Oldal: 1 / 12 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (114) összesen

Téma: Magyar Királyi Posta

Senior Member
    Hozzászólás
    2.196

Magyar Királyi Posta

Hát kicsit eldobtam ma az agyam a "Magyar Királyi Posta" pofátlanságán. Ausztriából (Lindinger-től) rendeltem egy profi töltőt (Robbe Profi Home Charger), ami annak rendje és módja szerint megérkezett. Kiderült azonban, hogy a töltő nem a legújabb verziójú (1-2 plusz funkcionalitásban jobb a 2006-os verzió), így hát azt gondoltam kicseéltetem velük. Leleveleztem a Lindinger-el, hogy visszaküldöm és ők meg kicserélik az új verzióra. Erre ma be is csomagoltam a töltőt (nem kis darab, a csomag így 3,5kg jött ki) és elvittem a postára. Azonban amikor meghallottam, hogy mennyit kér a "Magyar Királyi Posta" a szállításért lehidaltam. Ugye Ausztriából hozzám 6EUR volt a szállítási költség (ami 260-as EUR-al számolva /ekkor még ennyi volt/ kb 1500Ft). Kifele azonban a Posta 7500Ft kért volna el tőlem (EMS-el 10500 körül), ami barátok közt is kb 30EUR. Ezek szerint mi magyarok 5x jobban élünk mint a sógorék :evil:
    Így hát lemondtam a plussz funkciókról
    Asszem ezek után tarthatja a kezét a postás ha pl. pénzt hoz a házhoz.
    Szégyen! :evil: :evil:
    "Nem számít, majd kitrimmeljük..."

Senior Member
    Hozzászólás
    854

Magyar Királyi Posta

Szia Hangya,

ez így ebben a formában tényleg szégyen.
    Viszont - anélkül hogy védeném a postát - abba is gondolj bele, hogy a Lindi valószínűleg kötött valamilyen kedvező szerződést az ő postájával, amelyik szintén kötött még nagyon régen a magyarral egy kedvezményeset, ami alapján számolnak és érvényben van egymás között.
    Valószínűkeg a lindinek sem 6 Euro-ba kerül az ügy, viszont az árrésük elbírja, vagy bele van egy része kalkulálva. (ezzel ösztönöznek, hogy ne kisértékű apróságokat kérjünk, hanem minél többet)

Sajnos ez az átszámolva 1500 Ft körüli összeg maximum egy picike csomag postaköltségét fedezné más esetben is.

Amúgy tényleg vérlázító, hogy innen mennyiért megy el egy ilyen csomag.

Üdv,
    Tom
    Üdv, Tomcat (Skype: tomcatfly)

Senior Member
    Hozzászólás
    1.941

Magyar Királyi Posta

Van már egy Postás topik egyébként a Modellboltok és kereskedőlnél.

Én pont most írtam le az én ügyem. Nekem 9000Ft utánvételi összeget nem hoznak ki már több mint 2 hónapja. Kicsit nevetséges a dolog, de ez van.
    Egyébként a elgjobb az volt, hogy bemntem reklamálni és mondta a nő, hogy mennyen át a 100as Postába. Mondom köszi a segítséget azt eljöttem :lol: :lol: . 100as Posta köszi, így már tudom. :lol:
    hihetetlen.
    Tamiya fan

Senior Member
    Hozzászólás
    2.235

Magyar Királyi Posta

Jah a 3.5 kilós csomag ennyi ha kintről küldik akkor is.A lindinger valszeg átvállal belőle.
    Amúgy másikat küldtek mint amit rendeltél, vagy nem azt rendelted ami a jobbik?Monjuk nem túl bőbeszédű a honlapjuk :roll:
    "Az idő, amit a rózsádra vesztegettél: az teszi fontossá a rózsádat"

Senior Member
    Hozzászólás
    2.196

Magyar Királyi Posta

Szia DiamantTomi!

A V2 verziót rendeltem (ez szerepel a számlán is), de V1 verziót küldtek :-( Persze nem az új verzió több tudása miatt rendeltem a töltőt, hanem azért, mert ez volt fent a shop-jukban.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.235

Magyar Királyi Posta

Akkor nekik kéne a postát fizetni . írj nekik hogy állják a postát.
    "Az idő, amit a rózsádra vesztegettél: az teszi fontossá a rózsádat"

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Magyar Királyi Posta

Amennyiben a megrendelt uj verzio helyett hibasan a regi verziot küldtek, ezert maga a Lindinger a felelös !!

A postai visszaküldest a Lindingernek kell fizetnie !!

Az atvetelnel (mielött meg atveszed a csomagot) feltetlenül elöbb a kiserölevelet (ez mindig ra van ragasztva a csomag külsejere) kell ellenörizned mivel abban fel van tüntetve a csomag tartalma (darabszam, verzio vagy tipus-szam, csak az ar nincs benne !!) igy ha mast küldtek mint amit rendeltel, rögtön a csomag kibontasa nelkül is azonnal visszaadhatod a postasnak, hogy te ezt nem fogadod el es küldjek vissza a küldönek. Igy a retour-költsegeket eleve a küldönek kell fizetnie, nem a visszaküldönek !!!

Legalabbis nalunk igy van. A szar csak az, ha pl. en kapok Nemet-O.-bol egy csomagot Svajcba (mivel Svajc nincs az EU-ban) nekem még az egesz elvamolasi cirkuszon is at kell magamat küzdenem. :-( Tehat itt mar eleve buktam a vamköltsegeket is.
    Nektek, mint EU tagnak, erre sincs szüksegetek

üdv,

Charles

Senior Member
    Hely
    Bp.
    Hozzászólás
    157

Magyar Királyi Posta

Hangya!

Csak ötlet, nem biztos hogy eredményre vezet, de
    Szerintem megérne egy próbálkozást www.zenn.hu -nál hátha tudnak segíteni, a Lindinger hivatalos magyarországi partnere.

Üdv.
    Szily András aki &quot;nemmadár&quot;<br />&quot;géppark&quot;:sk.trainer 1,2m

Senior Member
    Hozzászólás
    2.196

Magyar Királyi Posta

A csomagot sajnos nem én vettem át, mivel dolgozni voltam A kísérőlevelet nem találtam meg (ha volt) pedig átkutattam a csomagolás darabjait. Mivel a számlán is V2 szerepelt, ezért gondolom a levélen is ez kellet hogy álljon (bár nem biztos). mindenesetre küldtem levelet a Lindi-nek, hogy átvállalják-e a küldési költségeket. Ha lesz fejlemény jelentkezem.

Senior Member
    Hozzászólás
    395

Magyar Királyi Posta

A szar csak az, ha pl. en kapok Nemet-O.-bol egy csomagot Svajcba (mivel Svajc nincs az EU-ban) nekem még az egesz elvamolasi cirkuszon is at kell magamat küzdenem. Tehat itt mar eleve buktam a vamköltsegeket is.
    Nektek, mint EU tagnak, erre sincs szüksegetek
    Eloszor hallom, hogy nalunk jobb (valami) mint svajcban. Hiaba na, fejlodunk...

:-)

Chip

Oldal: 1 / 12 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve