Oldal: 153 / 155 ElsőElső ... 53103143149150151152153154155 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.521 - 1.530 (1544) összesen

Téma: 3D Nyomtatás, nyomtatók

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.629
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ja amúgy nézem hogy eredeti Clearity asztalod van? Azok is elég jól tapadnak. Annál jobb nem kell neked. Én még akkor kezdtem a 3D nyomtatózást amikor még nem volt ennyi minden hozzá, ezért szoktam meg az üveget.
    Kaptam én is egy ilyen Ender asztalt, de sajnáltam összekoszolni
    Talán majd egyszer ABS-hez kipróbálom, mert annak a tapadásához nekem is hajlakkozni kell.
    Jó az az asztal, de petg, abs hez pont semmit sem ér. Azt üvegre nyomtatom, szép egyenletesen felvitt erős tapadású hajlakkal.
    12. éve kezdő modellező

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    263
    Atyaég, feladtátok a leckét, győzzek csak okosodni... :-P

Haladok sorban:

- Kinyomtattam fejjel lefelé a másik kupolát is, pöpec lett, míg le nem szedem róla a supportot, mert akkor 3 lábát törtem... (Nem örülök, de ragasztani még lehet. :-D) Kipróbáltam az Anet-tel, azzal nem tört, de az meg nem nyomtat olyan szépen.

- full metal hotend: eddig csak szívtam vele, azt hiszem visszaállok normál fejre

- plusz hűtés: "Vicces"... A hűtő, hamarabb hozzáér az asztalhoz, mint a fej. Nem tudom az új hotend rövidebb-e, mint a gyári, de nem lett jó. Feljebb állítottam a burkolatot, a hűtőt kicsit átterveztem Tinkercad-ban, de még nem az igazi, viszont tényleg jobban hűt, de még van mit próbálkozni rajta.

- PFTE cső: Azért (is) próbáltam meg a full metal-t, mert nem tudok rendesen PFTE csövet vágni. Tuti nem lesz derékszög. Vettem cuttert, beleszaladtam egy gagyiba, rosszabb, mintha kézzel vágnék. Hogy lehet normálisan elvágni a csövet? Nekem gyakran a fej és a cső közé kerül az filament.

- A köszörült tengelyes megoldás nekem is nagy vágyam, főleg, hogy szeretnék valamivel nagyobb stailitást adni az Anet vázának, így ha már nekilátok, vennék rendes golyós perselyt. Beballagtam itteni csapágyboltba(Hatvan), és érdeklődtem, háááááát a darabja 8000Ft, mellbe vágott. A nyomtató volt 50eFt, a perselyek 56-ba kerülnének... (Persze ha van olcsóbb, működő verzió, az érdekelne, mert nagyon szívesen az Anet esetében a kínai zakatolóktól, és az Endert is átépíteném. A műanyag görgők stabilitásával kapcsolatban vannak kétségeim.

- Üveg/asztal: A Creality asztalhoz a PLA valóban jól tapad, de az ABS nem annyira barátja. Igaz, hogy nincs (még) bedobozolva a nyomtató, így az ABS simán elválik az asztaltól, emiatt hajlakkoznom kell, azt meg erről leszedni nem egyszerű. Én 96%-os alkohollal próbálkozom zsírtalanítani, az sem olyan rossz, de kipróbálom az izopropil+vizet is.

- Csillagkapu projekt: 0.1-0.5-ig van nyomtatófejem (téves rendelés, de most már talán nem az :-) ), mivel elvileg ABS-ből kellene nyomtatnom, stabil asztalra, működő fejjel, na az lesz a meló, mire ezt összehozom, a nyomtatási beállításokról nem is beszélve. Még jó, hogy kb 1 éves projektnek tervezem... Mondjuk azt végképp nem tudom elképzelni (még), hogy miként lehet úgy forgatni a gyűrűt, hogy az a lehető legkevésbé súrlódjon.

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.564
    Idézet v_zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jó az az asztal, de petg, abs hez pont semmit sem ér. Azt üvegre nyomtatom, szép egyenletesen felvitt erős tapadású hajlakkal.
    Kár. Amiatt hogy ne kelljen hajlakkozni, megérte volna.

PETG nekem mondjuk megy a tiszta üvegre is. Picivel gyengébb csak a tapadása mint a PLA-nak, de ABS csak hajlakkal.

Illetve most újabban azt csinálom hogy az első réteget PLA-val nyomtatom ami hagyományosan iszonyat mód tapad. PLA-hoz meg tapad már minden más. Így megúszom a pepecselést.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member ppeter logója
    Hely
    Budapest VI.ker.
    Hozzászólás
    1.362
    Kár. Amiatt hogy ne kelljen hajlakkozni, megérte volna.

...

Illetve most újabban azt csinálom hogy az első réteget PLA-val nyomtatom ami hagyományosan iszonyat mód tapad. PLA-hoz meg tapad már minden más. Így megúszom a pepecselést.
    Érdekes ötlet! Ezt hogy csinálod?
    Üdv ppeter
    Csak a leszállás legyen jó...

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.564
    "- PFTE cső: Azért (is) próbáltam meg a full metal-t, mert nem tudok rendesen PFTE csövet vágni. Tuti nem lesz derékszög. Vettem cuttert, beleszaladtam egy gagyiba, rosszabb, mintha kézzel vágnék. Hogy lehet normálisan elvágni a csövet? Nekem gyakran a fej és a cső közé kerül az filament."

Rögzíted a csövet, bedugod a csőbe, és borotva éles sniccerrel, egy mozdulattal levágod. Ha profi vagy, akkor kis nyomással össze is nyomhatod, és a rugalmassága miatt lesz egy pici előfeszítés. A belépő oldalon én a cső belső élét le szoktam törni egy 90fokos hegyű fúróval picit, így nem akad el a szál amikor tolod be.

"- A köszörült tengelyes megoldás nekem is nagy vágyam, főleg, hogy szeretnék valamivel nagyobb stailitást adni az Anet vázának, így ha már nekilátok, vennék rendes golyós perselyt. Beballagtam itteni csapágyboltba(Hatvan), és érdeklődtem, háááááát a darabja 8000Ft, mellbe vágott. A nyomtató volt 50eFt, a perselyek 56-ba kerülnének... (Persze ha van olcsóbb, működő verzió, az érdekelne, mert nagyon szívesen az Anet esetében a kínai zakatolóktól, és az Endert is átépíteném. A műanyag görgők stabilitásával kapcsolatban vannak kétségeim."

Olcsó kínai csapágyat kell venni, olyan helyről ami megbízhatónak tűnik. Vannak kritikán alul vacakok, de nekem még mindig sikerült használhatót kapnom.
    Ha akadozik, akkor ki kell mosni az eredeti zsírt, és újra kenni bármilyen normál zsírral. Esetleg a golyókat meg lehet nézni, mert volt már olyan hogy krumpli formája volt.
    Csapágy boltban lehet kapni normális minőségű csapágygolyót, azokkal feltölteni. Nekem még bringaszerelésből maradtak pont megfelelő méretűek, abból pótoltam a krumplikat.
    Tengelyt meg inkább itthon kell venni, mert a kínaiak mostanában nem szokták eltalálni a méreteket, meg néha görbén érkezik.
    Én itt szoktam: https://www.powerbelt.hu/golyos-line...tengelyek-c481
    Mellesleg itt a golyós persely is csak ~1300forint, de gyanítom ugyan az a jobb minőségű kínai, amit a bangoodról is lehet kapni.
    A tengely ~2500HUF/méter
    Esetleg még ez is jó cégnek tűnik. Garantáltan kínait árul, mert itt van a Bp. 10.kerületi kínai negyed közepén tolómérőt meg léptető motorokat vettem tőlük, azok jók voltak.
    https://variometrum.hu/mechanika-kat...-kor-kategoria

Valóban a 8000forintos nagyon finom szerkezet lehet, de nekem sem ér annyit.

"- Én 96%-os alkohollal próbálkozom zsírtalanítani, az sem olyan rossz, de kipróbálom az izopropil+vizet is."
    Etanol ugyan olyan, jó ha elég tiszta műszaki célokra. Némelyiknek vannak maradványai, az meg így pont nem ér semmit. Pl. a denaturált szesz ezért nem jó. Izopropil pedig direkt ilyen nagyon tiszta célokra való, amúgy mérgezőbb mint az etanol, de nem annyira mint a metanol, tehát ne inhaláld ezt se.
    A víz azért kell hogy lassabban párologjon, meg segítse a hűtést leszedéskor, meg így kiadósabb a drága anyag
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.564
    Első réteg után beszúrok a G kódba egy szálcsere rutint, aztán kézzel kicserélem. Jó volna automatizálni a szálcserét, vagy dupla fejet használni, de lustaságom nagyobb úr. Amíg működik így is, nem vagyok rákényszerítve

CURA-ban is lehet csinálni. Menu-> Extension->Post Processing->Modify G code-> Filament Changer Script
    De nem mindig működik. Függ a firmware-től hogy végre tudja-e hajtani, ezért nekem egyszerűbb volt egyből beírni a kódba a megfelelőt.
    Meg érdemes a hőmérsékletet is az új anyaghoz beállítani, ezt ugyan itt lehet, csak ne felejtsd el kivenni, mert után minden nyomtatásnál végre hajtja, nem felejti el.
    Kéri Laci

Senior Member ppeter logója
    Hely
    Budapest VI.ker.
    Hozzászólás
    1.362
    Cső vágás:
    Célszerű nyomtatni egyszerű készüléket, ami megfogja a csövet, és megvezeti a pengét.
    Gumi O gyűrű vágáshoz-ragasztáshoz olyan készüléket csináltam, amivel merőlegesre tudtam köszörülni a gumizsinór végét.
    Üdv ppeter
    Csak a leszállás legyen jó...

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.629
    anet csapágy: én lecseréltem drylin igus siklócsapágyra. csendes jól csúszik és alig kopik. cserébe baromi drága.
    12. éve kezdő modellező

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.564
    Az sem rossz. Én is szemezek azzal egy ideje.
    Mennyibe kerül?
    Kéri Laci

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.629
    Az sem rossz. Én is szemezek azzal egy ideje.
    Mennyibe kerül?
    amikor vettem kb 10-12be jött meg a szett (4db lm8u és 2 db lm8luu) de most sehol nem találtam. Sikerült 2-300ft/db ért is rendelnem, de az olyan gagyi másolat volt, hogy az egyik lötyögött a másik meg szorult.
    12. éve kezdő modellező

Oldal: 153 / 155 ElsőElső ... 53103143149150151152153154155 UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve