Oldal: 151 / 155 ElsőElső ... 51101141147148149150151152153154155 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.501 - 1.510 (1548) összesen

Téma: 3D Nyomtatás, nyomtatók

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    263
    Köszönöm a felajánlást, valószínűleg élni fogok vele. :-) Begyűjtöm a fogaskerekeket, meglátom, egyáltalán mi maradt belőlük...
    Találtam a neten fogaskerék kalkulátor, hihetetlen, hogy ezt valaha még értettem is...

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.353
    Idézet Trolley eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Van tapasztalatotok műgyantás nyomtatóval? Szembejött velem egy hirdetés, amiben a Creality LD-002H nyomtatót cseh raktárból 71e Ft-ért árulják. A leírása alapján ebben van aktív szén szűrő, de ettől még nem tudom mennyire lehetne/szerencsés lakásban üzemeltetni?

Sajnos műhely nem jöhet szóba, azon egyszerű oknál fogva, hogy nincs. Ugyan van garázs, de ott a hideg az úr, plusz por, és káosz van a 4 izgága macskától...
    Esetleg még egy télikert féleség szóba jöhet...
    Ha választani lehet én inkább Anycubic Photon Mono-t vennék (munkaterület: 130mm x 80mm x 165mm). Az kb. ugyanannyiba kerül Aliexpressen, EU-ból szállítva, vám nélkül mint a CR. De inkább utána kell nézni a teszteknek.
    Ha 2-szer annyit rászánnál, akkor meg inkább a Photon Mono X-et érdemes megvenni. Annak a munkaterülete 192mm x 120mm x 245mm. De ekkor több gyanta kell a nyomtatáshoz, és több a gyanta veszteség is. A fel nem használt gyanta visszatölthető (szűrni kell) a palackba.

A nagyobb felbontásból és a technológiából adódóan olyan alkatrészek is nyomtathatók SLA-val, ami FDM-el nem lehetséges. SLA: 0.05mm x 0.05mm x 0.05mm vs FDM: 0.4mm extruder x 0.2mm Z

Az olcsó gyanták valóban nem alkalmasak terhelhető alkatrészek gyártására. Kb. törnek mint az üveg, és nem bírják az ütést, terhelést.
    De, lehet kapni műszaki gyantákat is, amiből elég sokféle van már. Hátránya, hogy drága. Ezt úgy értsd, hogy rohadt drága. Pl. 30-75ezerFt/kg.
    Viszont a terhelhetőség minden irányban egyforma a gyanta esetében, míg az FDM esetében a rétegek közt kisebb a szilárdság.

SLA hátrányok: Valóban macerásabb a gyanta kezelése, munkadarab mosása, utókezelése, így nem árt ha van egy mosó/UV berendezés is pluszban. Ami még plusz $100-t jelent.

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    263
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem a fúvóka menete mellet csöpög az agyag és azt trutyizza szét.

Én is pont így jártam 2 napja, hogy nem húztam rá rendesen, és eresztett, ami teli szemetelte, bár nem ennyire durván.

A hőváltó csőre vigyázz, az nem bírja a nyomatékot.
    Én úgy szoktam, hogy beletekerem a fúvókát a blokkba ütközésig és 1 fordulatot vissza tekerem, így tekerem be a hőváltó csövet ütközésig, majd a blokkot villáskulccsal, a fúvókát dugó kulccsal megfogva jól megtépem, és ezt egyben tekerem be a hűtőblokkba, persze óvatosan. Itt már nem gond ha nem tömít.

Aztán felmelegítem és még egyszer lehúzóm mert a műanyag maradványok miatt lehet hogy nem sikerült elsőre rendesen.

Még egyszer köszönöm mindenkinek az ötleteket, azt hiszem kombinált hibám volt... (Igen, csak mostanra derült ki, mert most érkezett meg a pótalkatrész.)
    Valószínűleg a teflon csőben volt valami sorja, az okozhatta, illetve az - és itt jön a piszokság - , hogy a fűtőpatron kábele majdnem el volt szakadva, illetve a hőérzékelő csavarja is ki volt lazulva... Hogy ezt hogyan sikerült kivitelezni, nem tudom, de szerintem hol fűtött, hol nem, és ez megzavarta. Valószínűleg nem volt olyan sok kihagyás, hogy "thermal runaway" hibával leálljon a nyomtató, de közre játszhatott.
    Mivel az utolsó 3-4 nyomtatásomnál előjött ez a hiba, megnéztem tüzetesebben, láttam, mintha gond lenne, ezért rendeltem új fejet. Persze a kábelhossz kevesebb kb 20 cm-rel, illetve a hőérzékelő kábele is csavarozandó, ellentétben a gyári csatlakozós verzióval. összebarkácsoltam a régit az újjal, jelenleg működik... :-D

Senior Member jupi logója
    Hely
    wien erdbergstrasse 101
    Telefon
    +436603790008
    Hozzászólás
    289
    Sziasztok tudom hogy itt csak a 3d nyomtatást beszélítek meg és a kérdésem nem ez írányban lesz de nem találtam másik ropikot ahol feltudjam tenni.
    Akkor a kérdésem olyan embert keresek aki tudna nekem nyomtatni egy akutartot és egy vevő boxot.
    Nagyon megköszöném ha mondanátok egy kontatot.
    Előre is köszön mindenkinek sok sikert a a nyomtatáshoz és szép napot.
    Traxxas revo 3.3 brushless
    hpi baja 5b ss

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.862
    Írtam PM-et....

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    263
    Sziasztok!

Majdnem 5 hónap szünet a fórumban... Hmmm...

Csak hogy ne haljon ki teljesen a téma, szeretnék kérdezni:

Unokaöcsémnek szeretnék nyomtatni társasjátékhoz (Mars terraformálása) kiegészítőt, de két darabbal nem boldogulok.
    https://www.thingiverse.com/thing:3153866/files (TMSTCapitalDOMEONLY2019.stl, illetve TMSCTCupolaCityNEWV3STRONGERDOMEONLY.STL)

A nyomtatók (Ender 3 Pro, ill Anet A8) fixen eltörik a kupolák tartóoszlopait.
    8mm-es brimmel, 100%-os kitöltéssel dolgoznék, 60, majd 50, legvégül 36mm/s-os sebességgel.

Van valami ötletetek, hogy hogyan lehetne ezeket kinyomtatni?
    (Ja nyomtatás közben annyira megtetszett a játék, hogy már nekünk is van. :-P Így duplán kellene nyomtatnom...)

A másik kérdés:

https://www.thingiverse.com/thing:2014307 (Groot_v1_1M_Merged.stl)

Próbálom kinyomtatni Groot-ot az ANET-en, de valamiért olyan 16-17 órányi munka után az extruder motorja nem továbbítja a filamentet, és a kijelző is összezavarodik.
    A fej nincs bedugulva, kézzel nyomva gond nélkül átmegy rajra az anyag, a 2. leállás után próbáltam a nyomtatóról menüjéből filamentet továbbíttatni, a fogaskerék csak karcolja. De csak azután, hogy már több mint 16 órát jól dolgozott. Újraindítás után teljesen jól működik - újabb 80%-nyi Groot-ig. :-(

Nem tudom, mi okozhatja, feszítőrugó fáradás? Elkopott a fogaskerék? Alaplaphiba?

Trolley

Senior Member ppeter logója
    Hely
    Budapest VI.ker.
    Hozzászólás
    1.362
    Szia,
    Szerintem az első esetben a hűtést kellene növelni, mert a meleg anyag felfelé hajlik, és arosz irányból érkező fej beakad az alatta levő tárgyba (ráadásul a hajlásszög miatt felfelé akar kitérni a tárgy).

Második hiba talán az, hogy a hosszú nyomtatási idő alatt a tápegység túlmelegszik, ezért lekapcsol, vagy beesik a feszültség, ami megzavarja a vezérlőt.
    Üdv ppeter
    Csak a leszállás legyen jó...

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.565
    Idézet Trolley eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Majdnem 5 hónap szünet a fórumban... Hmmm...

Trolley
    Betett a közösségnek a dróntörvény.
    Aki meg illegálban repül nem dicsekszik vele.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.565
    Hogy és hol töri? Középtájon a vékony résznél, vagy az alapnál?
    Milyen anyag, milyen szeletelővel nyomtatsz?

Én most PLA-ra és Cura-ra írom le, majd átfordítod magadnak a sajátodra.

-Ne 100% nyomtass. Semmi értelme, úgy csúnyább lesz és nem lesz erősebb. 15-30% között szoktam GRID-el nyomtatni a kitöltést.

-2 réteg fal elég 0.4-es fúvókánál, de ennél a tárgynál 0.2-es fúvókával is elég lenne a 2 fal.

-Nyomtatási hőmérséklet PLA esetén 205 alatt már kezd gyengülni a rétege tapadás. Én most 210 fokkal fogom kinyomtatni próba képen.

-közepes erősségű tárgyhűtést érdemes bekapcsolni ha van, ha nincs akkor csökkenteni a sebességet hogy legyen ideje kihűlni. Kb. 40másodperc kell egy rétegnek hűtés nélkül, de ki kell tapasztalni. Simán nyomtathatsz 30-40el az alá értelmetlen lemenni, nem lesz jobb. A külső falat ennek a beállított értéknek a felével nyomtatja alapértelmezetten a CURA, szóval úgy sem fogja elkapkodni.

-Ha billeg az asztalod (jó kis műanyag görgős megvezetés) akkor bele tud akadni a fej, és letöri, de amúgy nem kéne gyengébb réteg tapadásnál sem.

-Z hop-ot kapcsold ki. Semmi értelme. csak csinál egy pöcköt amiben el lehet akadni. Inkább csináld meg a nyomtatót hogy ne billegjen az asztal.

-A szál visszahúzás miatt viszont minden kezdésnél kis anyaghiány lép fel és gyengíti a kis keresztmetszetű oszlopokat. Ezt egyrészt némileg lehet kompenzálni az "Material" menüben, az "Retraction Extra Prime Amount" paraméterre. Nekem nyomtatástól függően 0.2-0.1 között jó az érték.

-Illetve az "infill"nél, válaszd ki az "Infill before walls" paramétert, így az indulásnál az extrudálási fluktáció a kitöltésre esik nem a külső falra.

- Opcionálisan azt is bepipálhatod a "Shell" paraméterek alatt hogy "Outer befor inner walls" ezzel a külső falat nyomtatja először és nincs ami eltorzítsa a formáját, szebb lesz a nyomtatás felülete, bár erősen visszahajló nyomatások esetén pl. itt is, ezt érdemes inkább kivenni, vagy csökkenteni a rétegvastagságot.

-Ja rétegvastagság. Ilyen pici tárgyaknál én 0.2mm-es fúvókát szoktam használni, 0.1mm-es réteggel, de ahhoz kell egy kis tapasztalat. 0.3mm-es is egész jó már, és azzal kevesebb a gond. De ha nem akarsz cserélni, 0.4-essel 0.2mm rétegvastagsággal nyomtatnám. Most a próba nyomtatást én is ezzel a paraméterrel és az eddig felsorolt beállításokkal fogom megcsinálni.

Ha kapar az extruder akkor igen, feszítő rugó gyenge, vagy nem túl jó a recés kerék. A sok kicsi oszlop nyomtatásától vissza tud olvadni a fej, és ez anyag szorulást tud okozni. Kellő nyomaték átnyomja általában, de vagy a retrackt értékét, vagy a hőmérséklet értéket csökkenteni, esetleg a fej hűtését kell javítani. Fej minősége is lehet rossz, de nem szoktam panaszkodni ezeken a nyomtatókon erre. Nekem a retrakt érték 2.5-4mm Direkt fejnél az előbbi, bowdenesnél az utóbbi vált be.
    Recés kerékre én saját gyártásút használok. Esztergán M3-as menetfúrót forgatva nekinyomom a sárgaréz (még egyik sem kopott sok év alatt) kerék palástjának és körbe belevágja a menetet. Ez nagyon erősen fogja a PLA-t mert körbe öleli, és elég élesek a fogak. Ennél az extruder motor garantáltan előbb fullad le, minthogy elkaparjon.
    https://www.ebay.com/itm/33229994113...UAAOSwz71ZS4NX

A kijelző megbolondulása nem tudom mitől lehet. Lehetséges hogy a motor amikor átugrik olyan tranzienseket küld amitől meghülyül.
    Lehet az alaplap zavarérzékenysége, vagy a motormeghajtóban valami szűrés nem a legjobb. Nekem nincs ezzel gondom.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.565
    Idézet ppeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia,
    Szerintem az első esetben a hűtést kellene növelni, mert a meleg anyag felfelé hajlik, és arosz irányból érkező fej beakad az alatta levő tárgyba (ráadásul a hajlásszög miatt felfelé akar kitérni a tárgy).
    Igen. Igazad van. Inkább én is erre a problémára szavazok.
    Most hűtés nélkül, 40/20-as sebességgel nyomtatom, 210fokon, 0.2mm-es rétegekkel.
    Kíváncsi leszek nálam mit csinál.
    Kéri Laci

Oldal: 151 / 155 ElsőElső ... 51101141147148149150151152153154155 UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve