Szavazás eredménye: Melyik gyártó FBL rendszerét preferálod?

Szavazók
58. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Mikado (V-Bar, V-Stabi)

9 15,52%
  • Align (3GX, Gpro)

6 10,34%
  • MSH (Brain, iKON)

7 12,07%
  • BeastX

39 67,24%
  • Bavarian Demon (3X, 3S-X)

1 1,72%
  • Spartan RC (Vortex VX1)

3 5,17%
  • Spirit

2 3,45%
  • Thunder Tiger (GT5.2)

1 1,72%
  • DJI (Naza H)

2 3,45%
  • Skookum Robotics (SK540)

0 0%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 2 / 10 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (99) összesen

Téma: Milyen Flybarless vezérlőt?

Senior Member super456 logója
    Hely
    Leányfalu
    Hozzászólás
    2.431
    Szerintetek ket high end fbl rendszert hogyan kellene osszehasonlitani?

Mert szerintem nagyon nehez lenne objektiven osszehasonlitani.
    Velemenyem szerint Magyarorszagon nem nagyon van olyan pilota aki melyebben belenyul az fbl beallitasaiba, mert a repulesi tudas nem teszi szuksegesse.

Amig a tudas nincs meg csak a preset beallitasok szintjen lehet oket osszehasonlitani, ami nem baj, mert a helisek 97%-a nem is nyul melyebbre.

De cafoljatok meg, en orulnek a legjobban ha sokan lennenek azok akik a kivulrol ismerik az fbl-t es romma tudjak programozni.
    Balázs

"Sponsored by destiny"

Támogató headhunter86 logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    +36-30-570-71-77
    Hozzászólás
    1.413
    Idézet super456 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintetek ket high end fbl rendszert hogyan kellene osszehasonlitani?
    Mivel nem vagyok profi, ezért én a következőket veszem figyelembe váráslás előtt:
    - Megbízhatóság
    - Ár
    - Kezelőfelület
    - Extra funkciók (pl. Govenor, bár lassan ez is alap lesz már)
    - Paraméterezhetőség
    - Támogatottság
    - Láttam már a környezetemben már hasonló FBL rendszert, van róla sok infó külföldi fórumon, stb.

Ezeket az infókat külföldi fórum nyálazásával lehet beszerezni: ki, mióta repül vele, milyen tapasztalatai vannak vele.
    Én mondjuk szeretek matatni az ilyen rendszerekkel.
    Utoljára módosítva: headhunter86 által : 2015-06-11 19:46
    T-Rex 500L Dominator MSH BRAIN
    Gens Ace LiPos
    FUTABA T14SG

+Dávid

Senior Member
    Hely
    Győr, és Budapest
    Hozzászólás
    257
    igazából már van az vagy 3 hét is Amúgy akik eddig kipróbálták, azok azt mondták nagyon jó benne a gov, és egyszerű beállítani. akárcsak az egész FBL-t. Legözelebb aki vesz, legyen bátor, szerezzen egyet, tuti nem fogja megbánni. Helifreaken is érdemes utánaolvasni, pár 100 oldalniy fórum van már ott is róla, és 99%-ban mindenkinek nagyon bejön, sorra rendelik a 2. 3. darabokat többi helijükre. jellenmzően beaastx, bavarian demon, meg ikon-brain kerül leváltásra az ottaniaknak.

Épp tegnap rendeltem rpm szenzort, jövő hétvégén én is kipróbálom a gov-ját talán, ha lesz időm foglalkozni vele.

Senior Member Tamas Levardi logója
    Hozzászólás
    249
    Ahogy Balazs irta mar elobb, ahhoz hogy FBL rendszereket ossze lehessen hasonlitani, ugy erteni kell az FBL rendszerekben mukodo PID vezerlok mukodesi elvet.
    Amenyiben nincs ralatasa az embernek, illetve nincs lehetosege a PID vezerlokbe belenyulni, mert a rendszer nem kinal ra lehetoseget, ugy a programozo es a tesztpilotak altal kidolgozott pre-settingekrol alkot velemenyt, nem magarol a girorol es annak az alap algoritmusairol.
    Az emberek tobbsege a plug and play megoldasra vagyik, remeg mint a kisgyerek a sok cukortol, hogy raragaszthassa mar vegre a gepre a girot, es repuljon vele.
    Ebbol viszont az kovetkezik hogy a pilotak nagy resze, valaszt egy pre settinget, ami neki tetszik, es azzal tanul meg repulni, arra adaptalja az addigi tudasat.

Valamiert ugy alakult, hogy rendszeresen bele kell masznom a girok bugyraiba.
    Szerencsem volt egyutt dolgozni a Spartan girok tervezojevel aki felvertezett hasznos tudassal, es most az MSH csapatan belul jutok ertekes infokhoz.
    Szamomra a teljese szabadsag az amit az MSH Brain kinal, es ezt nem kinalja semmi mas rendszer.
    A basic menuben ott van minden ami szukseges ahhoz, hogy plug and play 15 perc alatt a levegoben van a gep.

Az erdekes dolgok az advanced menuben kezdodnek, amik csak keves rendszerben talalhatoak meg, de a legtobb csak a brain ben
    A swash beallitasnal minden szero maximalis, es minimalis allasa kulon kulon allithato. Tehat a swash beallithato hogy 0.0-0.1 fokos pontossaggal jarjon a teljes tartomanyaban, ami nagy gepeknel elengedhetetlen ha durvan repul a heli,es pl egy piro pogo hoz is alap hogy a swash 100% pontosan mozogjon.
    Mind a 4 PID vezerlo 100% ban parameterezheto. A governor, az aileron, az elevator, es a farok proportional, integral, es derativ erzekenysegevel finom hangolhato a vegtelensegig a rendszer.
    Termeszetesen nem maradnak el az extrak sem minthogy a governornal a pitch a cyclic es a farok inputokhoz hozzarendelheto extra throttle jel. Illetve ugyan ez az elv a faroknal, a pitch es a cyclic inputokhoz extra fokot ad, ezzel tomve be a leket, amennyiben a helikopteren pl alacsony a farok rotor fejsebessege.
    A ciklukusoknal nem a szokasos flybar szimulacio jelenlete hanem annak minosege a kiemelkedo. Rengeteg idot toltottek vele a fejlesztok hogy leutanozzak a flybar mukodeset.
    Ami meg extra itt az Tail drag opcio, ami egy bizonyos erteku elevatort ad a pitch hez, ami egy speed gepnel hasznos hogy az orrat mindig lent tartsa.
    Most hirtelen ennyi. A CCPM mixer manualis szmaszeru allithatosaga es a bail out funkcio mar szerintem nem tartoznak ebbe az extrakba.

Az MSH Brain maximalisan kinalja a BeastX egyszeruseget (Plug and Play)
    Es egy olyan osszetett kezelofeluletet ad a felhasznalo kezebe, amit semmi mas rendszer nem jelenleg a piacon.
    Persze mindenkiben jogosan merul fel a kerdes hogy "jooooo de nekem minek"
    Mindannyian tudjuk hogy ezek a gepek nem jatekok, megerteni az elektronika mukodeset, eppen annyira eszenciaja a helizesnek, mint atlatni a repules fizikajat.
    Nincs annal roszabb, mint mikor valami nem jo a helin, de mar mind a ketto opciot vegig tekergette az ember a giron, es mar nincs merre tovabb...
    Ez a Brain nel nem fordul elo.
    A felhasznalo leashat egeszen a gyokerekig

Udv

Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    +36-30-570-71-77
    Hozzászólás
    1.413
    Belekukkantottam a Mikado V-Bar beállításaiba, meg hogy miféle vezérlő is ez.
    Ha tele lennék biztos vennék belőle egy Blue-t. De 110.000 HUF Pro szoftverrel nem kicsit húzós.
    Nézegetve a tavalyi HeliMasters-t a TOP pilóták 90%-a Mikado-val repült.

@Tamás: Annak mi az oka, hogy a Brain-t három néven is árulják? Közben ha jól tudom ugyanaz mindegyik.
    Utoljára módosítva: headhunter86 által : 2015-06-12 12:02
    Gens Ace LiPos
    FUTABA T14SG

+Dávid

Hozzászólás
    249
    Idézet headhunter86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Belekukkantottam a Mikado V-Bar beállításaiba, meg hogy miféle vezérlő is ez.
    Ha tele lennék biztos vennék belőle egy Blue-t. De 110.000 HUF Pro szoftverrel nem kicsit húzós.
    Nézegetve a tavalyi HeliMasters-t a TOP pilóták 90%-a Mikado-val repült.

@Tamás: Annak mi az oka, hogy a Brain-t három néven is árulják? Közben ha jól tudom ugyanaz mindegyik.
    En kettorol tudok
    Ikon es Brain
    Az Ikon a Brain rebrandelt valtozata amit egy amerikai vallalkozo hozott forgalomba az USA-ban mikor a brain meg nem volt tulsagosan jelen az allamokban.
    Most mar van az USA ban is distributora a Brain-nek

Ui.: a Helimasters egy eleve Mikado centrikus rendezveny mivel ok a foszponzorai. Ebbol adotak turpissagok es ezert nem lesz megrendezve a HM iden.
    Ilyen kovetkezteteseket hogy ki mit hasznal egy rendezvenyen... szerintem csacskasag ebbol ki indulni.... ugyan az mint a mosopor reklamok
    Utoljára módosítva: Tamas Levardi által : 2015-06-12 12:58

Senior Member
    Hely
    Győr, és Budapest
    Hozzászólás
    257
    teljesen igaz, hogy ha mindent szabadon állíthatsz akkor a legjobb a dolog. DE! volt brainem, szerettem is nagyon, napokat toltottem advanced menuben, kivancsi voltam mi mit csinál. De ehhez kellett volna egy advanced user manual is, ami program szinten leirja mi hogy megy. Villamosmérnök vagyok, nagyon örülnék egy ilyen manualnak, de nem adnak semmihez. és én nem
    tudok elmenni a spartan vezetőjéhez h kioktasson mi hogy megy, pedig szivesen elmennék, mert érdekel, meg akarom érteni, akkkr is ha csak a saját szórakoztatásomra repkedek amatőr szinten.

a spirit előtt volt brainem, azért adtam el, mert ki akartam próbálni valami újat, megbízhatóbb, vibrációtűrőbb self levellel, nekem ezt megadta a spirit. a vbar túlárazott nagyon szerintem, beastxet próbáltam, nem tetszett a mozgása.

ha nem lenne spirit, akkor én mai is braint használnék.
    Utoljára módosítva: Gicz által : 2015-06-12 14:39

Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    +36-30-570-71-77
    Hozzászólás
    1.413
    Idézet Gicz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a spirit előtt volt brainem, azért adtam el, mert ki akartam próbálni valami újat, megbízhatóbb, vibrációtűrőbb self levellel, nekem ezt megadta a spirit. a vbar túlárazott nagyon szerintem, beastxet próbáltam, nem tetszett a mozgása.

BRAIN-en mennyit játszottál a self levellel? Milyen tapasztalataid vannak róla? Illetve mennyiben más egy Spirit self levelnél? Vibrációval szenvedtél-e? Illetve mikor volt BRAIN-ed? Mert a szoftver verzió sem teljesen mindegy, mert ugye folyamatosan jönnek a frissítések.
    Ilyesmikről ha be tudnál számolni annak örülnék. Köszi.
    Gens Ace LiPos
    FUTABA T14SG

+Dávid

Senior Member Poli27 logója
    Hely
    Isaszeg
    Hozzászólás
    1.717
    Azért lassan a Beastx pro hoz is adhatnának ki frissítést...
    Align Trex 500DFC / BeastX Plus Pro Edition; Align Trex 600L Dominator / BeastX Plus Pro Edition; Blade 180CFX; Spektrum DX7 Black Edition. Powered by SLS Lipo.

Hozzászólás
    249
    Idézet Gicz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    teljesen igaz, hogy ha mindent szabadon állíthatsz akkor a legjobb a dolog. DE! volt brainem, szerettem is nagyon, napokat toltottem advanced menuben, kivancsi voltam mi mit csinál. De ehhez kellett volna egy advanced user manual is, ami program szinten leirja mi hogy megy. Villamosmérnök vagyok, nagyon örülnék egy ilyen manualnak, de nem adnak semmihez. és én nem
    tudok elmenni a spartan vezetőjéhez h kioktasson mi hogy megy, pedig szivesen elmennék, mert érdekel, meg akarom érteni, akkkr is ha csak a saját szórakoztatásomra repkedek amatőr szinten.

Az alap "kod" az FBL gyartok reszerol ---> ha nem tudod mi az ne nyulj hozza
    ertheto okokbol ...maskulonben baleset eseten felelosegre vonhatoak
    Ha villamos mernok vagy valoszinuleg jobb forrasokat is tudsz mint amiket en hasznaltam. Balazs a megmondhatoja mennyi idot toltottem a wikipedian es kulonbozo oldalakon hogy valami kepet kapjak a PID vezerlokrol. Szerintem nem varhato el hogy a PID elmeletet levezessek az FBL manualjaban Ezt a tudast magadnak kell megszerezni. A spartan manual pontosan ezert nem ter ki ezekre a dolgokra.
    Ambar pontosan ellentetben ahogy te mondod a Brain manualja MINDEN egyes menuponthoz magyarazatot ad, megha kicsit olaszos angollal is. Rajta kell tartani a cursor-t es a teljes leiras vegig olvashato.
    Aki ennel tobbet akar megtudni annak ott az internet vega lathatatlan adatbazisa illetve pontosan "try and error" 20-100 ora

Itt meg hozza tennem hogy altalanos hiba hogy a helit nem allitjak be a felhasznalok pontosan! Kozel sem!! Gondolok itt a gyorskotozo swash kiszintezes (bocs David ) , a fokok hanyag belovese, ha tracking van benne csak csavarok rajta es jo, a dampereles helytelen alatetelezese, a farok mechanikan szamtalan hiba, a governor beallitasa stb stb ami mind rezgest illtve hibat okoz ...sot osszeadodhatnak es akkor szet is robbanhat a gep! nem ismeretlen a jelenseg.
    Persze mikor a giro ilyeneket kell hogy kompenzaljon sosem fog jol teljesiteni, a felhasznalo nem erti mi van-------> "ez a giro fos"
    Utoljára módosítva: Tamas Levardi által : 2015-06-12 16:54

Oldal: 2 / 10 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve