Oldal: 154 / 154 ElsőElső ... 54104144150151152153154
Eredmény: 1.531 - 1.537 (1537) összesen

Téma: 3D Nyomtatás, nyomtatók

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.565
    Idézet v_zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    amikor vettem kb 10-12be jött meg a szett (4db lm8u és 2 db lm8luu) de most sehol nem találtam. Sikerült 2-300ft/db ért is rendelnem, de az olyan gagyi másolat volt, hogy az egyik lötyögött a másik meg szorult.
    No igen, ezeknél a kínai dolgoknak ez a rákfenéje, hogy a precizitás nem az erősségük.
    Egy ilyen csapágynak meg nagyon el kell találni az előfeszítését hogy jó legyen.
    Viszont ha ez megvan akkor a siklócsapágyak természetüknél fogva sokkal precízebb mozgást tesznek lehetővé, kevesebb pénzért.
    1000HUF/csapágy nem is vészes.
    Akarok most csinálni egy mini nyomtatót. 10*10cm munkatér, esetleg 10*15, a lehető legvékonyabb fúvókával 0.1-0.15mm-el, aztán a precíziós dolgokat ezzel nyomtatnám. Most az egyik nagy nyomtatóm van erre beállítva, de felesleges, meg nem is olyan célszerű.
    Utoljára módosítva: keril által : 2021-10-07 22:02
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    259
    amikor vettem kb 10-12be jött meg a szett (4db lm8u és 2 db lm8luu) de most sehol nem találtam. Sikerült 2-300ft/db ért is rendelnem, de az olyan gagyi másolat volt, hogy az egyik lötyögött a másik meg szorult.
    Olyan gagyit nekem is sikerült beszereznem, ezért is ment el a kedvem tőle. Persze ha van rendes megbízható, akkor inkább azt választanám. :-)

Cső vágás: ppeter: van valami konkrét nyomtatható (pl. Thingiverse-es) megoldásod? Érdekelne, mert ugyan én csináltam egyet, de ha sniccerrel vágok, akkor is féloldalas lesz...

Lineáris csapágy: Ilyet találtam, ez sem olcsó, de legalább nem 8000, van valakinek tapasztalata ilyennel? https://www.3djake.hu/brozzl/linearis-csapagy?sai=7066

Senior Member ppeter logója
    Hely
    Budapest VI.ker.
    Hozzászólás
    1.362
    Idézet Trolley eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...
    Cső vágás: ppeter: van valami konkrét nyomtatható (pl. Thingiverse-es) megoldásod? Érdekelne, mert ugyan én csináltam egyet, de ha sniccerrel vágok, akkor is féloldalas lesz...

...
    Nincs konkrét megoldásom.
    Az elképzelésem olyasmi mint az asztalosok gérvágója. Csőszerü furat, amibe bele lehet tolni a csövet, van egy rés, amin keresztül a penge elvágja a csövet.
    A legfontosabb, hogy a csövet pontosan alá kell támasztani, hogy a vágás legvégén se tudjon torzulni.....
    (A gyári pneumatika csővágó háromszögű penge hegyével kezdi a cső vágást. Az alátámasztás rövid, hogy a cső tudjon annyit torzulni, hogy a penge ne szoruljon be. )vágó0.jpg
    Utoljára módosítva: ppeter által : 2021-10-08 09:57
    Üdv ppeter
    Csak a leszállás legyen jó...

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    259
    Igus csapágyból ezt találtam:

https://www.tme.eu/hu/details/rj4jp-...1&currency=HUF

A cégtől már rendeltem filamentet, azzal nem volt bajom.

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.862
    Cső vágás: ....
    PTFE csövet asztalomre fektetem, és éles sebészeti szikével, függőlegesen nyomva sikerült közel tökéletesre vágni...azóta is ezt használom.
    A filament belépési oldalán én is ki szoktam a cső belső falát tágítani, hogy akadásmentes legyen a filament haladása...

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.631
    Én a tartalék heatbreak be dugom bele és szikével levágom. Mindkét oldalon kicsit kitágítom (épphogycsak) a furatot. így könnyebben megy bele, és nehezebben akad el a végén
    12. éve kezdő modellező

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    259
    Én a tartalék heatbreak be dugom bele és szikével levágom. Mindkét oldalon kicsit kitágítom (épphogycsak) a furatot. így könnyebben megy bele, és nehezebben akad el a végén
    A nyomtatómon gyári cuccok vannak, így a cső egyik vége a az extruder motornál van, a másik meg a hotendben...

Egyébként most visszaalakítottam mindent gyári alkatrészre, de a furat tágítást kipróbáltam, mert nagyon "alulextrudált" a nyomtató. Javult a helyzet, de most azt vettem észre, hogy az extruder motornál a filament vezető görgő nem mindig forog együtt a fogaskerékkel. Lehetséges, hogy elfáradt a rugó? Sok mindent megmagyarázna...

Ja és megnéztem a PTFE vágómat, a benne lévő penge ferde, így ezzel soha nem fogok derékszöget vágni... :-(
    Most van egy éles pengém, amihez ki kell találnom valami vágó alkalmatosságot. (Gombhoz a kabátot... :-P )

UPDATE: kinyomtattam egy tárgyat Gembird fehér PLA-ból, a kezdéskor under extrusion nyomok voltak, - a supporton 3-4 cm magasságban is - majd felvettem a fej hőfokát 220°C-ra, onnantól kezdve viszonylag normálisan nyomtatott.

Írtatok a heat creep-ről, ezzel a témakört még nem ismerem, beleásom magam, hátha ez lesz a gond.
    Bevallom eléggé tanácstalan vagyok, fogalmam sincs, hogy mi okozhatja a hibát, de tegnap este két fej dugult be... :-(
    Legszívesebben a komplett extruder-hotend részt lecserélném valami totál megbízható megoldásra.
    Utoljára módosítva: Trolley által : Ma 08:27

Oldal: 154 / 154 ElsőElső ... 54104144150151152153154

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve