Oldal: 43 / 43 ElsőElső ... 333940414243
Eredmény: 421 - 428 (428) összesen

Téma: Tarot ZYX-M - Multirotoros repülésvezérlő

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    561
    Elég sokat olvasgattam erről a repülésvezérlőről itt is és idegennyelvű fórumokon is.
    Állítólag az új, 1.2-es hardveren alapuló M8N Tarot GPS-el megoldódik minden probléma. Gond nélkül működik az 1.4-es firmware, 1.3-as osd firm helyes magasság visszajelzéssel, 20 mp alatt 10+ sat kapcsolat, stb.
    Meg tudja ezt valaki erősíteni, van ilyen irányú hazai tapasztalat?
    Talán még 40 eurót megéri rákölteni, hogy megoldódjon minden probléma:
    http://www.tarotrc.de/epages/8061804...YX-25%20GPS%22
    Én már nem sok esélyt érzek arra, hogy a jelenlegi 1.1-es gps-t megtartva megoldást fog kínálni a gyártó.

Más:
    Az ünnepek előtt a Tarot kiadott egy datalink-et ehhez a vezérlőhöz:
    http://www.arrishobby.com/tarot-zyxb...r-zyx27-p-3503
    Igazából még nincs róla tapasztalat, kíváncsian várom, hogy mire jutnak vele az első vásárlók.

Senior Member csabatex logója
    Hely
    Jászberény
    Hozzászólás
    1.279
    Az a datalink jó ötletnek tűnik, .......kéne.......

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    561
    Én is nagyon szemezgetek vele, de kivárom, hogy mik lesznek a tapasztalatok az rcgroups-on.
    ...csak tartok tőle, hogy ez is csak az 1.4-es firmware-el fog tudni együttműködni.
    Hosszas vívódás után csak megrendeltem az 1.2-es gps-t... végülis 5,9€ lett a dhl-es szállítási díj.
    Nem volt egyszerű menet, mert németből nagyon kuka vagyok... de a gugli fordítóval azért meg tudtam oldani.
    Az utolsó lökést a tegnapi nap adta... nem tudom mit csinál ez az 1.1-es gps, de hét műholdnál nem volt hajlandó többet látni... Mondjuk végülis ez is elég volt a stabil pozíciótartáshoz.

Szerk: ha esetleg a tarotrc.de oldaláról rendelnétek, számoljatok +3%-os díjjal a paypal-os vagy bankkártyás fizetés esetén.
    Utoljára módosítva: mrzed által : 2016-12-27 12:10

Senior Member csabatex logója
    Hely
    Jászberény
    Hozzászólás
    1.279
    Én a gyári GPS-el nyomom, és 9-11 műhold szokott lenni.
    Én elégedett vagyok vele.

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    561
    Hát nincs szerencsém ezzel a gps rendeléssel.
    December 27.-én megrendeltem a tarotrc.de oldalról, szerencsémre paypal-el fizettem. Azóta sincs róla hír. Az üzlet címére írt email-ekre nem válaszolnak, sőt még a paypal-es dispute kommunikációra sem reagálnak. Még várnom kell pár napot a paypal refund-ig, addig keresek más beszerzési lehetőséget.
    Szerintem jobban jártok, ha messziről elkerülitek ezt a webshop-ot, hiába csábító néhány ár eu viszonylatban.

szerk: DHL szállítást fizettem, de ha nem adják fel, akkor soha nem fog ideérni...

Senior Member
    Hozzászólás
    181
    Szia!

Én sem ajánlom senkinek ezt webshop-ot.
    Rendeltem négy db motort, és néhány apróságot még. Elküldött két motort az apróságokkal, és ráírta a számlára, hogy a másik két motort később küldi. Kb egy hónap múlva írtam egy e-mailt, hogy mi van a hiányzó motorokkal. Zavaros választ adott, hogy rendszerhiba miatt regisztráljak újra, és aznap vagy másnap feladta a motorokat.

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    561
    Köszi az infót...
    :OFF
    Nem tudom, hogy mit akar ez a Martin, vagy hogy hívják a webshop gazdáját.... de tegnap jött tőle két mail, az egyikhez a számla volt csatolva, a másikhoz a szállítólevél és a 14 napos elállási lehetőség leírása. Az összes dokumentumnak jaunár 2 a dátumozása. Hogy elküldte-e már vagy sem, nem tudom, mert nincs tracking number egyik levélben sem, a megrendelés státusza továbbra is "folyamatban". Ez még a balkán netes üzletekhez viszonyítva is tragikus, nemhogy egy német shophoz. Mindegy... 9.én lejár a 45 nap, kérni fogom a refund-ot.
    :ON

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    561
    Hosszas huzavona után végre megérkezett az 1.2-es gps modul.
    Felszereltem, frissítettem az fc firmware-t 1.4-re, osd-t 1.3-ra, beállítottam, kalibráltam.
    Sajnos már besötétedett, mire a levegőbe került.
    Tapasztalatok:
    Mire feláll az fc, levillogja, hogy indulhat, már 12-13 műholdat lát, tehát kevesebb mint fél perc és lehet felszállni akár gps módban is.
    Az osd magasság visszajelzése pontos, méterenként változik a gép magasságának megfelelően.
    Pontosabb a feszültség visszajelzés.
    A vertikális pozíciótartás is pontosabb lett, jó ha +/- 15cm mozdul a gép lebegés közben.
    A magasságtartás mintha egy kicsit kevésbé lenne stabil, tán jobban liftezik a gép, de a javasolt alapértelmezett pid-eket átírtam az új verzió doksija alapján, lehet ezen kell majd finomítani.

Ha esetleg valaki még az 1.0-ás gps koronggal küzd, annak jutányos áron fel tudok ajánlani egy 1.1-est.

Oldal: 43 / 43 ElsőElső ... 333940414243

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva