Oldal: 43 / 45 ElsőElső ... 3339404142434445 UtolsóUtolsó
Eredmény: 421 - 430 (443) összesen

Téma: Tarot ZYX-M - Multirotoros repülésvezérlő

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    711
    Elég sokat olvasgattam erről a repülésvezérlőről itt is és idegennyelvű fórumokon is.
    Állítólag az új, 1.2-es hardveren alapuló M8N Tarot GPS-el megoldódik minden probléma. Gond nélkül működik az 1.4-es firmware, 1.3-as osd firm helyes magasság visszajelzéssel, 20 mp alatt 10+ sat kapcsolat, stb.
    Meg tudja ezt valaki erősíteni, van ilyen irányú hazai tapasztalat?
    Talán még 40 eurót megéri rákölteni, hogy megoldódjon minden probléma:
    http://www.tarotrc.de/epages/8061804...YX-25%20GPS%22
    Én már nem sok esélyt érzek arra, hogy a jelenlegi 1.1-es gps-t megtartva megoldást fog kínálni a gyártó.

Más:
    Az ünnepek előtt a Tarot kiadott egy datalink-et ehhez a vezérlőhöz:
    http://www.arrishobby.com/tarot-zyxb...r-zyx27-p-3503
    Igazából még nincs róla tapasztalat, kíváncsian várom, hogy mire jutnak vele az első vásárlók.

Senior Member csabatex logója
    Hely
    Jászberény
    Hozzászólás
    1.298
    Az a datalink jó ötletnek tűnik, .......kéne.......

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    711
    Én is nagyon szemezgetek vele, de kivárom, hogy mik lesznek a tapasztalatok az rcgroups-on.
    ...csak tartok tőle, hogy ez is csak az 1.4-es firmware-el fog tudni együttműködni.
    Hosszas vívódás után csak megrendeltem az 1.2-es gps-t... végülis 5,9€ lett a dhl-es szállítási díj.
    Nem volt egyszerű menet, mert németből nagyon kuka vagyok... de a gugli fordítóval azért meg tudtam oldani.
    Az utolsó lökést a tegnapi nap adta... nem tudom mit csinál ez az 1.1-es gps, de hét műholdnál nem volt hajlandó többet látni... Mondjuk végülis ez is elég volt a stabil pozíciótartáshoz.

Szerk: ha esetleg a tarotrc.de oldaláról rendelnétek, számoljatok +3%-os díjjal a paypal-os vagy bankkártyás fizetés esetén.
    Utoljára módosítva: mrzed által : 2016-12-27 11:10

Senior Member csabatex logója
    Hely
    Jászberény
    Hozzászólás
    1.298
    Én a gyári GPS-el nyomom, és 9-11 műhold szokott lenni.
    Én elégedett vagyok vele.

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    711
    Hát nincs szerencsém ezzel a gps rendeléssel.
    December 27.-én megrendeltem a tarotrc.de oldalról, szerencsémre paypal-el fizettem. Azóta sincs róla hír. Az üzlet címére írt email-ekre nem válaszolnak, sőt még a paypal-es dispute kommunikációra sem reagálnak. Még várnom kell pár napot a paypal refund-ig, addig keresek más beszerzési lehetőséget.
    Szerintem jobban jártok, ha messziről elkerülitek ezt a webshop-ot, hiába csábító néhány ár eu viszonylatban.

szerk: DHL szállítást fizettem, de ha nem adják fel, akkor soha nem fog ideérni...

Senior Member
    Hozzászólás
    213
    Szia!

Én sem ajánlom senkinek ezt webshop-ot.
    Rendeltem négy db motort, és néhány apróságot még. Elküldött két motort az apróságokkal, és ráírta a számlára, hogy a másik két motort később küldi. Kb egy hónap múlva írtam egy e-mailt, hogy mi van a hiányzó motorokkal. Zavaros választ adott, hogy rendszerhiba miatt regisztráljak újra, és aznap vagy másnap feladta a motorokat.

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    711
    Köszi az infót...
    :OFF
    Nem tudom, hogy mit akar ez a Martin, vagy hogy hívják a webshop gazdáját.... de tegnap jött tőle két mail, az egyikhez a számla volt csatolva, a másikhoz a szállítólevél és a 14 napos elállási lehetőség leírása. Az összes dokumentumnak jaunár 2 a dátumozása. Hogy elküldte-e már vagy sem, nem tudom, mert nincs tracking number egyik levélben sem, a megrendelés státusza továbbra is "folyamatban". Ez még a balkán netes üzletekhez viszonyítva is tragikus, nemhogy egy német shophoz. Mindegy... 9.én lejár a 45 nap, kérni fogom a refund-ot.
    :ON

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    711
    Hosszas huzavona után végre megérkezett az 1.2-es gps modul.
    Felszereltem, frissítettem az fc firmware-t 1.4-re, osd-t 1.3-ra, beállítottam, kalibráltam.
    Sajnos már besötétedett, mire a levegőbe került.
    Tapasztalatok:
    Mire feláll az fc, levillogja, hogy indulhat, már 12-13 műholdat lát, tehát kevesebb mint fél perc és lehet felszállni akár gps módban is.
    Az osd magasság visszajelzése pontos, méterenként változik a gép magasságának megfelelően.
    Pontosabb a feszültség visszajelzés.
    A vertikális pozíciótartás is pontosabb lett, jó ha +/- 15cm mozdul a gép lebegés közben.
    A magasságtartás mintha egy kicsit kevésbé lenne stabil, tán jobban liftezik a gép, de a javasolt alapértelmezett pid-eket átírtam az új verzió doksija alapján, lehet ezen kell majd finomítani.

Ha esetleg valaki még az 1.0-ás gps koronggal küzd, annak jutányos áron fel tudok ajánlani egy 1.1-est.

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    711
    ̶Á̶l̶l̶í̶t̶ó̶l̶a̶g̶ ̶a̶ ̶T̶a̶r̶o̶t̶ ̶b̶ü̶t̶y̶k̶ö̶r̶é̶s̶z̶e̶t̶t̶ ̶v̶a̶l̶a̶m̶i̶t̶ ̶a̶z̶ ̶1̶.̶5̶/̶1̶.̶4̶ ̶s̶z̶o̶f̶t̶v̶e̶r̶ ̶p̶r̶o̶b̶l̶é̶m̶á̶i̶v̶a̶l̶ ̶k̶a̶p̶c̶s̶o̶l̶a̶t̶b̶a̶n̶.̶
    ̶E̶d̶d̶i̶g̶ az új szoftver csak hw1.2-es gps-el működött rendesen.
    ̶A̶ ̶r̶é̶g̶e̶b̶b̶i̶ ̶h̶a̶r̶d̶v̶e̶r̶ ̶v̶e̶r̶z̶i̶ó̶j̶ú̶ ̶(̶1̶.̶0̶ ̶é̶s̶ ̶1̶.̶1̶)̶ ̶g̶p̶s̶-̶e̶k̶h̶e̶z̶ ̶k̶i̶a̶d̶o̶t̶t̶ ̶e̶g̶y̶ ̶ú̶j̶,̶ ̶1̶.̶3̶-̶a̶s̶ ̶f̶i̶r̶m̶w̶a̶r̶e̶-̶t̶,̶ ̶e̶z̶z̶e̶l̶ ̶m̶á̶r̶ ̶j̶ó̶ ̶a̶ ̶1̶.̶4̶-̶e̶s̶ ̶f̶c̶ ̶f̶i̶r̶m̶w̶a̶r̶e̶.̶
    ̶A̶ ̶g̶p̶s̶ ̶f̶r̶i̶s̶s̶í̶t̶é̶s̶é̶h̶e̶z̶ ̶t̶e̶l̶e̶p̶í̶t̶e̶n̶i̶ ̶k̶e̶l̶l̶ ̶a̶z̶ ̶1̶.̶5̶-̶ö̶s̶ ̶a̶s̶s̶i̶s̶t̶a̶n̶t̶-̶o̶t̶,̶ ̶e̶z̶t̶ ̶f̶r̶i̶s̶s̶í̶t̶e̶n̶i̶ ̶1̶.̶6̶4̶-̶r̶e̶,̶ ̶m̶a̶j̶d̶ ̶a̶ ̶u̶s̶b̶ ̶a̶d̶a̶p̶t̶e̶r̶t̶ ̶k̶ö̶z̶v̶e̶t̶l̶e̶n̶ü̶l̶ ̶a̶ ̶g̶p̶s̶-̶b̶e̶ ̶d̶u̶g̶v̶a̶ ̶f̶r̶i̶s̶s̶í̶t̶e̶n̶i̶.̶ ̶H̶a̶ ̶n̶e̶m̶ ̶j̶ö̶n̶ ̶l̶e̶ ̶a̶ ̶f̶r̶i̶s̶s̶í̶t̶é̶s̶,̶ ̶a̶k̶k̶o̶r̶ ̶m̶a̶n̶u̶á̶l̶i̶s̶a̶n̶ ̶k̶e̶l̶l̶ ̶l̶e̶t̶ö̶l̶t̶e̶n̶i̶ ̶a̶z̶ ̶1̶.̶3̶-̶a̶s̶ ̶g̶p̶s̶ ̶f̶i̶r̶m̶w̶a̶r̶e̶-̶t̶.̶ ̶I̶t̶t̶ ̶m̶e̶g̶t̶a̶l̶á̶l̶j̶á̶t̶o̶k̶ ̶a̶ ̶l̶i̶n̶k̶e̶t̶,̶ ̶v̶a̶l̶a̶m̶i̶t̶ ̶l̶e̶í̶r̶á̶s̶o̶k̶a̶t̶ ̶i̶s̶ ̶a̶ ̶f̶o̶l̶y̶a̶m̶a̶t̶r̶ó̶l̶:̶
    http://www.drone-pilots.club/threads...-gps-1-30.228/
    ̶F̶o̶n̶t̶o̶s̶,̶ ̶h̶o̶g̶y̶ ̶c̶s̶a̶k̶ ̶a̶ ̶1̶.̶0̶ ̶é̶s̶ ̶a̶z̶ ̶1̶.̶1̶ ̶h̶a̶r̶d̶v̶e̶r̶ ̶v̶e̶r̶z̶i̶ó̶j̶ú̶ ̶g̶p̶s̶-̶e̶k̶ ̶f̶r̶i̶s̶s̶í̶t̶h̶e̶t̶ő̶e̶k̶ ̶1̶.̶3̶-̶a̶s̶ ̶f̶i̶r̶m̶w̶a̶r̶e̶ ̶v̶e̶r̶z̶i̶ó̶r̶a̶.̶ A hw 1.2 m8n gps-ekehez 1.1 firmware az utolsó, ezeket nem lehet frissíteni, de így is működnek rendesen az 1.4-re frissített fc-vel. Ami még fontos, hogy az 1.4-es fc firmware új doksit kapott, változtak a led modul színjelzései is, valamint az alapértelmezett gain értékek.
    M̶u̶s̶z̶á̶j̶ ̶v̶o̶l̶t̶ ̶v̶a̶l̶a̶m̶i̶t̶ ̶t̶e̶n̶n̶i̶ü̶k̶,̶ ̶m̶e̶r̶t̶ a karácsony előtt kiadott Tarot ZYX-BD Data link csak az új szoftverrel működik. Elméletileg már ez is kapott egy frissítést, mert először csak a Kínában használ Ceewa térképpel működött, de már jó google map-al is.
    A FENTIEKET NEM PRÓBÁLTAM KI, CSAK OLVASTAM RÓLA A LINKELT OLDALON, ÚGYHOGY ÓVATOSAN FRISSÍTSETEK!!!
    Mire adott lett ez a lehetőség, már beüzemeltem a hw1.2-es gps-emet, azzal kipróbáltan nincs gond az 1.4-es fc firmware-el.

szerk.:
    Így utólag úgy érzem, hogy felelőtlenség volt leírnom a fentieket, sajnos akkor nem ellenőriztem vissza az információt. Mint utólag kiderült, a megjelölt oldalon nem élnek már a linkek, sehol sem lelhető fel az v1.3-as gps firmware... sőt az rcgroups-on azt írják, hogy nincs is ilyen. Nem azt mondom, hogy az ott posztolt emberek badarságot írogattak, mert biztos volt valami valóságalapja... ha volt is, akkor talán belső forrásból kerülhetett ki egy ilyen verzió. Viszont ha tényleg működött volna, tutira közkézen forogna. Az biztos, hogy a hw v1.0 és 1.1 -es gps-ekkel problémás az v1.4-es FC firmware. Aki esetleg az én botorságom következményeként belevágott volna a frissítésbe, nekik csatolom a régi gps firmware-t, hogy vissza tudjon állni 1.04-es fc-re.
    Csatolt f Csatolt f
    Utoljára módosítva: mrzed által : 2017-03-28 09:09

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    711
    És végre eljött a pillanat....
    Most már ki merem jelenteni, hogy elégedett vagyok ezzel a vezérlővel. Atom stabilan tartja a pozícióját, +/- 10cm eltérés van bármelyik irányban. Egyáltalán nem liftezik, most már nyugodt szívvel leveszem róla a tekintetemet akár percekre is, tudom, hogy ott van és rendben van. A legnagyobb problémát egy beteg propeller okozta. Felszerelés előtt ugyan balanszoltam mindet, de csak kicsi balancerem volt és csak szigetelőszalagot használtam az egyensúlyozáshoz. Pár napja megérkezett az ocday, átnéztem az összeset, szigszalag leszed, csiszolópapírral szinte tökéletes lett 5db. Egynek a hub-ját hiába reszelgettem, nem jutottam vele dűlőre, úgyhogy kicseréltem, marad emergency darab.
    Azt hiszem a projekt folytatása egy zyx-bd lesz, nagyon ígéretesnek tűnnek a tesztek az rcgroupson.

Oldal: 43 / 45 ElsőElső ... 3339404142434445 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva