Oldal: 104 / 104 ElsőElső ... 45494100101102103104
Eredmény: 1.031 - 1.035 (1035) összesen

Téma: 3D Nyomtatás, nyomtatók

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.087
    A 80°C nekem is soknak tűnik, de az elv (a szárítás) ötlete tetszik.

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    westel/649huszonhét67
    Hozzászólás
    2.451
    Kész, teljesen tanácstalan vagyok.
    Elindítottam egy nyomtatást délután, a Devildesign pla-val. 14óra lett volna, de kb 4-5 óra után megint megállt. nem dugult el a fej, a filamentet kihúzva ahogy kell kijött, levágtam a végét és extrudált tovább. Olyan mint amikor a 4-5mm visszahúzás helyett többet állítottam be, és nem tudott "visszamenni a fejbe". mintha egy pillanatra eldugulna, megáll, az extruder kerék elkaparja magát és vége. Ezt a gembird-el nem csinálja.
    Felrobbanok.
    9. éve kezdő modellező

Senior Member Smith logója
    Hely
    Dél-Pesti bokor pilóta
    Hozzászólás
    1.664
    Üdv Urak! Tanácsot,ötletet kérnék a tapasztalt kollégáktól! Jó ideje használok egy E3D V6 fejet amit régebben rendeltem komplett szett-ben,ami számomra eddig elfogadható minőségben tette a dolgát. Az utóbbi időben időközönként eldobta a nyomtatást fejhőmérő hibával(Repetier-host 2.1.3 / Marlin fw. Ramps 1.4,Atmega 2560),pár napja teljesen behalt a hőmérője.
    Korábban rendeltem tartalékba a BG-ről 5.db. hőmérőt kábellel csatival stb. most hogy előjött a hiba kicseréltem. Viszont más értékű az NTC100 mert 180C°-on már nyomja a füstöt,ebből arra következtettem hogy a Marlin firmware-ben módosítani kell a thermistortable_5.h file-ban a mért értékeket,mert nem valós a kijelzés.
    Ehhez a Configuration_adv.h -ben aktiváltam #define SHOW_TEMP_ADC_VALUES így a Repetier-hostban alul bekapcsolva az ACK módot látható a hőmérők az Atmega bemenetén mért értékei,ezeket összeírva 10C° lépésekben ami közben egy kézi infrás hőmérővel mérve a valós hőmérsékletét készítettem egy táblázatot amit a thermistortable_5.h átírtam.
    És itt jön a kérdés hogy a fej melyik részére pontosítsam a hőértéket? a fúvókán,vagy a fűtőelemre? (mert 15-20C° eltérés)
    Bocs ha hosszú voltam..

Senior Member
    Hozzászólás
    357
    Az utóbbi időben időközönként eldobta a nyomtatást fejhőmérő hibával
    Nem függ össze a ventilátor beindulásával? Nekem ilyen hiba PETG nyomtatásnál fordult elő. Ehhez eleve magas fej hőmérséklet tartozik (amit nehezebben ér el a fűtés), és mikor indult a ventilátor, annyira lecsökkentette a fej hőmérsékletét, hogy letiltott a firmware. Kitűnően lehetett látni hogy mi történik, ha menet közben néztem a fej hőmérsékletet. Mikor beindult a ventilátor, csökkenni kezdett, és ha az eltérés túl nagy, jött a hibajelzés és letiltás. Egyébként képes lenne ventilátor mellett is tartani a hőfokot, elég ehhez a fűtő teljesítmény, de lassan reagál, mire rájön hogy fokozottan kellene fűteni, elkésik.

És itt jön a kérdés hogy a fej melyik részére pontosítsam a hőértéket? a fúvókán,vagy a fűtőelemre? (mert 15-20C° eltérés)
    Szerintem a fém tömböt kellene mérni, nem a fúvókát (hiszen a beépített érzékelő is azt méri).

Senior Member P_Taki logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    219
    Idézet mmormota eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem függ össze a ventilátor beindulásával? Nekem ilyen hiba PETG nyomtatásnál fordult elő. Ehhez eleve magas fej hőmérséklet tartozik (amit nehezebben ér el a fűtés), és mikor indult a ventilátor, annyira lecsökkentette a fej hőmérsékletét, hogy letiltott a firmware. Kitűnően lehetett látni hogy mi történik, ha menet közben néztem a fej hőmérsékletet. Mikor beindult a ventilátor, csökkenni kezdett, és ha az eltérés túl nagy, jött a hibajelzés és letiltás. Egyébként képes lenne ventilátor mellett is tartani a hőfokot, elég ehhez a fűtő teljesítmény, de lassan reagál, mire rájön hogy fokozottan kellene fűteni, elkésik.

Szerintem a fém tömböt kellene mérni, nem a fúvókát (hiszen a beépített érzékelő is azt méri).
    Én csak hidegen, szoba hőmérsékleten szoktam megnézni, hogy az asztal és a fej hőmérő azonos értéket mér-e. Nekem 2 fok az eltérés.
    Taki
    Emax 250 Pro, Naza-M Lite, FPV, OSD.
    Úgy repülök, ahogy a fény terjed. Egyenes vonalban.

Oldal: 104 / 104 ElsőElső ... 45494100101102103104

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve