Szavazás eredménye: Melyik gyártó FBL rendszerét preferálod?

Szavazók
58. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Mikado (V-Bar, V-Stabi)

9 15,52%
  • Align (3GX, Gpro)

6 10,34%
  • MSH (Brain, iKON)

7 12,07%
  • BeastX

39 67,24%
  • Bavarian Demon (3X, 3S-X)

1 1,72%
  • Spartan RC (Vortex VX1)

3 5,17%
  • Spirit

2 3,45%
  • Thunder Tiger (GT5.2)

1 1,72%
  • DJI (Naza H)

2 3,45%
  • Skookum Robotics (SK540)

0 0%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 1 / 10 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (99) összesen

Téma: Milyen Flybarless vezérlőt?

Támogató headhunter86 logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    +36-30-570-71-77
    Hozzászólás
    1.413

Milyen Flybarless vezérlőt?

Közkívánatra indítok egy ilyen témát, hogy ne a vezérlők témáit OFF-oljuk szét.

Ki, melyik vezérlőt preferálja és miért?
    Mit ajánl, és mit nem.
    Árak, paraméterek, viselkedések, beállítási lehetőségek, stb.

Pár FBL vezérlő a teljesség igénye nélkül:
    - BeastX
    - MSH Brain
    - Spirit Flybarless
    - Robbe/Captron Bavarian Demon
    - Align Gpro
    - Mikado V-Bar, V-Stabi
    - Spartan Vortex
    - DJI Naza H
    - Skookum Robotics
    - stb.

Aki esetleg új FBL rendszert szeretne vásárolni az találhat itt pár számára hasznos információt ami alapján tud dönteni.

Én most az 500-as gépemen AR7200BX-et (BeastX) használok. Szerintem nem kell bemutatni senkinek sem, teljesen jól végzi a dolgát.
    Viszont most hogy megjelentek a vezérlőbe épített Govenorok, illetve az Altitude Control vagy másnéven Self level (ami gáz esetén lebegésbe teszi nekünk a helit), így elgondolkodtam mi legyen a 450-es gépemre a következő FBL rendszer, mert a 3GX-et már nagyon le szeretném cserélni.
    Most nem is a 450-es gépet vettem alapul, hanem ha majd váltok nagyobb kategóriára, például egy 600-ra, akkor már ezt a következő FBL-t vinném rá. Mivel 450-en nem biztos használnám a GOV-ot. Self level nem is lényeges, de eladhatóság szempontjából azért fontos az is nekem. Mert tudom, hogy sokak ezért is veszik ezeket az FBL-eket.

Sok sakkozás után arra jutottam, hogy BeastX Plus a maga 140EUR-jával, illetve a rájövő szoftverfrissítéssel ami 100 EUR, nekem már kicsit sok.
    Jó, és pofon egyszerű rendszer, viszont ennyiért már kicsit több paraméterezést, beállítást, featuret várnék el.

Második opcióm az MSH terméke, a manapság BRAIN néven futó ketyere (régi nevén iKON). Olasz oldalon már 140 EUR-ért kapható BT modullal, ami nagyon baráti.
    Van benne GOV és Self level is. Szintén a gyorsulásmérős megoldással, hasonlóan a BeastX-hez.
    Távról kapcsolható repülési módok, amit más vezérlőknél nem igen láttam. Kapcsolóra tehető különböző beállítás. Ezt úgy kell elképzelni hogy az összes létező beállításból csinálhatunk három különbözőt, amit aztán rátehetünk egy kapcsolóra és menet közben válthatunk köztük. Rendelkezik a szoftvere basic beállítással is, ahol előre definiált dolgokból választhatunk (Beginner, Sport, 3D, Harc Core 3D), akik nem szeretnének pöcsörészni.
    Szerintem nagyon baráti a szoftvere. Van hozzá Google Play-en egy mobilos aplikáció is ami 2300 HUF-ért lehet beszerezni, és ezzel bármilyen beállítást tudunk módosítani kinn, ha van hozzá bluetooth modulunk.
    Helifreak-en amúgy fenn van egy Brain-es emberke aki szívesen válaszol a kérdésekre, valamint informál is a következő fejlesztésekről.

Szemezgettem a Spirittel is ami cseh gyártmány. Viszont számomra elég ismeretlen termék. Csak jókat hallottam róla. 180 EUR-ért kapható.
    A szoftvere viszont nekem elég nyers, nem igazán tetszik. Valamint a felfele néző kábelek is zavarnak, tudom ez csak kukacoskodás, de nálam még ez is szempont valamennyire.
    Ha szélesebb körben elterjedt volna, talán vennék, de mivel előző kettő FBL rendszer már bizonyított ismerősök körében, így nem kísérleteznék.

Első körben ezeket a vezérlőket nézegettem, amikkel szimpatizáltam. De jelenleg a BRAIN vezet
    Utoljára módosítva: headhunter86 által : 2015-06-09 22:04
    T-Rex 500L Dominator MSH BRAIN
    Gens Ace LiPos
    FUTABA T14SG

+Dávid

Senior Member jedy logója
    Hely
    Szentendre
    Telefon
    20-9861-434
    Hozzászólás
    4.623
    Sziasztok !

Sosem voltam egy nagy pilota, de szerelni, javitani, atalakitani, masoknak segiteni ezen teruleten mindig is imadtam.

Jelenleg Beastx -et hasznalok, az alap es a Plus verziot, 500- 600- 600N ben a Plust azn500-ason van ....igaz a Plus-ban nincs feltoltve a fizetos SW.

sajnos a napokban a sima verzioban kicsit csalodta, szerencsere menteni sikerult a 12S 600-ast, de levegot nem kaptam az tuti.
    Egyebkent megvagyok vele elegedve, de most kicsit kacsingatokmmasfele is ....

Irjatok tapasztalatokat, velemenyeket amit orommel olvasok majd.

Udv

Jedy
    Futaba T10 / Jak54 55cc 2,2m / Sbach 342 2,2m / T-Rex 500 6s / T-rex 600N / Hyrobo 600N / Es sok mas / "Elektromossal a gyerekek játszanak"

Senior Member super456 logója
    Hely
    Leányfalu
    Hozzászólás
    2.431
    Spartan Vortex:

Pozitivumok

1200fok/sec max piro sebesseg

bank switching (4 db flight mod)

governor (6 csatorna eleg hozza) Soft start autorota bailout. A radion levo gazmixekkel abszolut proaktiv governort lehet belole csinalni.

annyi parameter van benne ami elkepeszto es a felerol meg mindig nem tudom mit csinal.

Datapoddal nagyon egyszeru programozni, mindent be lehet allitani a governort is.

parametereket radiorol is lehet modositani repules kozben.

Flight log is van benne.

Trim flight.

Gyari preset gepmeretek es repulesi stilusok jo kiindulasi alapot jelentenek kesobbi finomhangolashoz.

jo a supportja helifreaken.

Negativumok:

Szerintem kicsit tul van bonyolitva.

No self level egyelore, de elvileg folyamatban van.(nem mintha hasznalnam ha lenne)

Nincs egy jol megirt manual.
    Utoljára módosítva: super456 által : 2015-06-10 10:56
    Balázs

"Sponsored by destiny"

Támogató
    Hozzászólás
    234
    vbar (nekem)

Mert rendkívül konzisztens. Ezért nagyon jól beállítható. Soha semmi problémám nem volt vele, soha semmi váratlan nem történt. Nagyon jó árban van és folyamatosan fejlesztik tovább. Pontos és részletes leírás, komoly support. Az régi verziókra is telepíthető az új sw, nem kell újjat venni.
    Negatívum.
    6.0 szoftver csak vbar controller-hez érkezett meg eddig. Fizetős sw. A beállítása kicsit bonyolultab mint a beastx és pc vagy vbar táv kell hozzá.
    De ha egyszer jól működik akkor elfelejtheted az egészet és csak repül és repül és repül...
    Fusion 50, dx7s

Támogató
    Hozzászólás
    234
    A 3gx-t és a gpro-t nem biztos, hogy egy kalap alá venném...
    Fusion 50, dx7s

Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    +36-30-570-71-77
    Hozzászólás
    1.413
    Idézet Janika12 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A 3gx-t és a gpro-t nem biztos, hogy egy kalap alá venném...
    Részben igen, részben nem. Align mindkettő és itt márkák szerint lett csoportosítva. Gpro-ról is olvastam furcsaságokat. Rángatózó farokszervó például.
    Én megvettem az új Align gépem, és kapásból adtam el belőle a Gpro-t. 3GX után szerintem nagyon sokaknak megimbolygott (...érted, imbolygott ) a bizalma az Align FBL-ekben.
    Ha jól tudom nem én voltam az egyedüli aki megvette a gépet és kapásból adta el belőle a Gpro-t. Ráadásul pofátlanul drágán árulják, csak nem értem mire fel.
    Az Align részéről meg megint pofátlanságnak tartom, hogy az elektronikájukat ráerőltetik a vásárlókra. Az összes normális gyártó KIT-ben is árulja a gépeit, Align nem.
    Pedig örültem volna, ha magam válogathatom össze bele az elektronikát és nem félárért kell továbbpasszolnom.

De amúgy szavazásnál maximum csak 10 választási lehetőséget lehetett megadni, azért csoportosítottam így. Mert ha vezérlőnként kellett volna, lett volna vagy 50
    Gens Ace LiPos
    FUTABA T14SG

+Dávid

Támogató
    Hozzászólás
    234
    gpro-m van de nem repültem még vele. Átírták az egészet az biztos. A gyártón kívül szerintem semmi köze nincsen a 3gx-hez. A nevét is megváltoztatták. Érezték ALign-éknál, hogy el kell engedni mert nem volt egy sikertermék. Egyébként szerintem az olcsóbb kategóriába lőtték be az árát és amit Te is írtál ezért mindig van belőle jóárasítva...
    Majd ha repültem vele x startot akkor lesz róla véleményem...
    Egyébként valaki mondta, hogy nem a 3gx volt rossz. A 3g volt a totális bukás... Ismerek embereket akik a 3gx-el évekig repültek hiba nélkül...
    Ja és volt 3gx-em. Nekem nem jött be az tény. A következő fbl-em a beastx volt. Az biztos, hogy külön világ a kettő...
    A beastx és a vbar között én nem találtam túl nagy különbséget. Nekem a vbar jobban tetszik a beállítási lehetőségei miatt.
    Fusion 50, dx7s

Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    +36-30-570-71-77
    Hozzászólás
    1.413
    Kicsit matattam a BRAIN Demo szoftverét, mellette pedig néztem a beállító videót, hogy mit is tud.

Mit ne mondjak, van egy két dolog benne ami nagyon tetszik.
    Ami így hirtelen megragadta a figyelmem.
    - Számolja a startok, illetve az össze repidőt.
    - Pitch Pump: Tegyük fel kollektívra 12 fok van beállítva, ha hirtelen full kollektívet adunk akkor ő megemeli mondjuk 13 fokra az állásszöget, majd szépen teszi vissza 12-re. Ezt egy csúszkán lehet állítani, mennyire ugorjon meg a gép, magyarán mennyire engedje túl. Itt mondjuk előtte nem árt tesztelni, hogy pl. 13 foknál nincs-e machanikai gondunk.
    - Rotation Speed-eket, vagy másnével Roll és Flip speed-eket fokban írja ki. Tehát például maximum elevator botkitérésnél egy másodperc alatt hány fokot fordul a gép elevator irányban. Ehhez a beállításhoz lehet állítani a szimulátort is, hogy hasonlóan forgási sebességek érdekében.
    - Van külön Agility érték, amelyik érték emelésével Flybaros érzetet ad a gépnek.
    - Tud Govenoros Bailoutot is. Tehát ha ezt bekapcsoljuk akkor egy rosszul sikerült autorotánál vissza tudjuk pörgetni gyorsan a motort. (Előnye, nem kell drága GOV-os szabályzó)
    - AutoLevel funckió nem csak hogy talpra teszi a gépet, de meg lehet adni, hogy bekapcsolt Autolevel mellett, mekkora belenyúlást engedjen. Ez fokokban megadható. Tehát ha beállítunk neki 45 fokot, akkor nem engedi jobban bedönteni a gépet.
    - Lehet szoftverből is állítani a Gain-t, akinek esetleg a 6. csatorna másra kellene a gyro érzékenység helyett. Ez gondolom akkor érdemes beállítani, ha már repültünk jópár startot és jó a gyro értékünk és nem szeretnénk már távról piszkálni. Ilyenkor ezt az értéket belőhetjük neki progiban, a felszabadult csatornánkat pedig átrakhatjuk valami más dologra.
    - 16 féleképpen tehetjük fel a BRAIN-t a gépre.

Ezek mellett még nagyon sok mindent tud, de most nem akarom teleírni vele a topikot.
    Így 3GX és BeastX után nekem ez sok újdonság. Persze gondolom ezek funkciók nagyrészt más komoly mai FBL-ek is tudnak.

Persze tényleges tapasztalatokra még várni kell vele a részemről, de így elöljáróban impozánsak a dolgok.
    Gens Ace LiPos
    FUTABA T14SG

+Dávid

Senior Member
    Hely
    Győr, és Budapest
    Hozzászólás
    257
    dúrva, hogy amiket kiemeltek, egyes vezérőknél, azt mind tudja a spirit

a fokban kiirt rotation ratekere rákérdeztünk a fejlesztőnél, és csak tájékoztató jellegűek, simán lehetne ott egy csuszka 1-10 értékekkel.

a pitch tovább tolást a vbar kezdte, most átveszik a többiek is, tictocban jól jön.

Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    +36-30-570-71-77
    Hozzászólás
    1.413
    Idézet Gicz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    dúrva, hogy amiket kiemeltek, egyes vezérőknél, azt mind tudja a spirit

a fokban kiirt rotation ratekere rákérdeztünk a fejlesztőnél, és csak tájékoztató jellegűek, simán lehetne ott egy csuszka 1-10 értékekkel.

a pitch tovább tolást a vbar kezdte, most átveszik a többiek is, tictocban jól jön.
    Elhiszem hogy jó vezérlő a Spirit is, de GOV például ha jól tudom csak kb. egy hete van benne. :P
    Gens Ace LiPos
    FUTABA T14SG

+Dávid

Oldal: 1 / 10 12345 ... UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •