Oldal: 47 / 151 ElsőElső ... 374344454647484950515797147 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 461 - 470 (1502) összesen

Téma: 3D Nyomtatás, nyomtatók

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    800
    Igen, van borda motormeghajtókon, ventilátor is fújja őket.
    Igazából nem lenne ezzel semmi gond, ha nem lennének görbék a rudazatok és az orsók. Tudtam, hogy lesz ilyen probléma, de egy napig azon dolgoztam, hogy legalább rondán tudjon nyomtatni, erre azért nem voltam felkészülve. Veszek rudazatot hozzá, de ha lehet majd vázcserekor, egyelőre így szeretném összehozni.
    Váz:
    Ezzel kapcsolatban vannak tapasztalatok?
    http://reprap.org/wiki/P3Steel
    Mi a véleményetek, mint akrill utód?

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.351
    Idézet mrzed eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igazából nem lenne ezzel semmi gond, ha nem lennének görbék a rudazatok és az orsók. Tudtam, hogy lesz ilyen probléma, de egy napig azon dolgoztam, hogy legalább rondán tudjon nyomtatni, erre azért nem voltam felkészülve. Veszek rudazatot hozzá, de ha lehet majd vázcserekor, egyelőre így szeretném összehozni.
    Váz:
    Biztos görbék?

A régebbi Wanhao I3-nál is az volt a probléma, hogy a Z irányban hullámzott a kinyomtatott tárgy. Annyira talán nem mint a kockádon, de azért eléggé észrevehető volt. Ez a miatt van, mert a merev tengelykapcsoló csövet lehetetlen központosan rögzíteni, és mivel merev, a menetes szár üt. Vagy megfogja a 2db hengeres rúd a két szélén és szorul a menetes orsó, vagy nem, és akkor a munkadarab lesz hullámos.

Először megpróbáltam rugós, CNC alumínium tengelykapcsolóra kicserélni, nem is hullámzott utána a nyomat, de mivel ez a hossz mentén is rugózik, a menetes szár meg nincs rögzítve máshoz, a rétegvastagság lett véletlenszerű. A megoldás az lett, hogy ahol vettem a nyomtatót, adtak a Z motor alá egy gumis betétet, amivel úgy lehet rögzíteni a motort, hogy középen pár milliméter gumi van. Ezáltal a motor tud mozogni kis mértékben, így a hullámosodás is megszűnt.

Ja, és én is görgőket és rudat cseréltem az asztal alatt, mert berezgett, mintha csapágyas lenne. De eléggé össze kellett válogatni, mert nem mindegyik passzolt mindegyikkel. Nem valami jók ezek az olcsó kínai lineáris csapágyak se.
    Utoljára módosítva: bla által : 2017-04-20 20:32

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    800
    Igen, sajnos görbék, és úgy nézem, hogy már ezt a készletet, így egybe kötegelve, ahogy a dobozban volt, érhette behatás. Gurigáztam velük az asztalon, 45x45-ös járólapon, konyhapulton, mindegyik, mindenhol ugyan úgy viselkedik. Meglökve bicegve gurulnak egy kicsit, majd megállnak, billegnek...
    Ilyen kuplunggal vannak az orsók rögzítve:
    https://www.geeetech.com/2pcs-reprap...395d0u8k8p6rv5
    Valóban kb egy mm-el eltolja középről a rögzítőcsavar. Most jó lenne a wobble fix, így könnyen járnak az orsók, látni is, hogy mennyire hintázik, amit az átalakítás elnyel. Viszont most az extruderem bohóckodik... kopog, vagy dobol, vagy miszösz. Korábban is csinálta néha, de abba szokott maradni, de most nem akarózik neki. Koppanáskor húzná a filamentet, kézzel megfogva érezni is, hogy picit moccan, de nem megy befele. Szétszedtem, nincs kosz, nincs bemarás, a forró hotend-en kézzel könnyedén át tudom tolni, jön is a vékonyka szál.

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.137
    Nem lehet, hogy túl vastag első réteget próbálsz nyomtatni, és túl kicsi a távolság a fej és az asztal között. Nekem akkor voltak hasonló gondok, mindig bedarálta a filamentet az extruder (mondjuk nekem Wade féle áttételes extruderem van)

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    800
    Nem hiszem...
    A felfűtött, felemelt extrudert próbálgattam a move menüből, ott is csak kopogott.

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.545
    Váz:
    orsód nem görbe? Elég hullámos a tesztkocka
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.545
    Igen, sajnos görbék, és úgy nézem, hogy már ezt a készletet, így egybe kötegelve, ahogy a dobozban volt, érhette behatás. Gurigáztam velük az asztalon, 45x45-ös járólapon, konyhapulton, mindegyik, mindenhol ugyan úgy viselkedik. Meglökve bicegve gurulnak egy kicsit, majd megállnak, billegnek...
    Valóban kb egy mm-el eltolja középről a rögzítőcsavar. Most jó lenne a wobble fix, így könnyen járnak az orsók, látni is, hogy mennyire hintázik, amit az átalakítás elnyel. Viszont most az extruderem bohóckodik... kopog, vagy dobol, vagy miszösz. Korábban is csinálta néha, de abba szokott maradni, de most nem akarózik neki. Koppanáskor húzná a filamentet, kézzel megfogva érezni is, hogy picit moccan, de nem megy befele. Szétszedtem, nincs kosz, nincs bemarás, a forró hotend-en kézzel könnyedén át tudom tolni, jön is a vékonyka szál.
    Besült a fúvókád. Szedd ki, pucold ki. Van ez így, főleg az elején.
    A gyenge extruder motor is bejátszik, nekem inkább eldarálja a szálat ha besül...sőt volt már hogy a bowden csatlakozás kiszakadt, igaz nekem 4Nm-es motor van rajta
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.351
    Igen, először én is ilyen kuplunggal próbálkoztam. Csak ha összeér a motor tengely és a menetes szár, akkor sok értelme nincsen. Ha meg nem, akkor Z irányban rugózik a menetes szár.
    A CNC-n jó, mert a motor is és a golyósorsó is rögzítve van. A célja pedig az, hogy rugalmas kapcsolatot biztosítson az orsó és a motortengely között. Mivel nem lehet megoldani, hogy ezek egy tengelyen legyenek, merev kapcsolat esetén valamelyik pozícióban befeszülne és nem forgatná el a léptetőmotor a tengelyt.

Nálam ilyen damper lett berakva a léptetőmotor rögzítéséhez:
    http://www.ebay.com/itm/4-Steel-and-...-/391161693458
    Persze akármekkora excentrikusságot ez se tud kompenzálni.

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    800
    Igen görbék az orsók is, a lineáris sínekkel együtt.
    Az extrudernél meg a motorvezérlő a gond. Rámérve 0,031V-ot kapok, vagy ettől kevesebbet tudok beállítani, vagy felugrik 5V-ra. Szerintem a poti ment tönkre rajta. Lehet, hogy lehetne egy ellenállással helyettesíteni, de ez már meghaladja az én tudásomat.
    Hétfőn tudnék rendelni innen:
    https://www.hestore.hu/prod_10035835.html
    Bár ez A4988-M, nem tudom, hogy jó lenne-e.

bla:
    Amikor megrendeltem ezt a nyomtató, úgy is terveztem, hogy új vázba fog majd költözni, ekkora már tudom, hogy mi a problémás rajta, az szerint módosítanám az egészet. Őszintén megmondva számítottam is rá, hogy síneket és orsókat mindenképp cserélni kell majd.

Senior Member Nagyfater Bátyó logója
    Hozzászólás
    192

Nézd meg a retraction beállítását is. A legtöbb szoftverben az alapértelmezett érték túl sok.

Oldal: 47 / 151 ElsőElső ... 374344454647484950515797147 ... UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve