Oldal: 10 / 12 ElsőElső ... 6789101112 UtolsóUtolsó
Eredmény: 91 - 100 (114) összesen

Téma: Magyar Királyi Posta

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

Re: Magyar Királyi Posta

Sziasztok!

Külföldre eladáskor vigyázzatok, nehogy bedőljetek az ún.:" Nigériai levél"-ként nevezett csalásnak.
    Hirdettem az Expressz.hu-n egy fényképezőgépet 20ezerért aladásra. Jelentkezett emailben egy "angol" nő, hogy megvenné a gépet a fiának, aki Nigériában lakik, és ki kellene kiküldeni EMS-sel Nigériába, szülinapi ajándékba. Megegyeztünk 200 Euróban a postaköltséggel EMS-(20ezer Ft) együtt. Másnap kaptam egy (mint kiderült hamis) banki emailt, hogy a "hölgy" letétbe tett 200 eurót a nevemre, és ha feladom a csomagot, akkor másnap utalják a bankszámlámra a pénzt. Én feladtam a csomagot, és leküldtem a feladóvevény másolatát emailban. Közben az egyik fórumtársunkkal (aki angliában dolgozik) utánanézettem a banknak, és a "hölgy" telefonjának a valódiságának. Mint kiderült mindkettő hamis volt, angol mobilszámok voltak. Gondolom angliában élő, ott dolgozó rokonokat is beszerveztek a csalásba mivel felhívták őket, és alig tudtak angolul. Szerencsére még sikerült az EMS-sel visszafordíttatni a csomagot, amit két hét múlva visszakaptam. Sajnos buktam a 20rugót (postaköltséget), de legalább nem kapták meg ezek a piszkos csalók a gépemet ingyen!

Tanulság: Külföldön nincs sem utánvétel, sem banki letét. Csak akkor szabad kiküldeni a csomagot, ha a pénzt már megkaptuk. Ha Nigériát megemlítik bármilyen módon, tuti csalással van dolgunk! Mondták az EMS-esek is hogy Nigéria az internetes csalás fészke! A bankszámlaszámunkat (IBAN) és a Bank kódot (SWIFT) nyugodtan megadhatjuk, onnan pénzt nem tudnak levenni, csak rátenni. Pin-kódot tilos megadni, még a számítógépen tárolni is, mert kémprogramokkal megszerezhetik!

Néhány nap múlva szintén kaptam "angliából" egy emailt, egy "úriember" küldte, aki szerette volna megvenni a fényképezőt a Nigériában dolgozó "unokaöccsének". Na hát küldtem neki egy olyan "fakingbiccses" levelet, hogy azt nem tette ki a faliújságra, az biztos!

Remélem az én marhaságom okulás lesz számotokra!
    Üdv Imre!<br />

Senior Member
    Hozzászólás
    229

Én is most próbálok majd külföldre csomagot küldeni e-bayon keresztűl de még ilyen nigériai csalással nem mtalálkoztam!
    Az Mx3 távom szépen megjött előtte 2 nappal pedig szépen megérkezett a Dx7 is szal semmi probléma nemvolt! Az Rcmart Gift-esként és Rc parts-ként küldte a csomagot nem is bontották ki, rajta volt szépen sértetlenűl az original matrica!

Senior Member
    Hozzászólás
    572

HÁ!
    Nekem másfél hete adtak fel egy csomagot,benne egy szárnyát levehető 70cm es vitorlával.
    A csomagról eddig se kép,se hang.Megbízom a feladóban,és elhiszem,hogy feladta.
    Kb a postán elakadt,vagy csak elfelejtettek értesítőt bedobni,ha ép nem láttam,hogy itt járt a postáskocsi.És lehet már visszafele úton van a feladóhoz.
    Amúgy Nyíregyháza(?)-Székesfehérvár távról van szó.

Szégyen,hogy itt még ez se működik.

Amerikában 2 nap alatt átküldik az államok nyugati partjairól a keletire.
    Itt meg 300 kilóméter kerül több,mint lassan 2 hétbe

Üdv.Balázs
    A repülés a legnagyobb élvezet a világon, amihez nem kell lehúznod a nadrágod!

Senior Member
    Hozzászólás
    825

Ilyenkor nem feltétlenül a posta ül ám a csomagon. Legtöbbször a vámosok ülnek rá, de azok aztán nehezen szállnak le róla. Ha van tracking számod, akkor az mpl.hu-n meg tudod nézni, hogy mi van vele. Ha azt írják "megőrzésre átadva", akkor vámon van. Nekem már ültek rajta három hetet is... Persze az átlag egy-két nap, de előfordul több is. Ez a Nigériás dolog érdekes...
    T: 06705509185

Senior Member
    Hozzászólás
    572

A csomag azóta sem érkezett amúgy meg nekem.Amit írtam "nemrég"
    A repülés a legnagyobb élvezet a világon, amihez nem kell lehúznod a nadrágod!

Senior Member
    Hozzászólás
    121

Idézet 19balazs92 eredeti hozzászólása
    A csomag azóta sem érkezett amúgy meg nekem.Amit írtam "nemrég"
    Itt le van írva, hol tudsz utána kérdezni:

http://www.dunainfo.net/~ebay/vam.htm

Persze ha Hong Konból nem légipostán kérted, akkor simán lehet akár 30 nap is
    Walkera 53#1 ..::.. Mini Titan E325 + Spektrum DX6i

Senior Member
    Hozzászólás
    400

Szerintem félreértettétek Balázst. Nyíregyházán adták fel a csomagot, és Szfvárra kéne megjönnie, és ez tellik a magyar fostának mostmár lassan 1 hónapba.
    Szélcsendet és jó landolásokat!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.774

Leírom két közelmúlt beli tapasztalatomat a Magyar Postával kapcsolatban.

Kb. 1 hónapja cseréltem kristálypárt egy fórumtaggal, levélben oldottuk meg a szállítást. A nekem címzett csomag megsérült, kiszakadt a boríték+ a nilon tasak is, amiben a kristálypár volt. A csomagból elveszett az adókristály. Felvették a jegyzőkönyvet, ráírtam kárigényként 2000Huf-ot gondolván úgy sem lesz semmi belőle. Lett. 2 nap múlva jött a válasz, hogy a kárt megtérítik, 3 nap múlva jött a pénz. A poén az, hogy nekem amúgy is csak a vevőkristályra volt szükségem.

A másik eset. Tegnap feladtam egy repülőt csomagban, fadobozban, hogy minél kisebbre csökkentsem a sérülés veszélyét.

Ma írt a vevő, hogy megérkezett épségben, (500km-re küldtem a csomagot)....
    1 nap elég volt a 140x65x40cm-es 21kg-os csomag kézbesítéséhez, és mindez került 1980Huf-ba. A futárcégek jóval drágábban vitték volna.
    Szóval nekem egyenlőre egy szavam sem lehet rájuk...
    Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának

Senior Member
    Hozzászólás
    302

Ez igen ritka

Senior Member
    Hozzászólás
    134

Na ez tényleg igen ritka
    Nanda NRX 18