extruderednek, de ha bekalibrálod, aztán utána notóriusan kevesebbet extrudál mint kellene, akár ez is lehet a baja.

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.316
    A mai win 10 frissítés felrakott valami print 3D programot, és a fájlhozzárendelést is elcseszte, ami a Curahoz volt eredetileg. Letöröltem, aztán visszatért a Curas. Érdekes. Ki akar közvetlenül windowsból nyomtatni?

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.515
    Idézet bla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ki akar közvetlenül windowsból nyomtatni?
    a microsoft szerint mindenki...
    10. éve kezdő modellező

Senior Member bOOmslang logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    +3620/294-58-14
    Hozzászólás
    1.184
    Idézet bla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A mai win 10 frissítés felrakott valami print 3D programot
    Ami egyébként nem rossz pl ha szét akarsz bontani egy több munkadarabos .stl-t vagy ketté akarsz vágni egy munkadarabot mert nem fér el. Ezeket ugye a Cura nem tudja...
    Sbach 342 - DLE30 | Heinrich Stork I | Stratair Ultegra F3K | Mimi2.0 | Fliton AJ Extra330 | YodaMaster 3D | QAV-R FPV | WingWing Z84 FPV | E-Flite Piper L-4 Grasshopper

"Nembaaaj, majd kitrimmeljük!"

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.443
    Idézet bOOmslang eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ami egyébként nem rossz pl ha szét akarsz bontani egy több munkadarabos .stl-t vagy ketté akarsz vágni egy munkadarabot mert nem fér el. Ezeket ugye a Cura nem tudja...
    MErt a Cura szeletelő, nem szerkesztő.
    Szerkesztőnek vannak jobbak mint a Windowsos.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.316
    Idézet bOOmslang eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A tervezőben is meg lehet csinálni. Bár én inkább saját terveket szoktam nyomtatni, letöltöttet csak elvétve.

Oldal: 121 / 121 ElsőElső ... 2171111117118119120121

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve