Oldal: 45 / 151 ElsőElső ... 354142434445464748495595145 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 441 - 450 (1502) összesen

Téma: 3D Nyomtatás, nyomtatók

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    800
    Geeetech csoda, GT2560 + A4988, de valóban nem kell mókolni a pins.h-t, csak valami megjegyzés módosítása miatt dobta különbözőre a total commander összehasonlításkor.
    Elkezdtem összerakni... valóban nincs gond a tengelyek keresztmetszetével, csak menet közben jövök rá, hogy a lineáris csapágy nem szeret körbe forogni.
    Köszi ide is linkeket, de a másik topikban már feljegyeztem a hozzászólásodból. (na meg azt is, hogy a hertz közelében laksz... )
    Egyelőre összerakom, beüzemelem a kapott hardverrel és firmware-val, ha minden ok, utána bütykölgetek.

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.545
    Ja, ez gyakorlatilag arduino+ramps csak értelmesebb formában.

Itt a beállítás hozzá, ha nem találtad volna meg.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    800
    Összeraktam....
    Egy tesztkocka sikerült, utána megbolondult...
    Nyomok egy autohome-t, x-y tengelyen lefut, z-nél a végállás kapcsoló előtt elkezdenek morogni a motorok, mintha megszorulna...
    Kézzel könnyen tudom forgatni a trapézorsókat.
    Mi a túró lőhette?

Senior Member _hori logója
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.871
    Nem állítottál el semmit közben?
    Mondjuk, hazaküldéskor kötelessége lenne végállásba tenni mindet.
    Ha aktívak a léptetőmotorok, akkor van egy kis hangjuk. Nem ezt hallod? Hangosabb?
    Ha kézzel eltekerted és nálad ez az autohome nem végállásig megy, hanem a számolt lépésekig, akkor el tudok ilyet képzelni.

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    800
    Szétszedtem a kuplungnál, ha kézzel lefogom a motor tengelyét, akkor ad ilyen hangot. Érdekes, hogy a csupasz motortengelyt két újjal megfogva le tudom fogni. Ilyenkor amolyan morgó hangot ad. Min-end-en vannak a végállás kapcsolók, normál esetben elmegy minden irány a kapcsolóig, onnan egy kicsit visszább lép. De a z tengelyen kb egy centivel végállás előtt van ez a morgás, ekkor el is állítódik a pozíció.

Amúgy elsőre nem is nyomtatott túl rondán.
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: mrzed által : 2017-04-21 22:47

Senior Member _hori logója
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.871
    Következő tippem, hogy a kuplungban nem centrikusan van a menetes orsó, vagy a motortengely és az alja közelében ezért szorul. Kipróbáltam, én is le tudom fogni 2 ujjal a Z tengelyt, úgyhogy most majd megint állíthatom be szimmetrikusra.

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.545
    Idézet mrzed eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Összeraktam....
    Egy tesztkocka sikerült, utána megbolondult...
    Nyomok egy autohome-t, x-y tengelyen lefut, z-nél a végállás kapcsoló előtt elkezdenek morogni a motorok, mintha megszorulna...
    Kézzel könnyen tudom forgatni a trapézorsókat.
    Mi a túró lőhette?
    fogj egy mérőszalagot és mérd meg a két tengely tetejénél és aljánál a távolságot.
    Ha nagyobb az eltérés mint 0,1mm akkor azért szorul. Jellemzően a tengely végeinél szokott szorulni, mert a közepénél elég rugalmas.
    Az hogy kézzel tudod tekerni nem számít, mert ezek a motorok halál gyengék.

Na meg azt is ellenőrizd, hogy egyforma magasságban van e a híd két vége, mert akkor is befeszülhet.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.545
    Amúgy motorok mennyire melegszenek?
    Ha nem túlzottan, akkor adjál neki még áramot. Nagyon picit.
    Kikapcsolt állapotban, mert könnyű elfüstölni a meghajtókat a poti tekergetésével.
    Kéri Laci

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.545
    Apropó, rendesen raktad össze?
    Ilyen lineáris hajtásokat úgy kell összerakni, hogy a tengely és csapágy rögzítéseket lazán hagyod. Elhúzod az egyik végére, és azon az oldalon mindent lehúzol. Csapágyat, anyát, tengely rögzítést. Áthúzod a másik felére, és ott is rögzíted a tengely rögzítést.
    Ha van tolómérőd ami átéri, akkor mérd a távolságokat, hogy minél pontosabban párhuzamos legyen.
    Kéri Laci

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    800
    Köszönöm a tanácsokat.
    Szétszedtem a kuplung résznél teljesen. Összerakásnál a kuplung alá és a váz közé beraktam egy pici siccer pengéjét, úgy húztam meg a kuplung csavarjait a motor tengelyére, majd az orsókat koppanásig beleengedtem a tengelykapcsolóba, és ezt is rögzítettem. Középtájig feltekertem az x tengelyt, majd tolómérővel egyformára szinteztem a két oldalt. Szorulhatott, vagy feszülhetett, mer utána jó lett, csak reszetelni kellett az egészet, mert csak először használja a végállás kapcsolókat, utána lépést számolhat, vagy tudja csuda, hogy tájékozódik. A motorok épp, hogy csak langyosak hosszabb üzemidő után is, de ha nem muszáj, nem nyúlok hozzá, amíg pontosan nem tudom, hogy mit csinálok.

Oldal: 45 / 151 ElsőElső ... 354142434445464748495595145 ... UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve