Oldal: 130 / 135 ElsőElső ... 3080120126127128129130131132133134 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.291 - 1.300 (1341) összesen

Téma: 3D Nyomtatás, nyomtatók

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.551
    köszi
    11. éve kezdő modellező

Senior Member njozsef logója
    Hely
    Bp
    Telefon
    +36305677044
    Hozzászólás
    4.748
    Sziasztok
    Érdeklődnék, hogy használ-e valaki E3D Volcano fejet rajtam kívül?
    Milyen sebességgel lehet haladni vele?
    1 napja van fenn és érdekelne, hogy mire kell figyelni.

köszi.
    Ne küldjetek privátot mert betelt. Küldjetek emailt, pénzt.

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    216
    Sziasztok!

A héten frissítettem a Win 10-et a 1903-as verzióra. Onnantól kezdve nem indult el a Cura, és az stl állományokhoz is a saját 3d Print programját rendelte. (A gcode maradt a Cura-nál.)
    A start menüből csak a Futtatás rendszergazdaként paranccsal lehetett elindítani, ha egy stl-re klikkeltem duplán, nem csinált semmit...

Nálam az a megoldás vált be, hogy a Program Files mappában megkerestem az aktuális Cur könyvtárat, majd jobb klikk, -> Tulajdonságok -> Biztonság fülön hozzáadtam a felhasználómat teljes joggal.

Innentől már indul normálisan a program...

Senior Member Color man logója
    Hely
    Soltvadkert
    Telefon
    06206172140
    Hozzászólás
    204
    Sziasztok !

Egy olyan kérdésem lenne hogy valaki vállal-e 3D nyomtatást ?

Egy Gopro Hero5 Session-hoz kellene kamera tartó Fpv-zéshez.

Pontosabban ez kellene :
    https://www.thingiverse.com/thing:2459470
    Utoljára módosítva: Color man által : 2019-08-02 07:25

Senior Member Kisszabó logója
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    1.009
    Idézet Color man eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok !

Egy olyan kérdésem lenne hogy valaki vállal-e 3D nyomtatást ?

Egy Gopro Hero5 Session-hoz kellene kamera tartó Fpv-zéshez.
    Szia!

Pont mostanában nyomtattam valakinek ilyen tartót... habár nem biztos, hogy Hero5 volt... Thingi-s a modell? Ha gondolod keress meg privátban...
    Sex & Girls & Rock 'n Roll

Senior Member Color man logója
    Hely
    Soltvadkert
    Telefon
    06206172140
    Hozzászólás
    204
    Dobtam linket hogy milyen kellene

Senior Member Kisszabó logója
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    1.009
    Idézet Color man eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Dobtam linket hogy milyen kellene

OKé, látom
    Utoljára módosítva: Kisszabó által : 2019-08-02 07:54
    Sex & Girls & Rock 'n Roll

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    216
    Sziasztok!

Nem tudom, használtok-e szünetmentest nyomtatáshoz, én beleszaladtam egy 60 órás maratonba, és inkább kölcsönöztem egyet melóból.
    Biztos ami biztos megkérdeztem a kollégámat (aki műszerész is), hogy okozhat-e zavart a működésben. Szerinte nem, hiszen a nyomtató tápja ezt nem kellene hagyja. (Na jó nem így fogalmazott, de ebben nem vagyok otthon.)

Ehhez képest azt tapasztaltam, hogy a nyomtató gombjai (még mindig Anet A8) nem mindig reagálnak, illetve bizonyos magasságban nem tölti ki rendesen a tárgyat, csíkos, hiányos lesz.

A hét elején kiiktattam a szünetmentest, és láss csodát, működnek a gombok, a "magassági probléma" egy pici eltéréssé zsugorodott.

Találkozott már valaki hasonló hibával? Mert azért - lássuk be - egy szünetmentes ad némi biztonságot...

Trolley

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.231
    Sajnos okozhat gondot (pláne az olcsó, nem teljesen szinuszos jelűek). Sok zajt termelhetnek a szünetmentesek és ez a kapcsolóüzemű tápú nyomtatót megzavarhatják. Talán szűrésekkel javítható lenne.

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.339
    Hát, nekem ez inkább valami földelési problémának tűnik.
    A(z olcsó) szünetmentes működésének a lényege, hogy ha nincs áramszünet egy az egyben átengedi a 230VAC-t. Áramszünetkor (vagy ha a feszültség lejjebb vagy följebb kerül a biztonságosnál) a kattanó hang pont a relé hangja ami átkapcsol ilyenkor az akkura és a DC/AC tápra. Na, ekkor lesz csak érdekes, hogy mennyire közelíti az AC táp színusz hullámát a kiadott tápfeszültség. De ez csak akkor okozhatna zavart, ha a szünetmentesről megy a nyomtató. De szerintem még akkor se. Az AC/DC tápok, és tuti ilyen van a nyomtatóban, azzal kezdik, hogy egyenirányítják a bemenő AC tápot, és gyakorlatilag négyszög hullámmal kapcsolgatják az utána lévő transzformátort.

Valami gond lesz azzal a szünetmentessel. Ha rosszmájú lennék, akkor azt mondanám, nem véletlenül adták azt oda. Lehet a PC-t is ugyanígy zavarta, mint a nyomtatót.

Még esetleg a kábelt nem ártana ellenőrizni. Ezek az usa szabványos tápkábelek érintkezői nem mindig érintkeznek normálisan. Lehet pont a föld nem. Illetve, nem ártana nálatok is ellenőrizni, hogy a fali csatlakozóba (elosztóba) jól van-e bekötve a föld.
    Még amit kipróbálhatsz, de kicsi az esélye, hogy működni fog, fordítva bedugni az EU szabványú tápkábelt a fali csatlakozóba. Ezzel gyakorlatilag megcseréled a fázist és a nulla vezetéket az utána lévő eszközökön.
    Utoljára módosítva: bla által : 2019-10-12 13:00

Oldal: 130 / 135 ElsőElső ... 3080120126127128129130131132133134 ... UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva