Oldal: 2 / 131 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (1305) összesen

Téma: 3D Nyomtatás, nyomtatók

Senior Member opener logója
    Hely
    Csopak-Veszprém
    Hozzászólás
    4.368
    Idézet nhadrian eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.
    Tetszik a merev sín kialakítás és az ára is baráti.
    Én nem gondolnám, hogy azok a lineáris csapágyak, félig műanyagba ágyazva túl nagy merevséget jelentenének. Inkább jellemezném rugalmasnak mint merevnek. Ezek az egy oszlopos megoldások, rövid fesztávon rögzített karral, mindenképp gyenge láncszem. Nem sokára lötyögős lesz az egész. Lebeszélnélek róla ezen az áron, mindenképp. Hidas megoldású gépet kell venni.

Eddigi legjobb mechanika/ár arányban a Wanhao i3 a legelfogadhatóbb, a hobbykinges gyenge szerkezet szintén, a K8200 DIY kittet meg közéjük sorolnám, már így a linkelt képek alapján.
    Heli: 400-450-500-600 Repcsi: EG-Pro,Extra330,G-waco Vitorlás: Phantom, NACRA i18

Senior Member opener logója
    Hely
    Csopak-Veszprém
    Hozzászólás
    4.368
    Még annyi a Wanhao javára, hogy az összes lineáris csapágya, házakkal együtt, valamint a tengelyei ebay-en fillérekért kaphatók, így a későbbi felújítása/javítása is olcsón megoldható. (igaz néha 3-ból jó 2, de 500 Ft-os tételek)
    Heli: 400-450-500-600 Repcsi: EG-Pro,Extra330,G-waco Vitorlás: Phantom, NACRA i18

Senior Member pulsarxp logója
    Hely
    Budapest XXI, Monor
    Hozzászólás
    5.162
    GPeti, köszi az infókat, és grat. Én is gondolkodtam egy össze szerelésen, de inkább nem

ppeter: Huh, ez volt a másik gép, amivel szemeztem, írták, hogy jó gép, csak "szögelni" kell rajta, nekem meg ahhoz most nincs kedvem, főleg, hogy ennyiért komplett kapom az i3-at

opener: Ez hasznos, köszi a tippet.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.658
    Igen az összeszerelés az más tészta idő, macera, stb, talán a hobbikinges alapból nem jó de egy pár alkatrész cseréjével biztos sokat lehet rajta javítani, múltkor néztük a postaköltsége sem sok kb 2000Ft a súlyához képest.
    Nekem az alaplap fűtése 250W, ezzel el tudok érni akár 120C fokot is, a fűtés AC 100V ról megy mert 12V nál már nagy áramok folynának.

Senior Member
    Hely
    Békéscsaba
    Hozzászólás
    1.057
    Idézet pulsarxp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hm.. nem is láttam még.
    És egész baráti 130e-re jönne ki az ára... elgondolkodtató
    Nekem nem nagyon, kéne?
    Innen:
    http://lazyzero.de/en/modellbau/kkmulticopterflashtool

Hely
    Budapest XXI, Monor
    Hozzászólás
    5.162
    Idézet Tarczali Viktor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ááá, tényleg...
    jó lenne látni egy ilyet, mennyire kell szövelni hogy jó legyen, vagy egyből használható.
    Még gondolkodom, főleg így... elég jó kis alternatívát dobtál fel nekem ezzel

Hely
    Budapest XXI, Monor
    Hozzászólás
    5.162
    Ezt inkább érdekességként:
    http://3dprint.com/51566/carbon3d-clip-3d-printing/
    Érdemes a videón az időt nézni.

Senior Member
    Hely
    Békéscsaba
    Hozzászólás
    1.057
    A HK-s nyomtatóból már valaki vett Magyarországról is "gojibogyo" álnéven. Lásd hozzászólások. Jó lenne kideríteni, hogy ki az.

Senior Member csabatex logója
    Hely
    Jászberény
    Hozzászólás
    1.313
    A Gpeti által nyomtatott f450 kupak az én rendelésemre készült.
    könnyű, erős, fajin...

Senior Member mrsad logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    30 4421 121
    Hozzászólás
    2.359
    Sziasztok,

én egy ilyenbe ruháztam be még a télen:
    https://3dee.hu/termek/bq-prusa-i3-hephestos/

Szkeptikus voltam az egész 3D nyomtatással. Ahogy megláttam a kit-et, nem változott a véleményem, eléggé csúnyácskák a nyomtatott alkatrészek. Összeraktam,
    beüzemeltem éééééés.... Leesett az állam. Nagyon-nagyon kellemesen csalódtam, egy gyors "kábé" beállítás után sokkal szebben nyomtat, mint ahogy a saját
    alkatrészei kinéznek. A filamentet is ugyanonnan vettem, bq gyártmányú, nekem eddig bevált. Csak PLA-t nyomtattam eddig.

Ezzel a nyomtatóval nyomtattam ki egy Kossel Delta Mini alkatrészeit, nem is rossz minőségben. A Kossel is összeállt, ezt azért igényesebbre építettem, lineáris
    vezetékekkel, 0.9 fokos léptetőkkel, fűtött asztallal és SmoothieBoard vezérlővel (ez nagyságrendekkel gyorsabb, mint az Arduino+RAMPS páros, a deltának kell is ez a sebesség).
    Persze a vezérlőt is magam ültettem be, programoztam fel és állítottam be. Azt kell hogy mondjam, hogy egy 180.000,- Ft-os kitből elindulva, csomót agyalva,
    kísérletezgetve - meg persze vitaminok hozzáadásával - sikerült egy hobbi szinten már-már túllépő nyomtatót "nyomtatni".

A Prusa i3 Hephestos-t melegen ajánlom mindenkinek, aki nem retten vissza attól, hogy kit-ből összerakja. De végülis modellezők vagyunk :-)
    Nem egy hűdeprecíz szerkezet, olcsó kínai lineáris csapágyakkal és edzett rudakkal. Az enyém az elejétől fogva kotyog, már megvettem a normális SKF csapágyakat
    és kéregedzett rudakat. Majd ha lesz időm, nyomtatok átméretezett alkatrészeket és kicsit feljavítom. Indulásnak mindenképpen megfelelő.
    üdv, mrsad
    30 4421 121
    gerecs@chello.hu

Oldal: 2 / 131 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve