Eredmény: 1 - 1 (1) összesen

Téma: Flysky avagy HK T4A adó+vevő

Member
    Hozzászólás
    64

Post Flysky avagy HK T4A adó+vevő

A HK T4A egy régebbi, belépő adó a 2,4 GHz-es kategóriában. Fut Flysky és HK néven is. Négy csatornát tud, reverse módban.
    2011-ben vettem egyet újszerű állapotban, ráadásul több vevővel.
    Wing Dragonhoz, Easy Starhoz használtam, de a "fapados" beállíthatósága ellenére kiszolgált egy nagy vitorlát is, amely négy csatornás volt. Kb. 500 m-re mentem vele, ott még jó volt a vétel.
    A V1-et szereztem meg, amelynek külön "szatelit" vevő egysége volt egy második antennával. A vevő a nagyobb jelszintű antennát választja ki.
    Az egyik vevőmről a szatelit egységet elhagytam (vezetékkel + dugóval csatlakoztatható, s a csatlakozó kicsúszott, amikor a szatelit ragasztása elengedett), de a 100 m-re röptetett lapgép visszajött Nagyobb távolságon még nem végeztem vele lépéspróbát.

A V1 egyrészt már kifutott sorozat, másrészt sajnos nem kompatíbilis a V2-vel, amely már egy antennával veszi a jelet.

Gyenge pontja: az adó antennájára vigyázzunk, mert könnyen letörhető a zsanérja. Ha letörtük, rögzítsük az antennát, hogy a vezetéke ne rojtozódjon.
    Nálam ugyanis néhány törötten kiszolgált év és egy hátizsákos szállítás után megszakadt az árnyékoló réteg az antenna tövében látható szürke vezetékben. A következő röptetésnél kb. 20 m után kiszaladt a Wing Dragon a vételi körzetből, először nem értettem, miért kormányozhatatlan... Fail safe hiányában csak a motor állt le, de a kint maradt oldalkormánynak köszönhetően sértetlenül "lekörözött" a gép a leszállópályára

Antennából újat nem lehet rá venni. Külön csatlakozása sincs, mint egyes Wifi adóknak, hanem az antennából kijövő vezeték a távon lévő adómodulban végződik, amelyre két részletben rá van forrasztva az árnyékoló szál, egy középső forrasztási pontra pedig az adó szál.
    A megoldás az volt, hogy egy döglött HK vevőmből kivettem az azonos típusú antennadrótot, majd gondos csupaszolás után beforrasztottam az árnyékoló szálakat a földelésre, az antennaszálat pedig az antenna kimenetre. Precíziós munka volt, vékony pákahegy (Weller 6-os) kellett hozzá. Az antennadrótot a táv belsejébe helyeztem, az árnyékolatlan része a fogantyú oldalára esik.

A belső antennássá vált távot eddig 50 m-en teszteltem sikerrel. Érdekes, a Hobbyking oldalán találtam belső antennás távot letörés ellen

Végül a V2-es távról itt van további infó: http://www.sylkamodell.hu/FlySky-HK-...viranyito.html.
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: glorinc által : 2015-05-25 23:10 Oka: szabatosabb fogalmazás az antenna javításánál + URL
    Lawrence

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve