Szavazás eredménye: Melyik gyártó FBL rendszerét preferálod?

Szavazók
58. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Mikado (V-Bar, V-Stabi)

9 15,52%
  • Align (3GX, Gpro)

6 10,34%
  • MSH (Brain, iKON)

7 12,07%
  • BeastX

39 67,24%
  • Bavarian Demon (3X, 3S-X)

1 1,72%
  • Spartan RC (Vortex VX1)

3 5,17%
  • Spirit

2 3,45%
  • Thunder Tiger (GT5.2)

1 1,72%
  • DJI (Naza H)

2 3,45%
  • Skookum Robotics (SK540)

0 0%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 3 / 10 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (99) összesen

Téma: Milyen Flybarless vezérlőt?

Senior Member
    Hely
    Győr, és Budapest
    Hozzászólás
    257
    brainem idén február végéig volt, egy 550-en ami 600-ra volt nyújtva.

a giró részét nem érdekli a vibráció, de a self leveljét, mivel gyorsulásérzékelős, eléggé.

balanszolva voltak a lapátok, minden tengely új, szíjas farokhajtás. ha a farok fölött volt a giró, nem bírtam megoldani h a self level ne összevissza menjen. aztán letettem az fbl-t a gép aljába, messzebb a faroktól, ott kicsit jobb volt, de még mindig nem jó.

aztán előre tettem a gép oldalára amennyi lehet közel az akkuhoz, mert ott a nagy tömeg jól csillapította a rezgéseket. már majdnem jó volt, de még mindig volt benne 8-10 fok pontatlanság. aztán úgy rögzítettem h vas lap, 1-2 mm vastag. sarkaiba 4010-es szilikon tapasz, aztán az ikonnál szintén az aljára a négy sarokba ment a tapasz, és úgy a vaskockára az akku közelébe. innentől szinte tökéletes volt a self level.

a paraméterekkel nem kellett sokat kellett játszani, csak kíváncsiságból tettem.

csak az alapján löttem a pideket, amiket fölé tolva az egeret írt. az alapján be lehet állítani pár start alatt 95% ra. a maradék 5% má tul sok türelmet igényelt volna, ami nekem nincs általában.

imádtam ahogy repült. nekem az agilyty 90%on volt, ott szerettem az "érzést" lenti tartományokban nekem túl robotikus volt.

a spiritnél is van hasonló csúszka, ami 1-10 ig megy. 2 körül olyan mind egy BD, 6 körül 1:1 ikon érzés. itt használom, ez a leg "connected"-ebb érzésű nekem.

amit az ikonnál sosem tudtam 100-ban megoldani az a tail blow back piró megállításnál. már a maxon volt a paraméter , javult vele rengeteget, de még kellett volna tolnom h jó legyen, de elértem a végére.

Tamás: igen tudom h kiirja, de nekem az kevés, szerettem volna jobban mögé látni. jobban inkább technikaibb jellegű leírást kapni. pl ha ezt a csuszkát feljebb állítod az a giróbol farok megállásnál a késleltető függvény lefutását nyújtja. ilyesmi. ez nekem sokkalsokkal többet mond.

a neten meg a girókról, pidekről annyi marhaságot olvasni, hogy csak felhuztam magam rajta

mások guide ként használják az adott postot, én meg a tanulmányokból( volt fél évig szabályozástechnikám - én távközlős vagyok) tudom h már az integráló derivó tagok magyarázata full rossz.

szóval ezzel csak óvatosan
    Utoljára módosítva: Gicz által : 2015-06-12 17:06

Senior Member Tamas Levardi logója
    Hozzászólás
    249
    Idézet Gicz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tamás: igen tudom h kiirja, de nekem az kevés, szerettem volna jobban mögé látni. jobban inkább technikaibb jellegű leírást kapni. pl ha ezt a csuszkát feljebb állítod az a giróbol farok megállásnál a késleltető függvény lefutását nyújtja. ilyesmi. ez nekem sokkalsokkal többet mond.
    akkor gondolom az vortex et imadod... mert ott meg fantazia neveket is kitalaltak hogy azok akik nem kivannak belemerulni a legkevesbe sem, is ertsek hogy ez meg az a gomb mit fog eredmenyezni
    es semmi belelatasod nincs hogy valojaban mit allitasz a PID -n
    nem tudom ....ez eleg ovatos volt? labujhegyen irtam meg

Senior Member super456 logója
    Hely
    Leányfalu
    Hozzászólás
    2.431
    Tomi nagyon sok idot toltott a PID vezerlokkel, es voltak is vele problemai a kezdetekben, vagyis a spartanrol valtas utan mintha emlekeznek par crashra ami tobb tapasztalattal elkerulheto lett volna De Istenem aki nem csinalt meg nagy hulyeseget helivel, az vagy nem mond igazat vagy nem helizett meg

A spartan a nem megfelelo beallitas szempontjabol talan megbocsajtobb mint a brain.

En mindig is annak a hive voltam hogy egy jo beallitas a pontos alapokkal kezdodik ezert kulonosen nagy figyelmet szentelek a subtrimmeknek es az imbolygo vizszintnek, mert ezek kulcsfontossaguak.

Es ha egy fbl-en lehet valtoztatni a megfelelo ertekeket szinte nem is szamit mi van rairva. Kiveve ha Spartan mert az az osszes tobbi fole helyezi
    Balázs

"Sponsored by destiny"

Hozzászólás
    249
    Idézet super456 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tomi nagyon sok idot toltott a PID vezerlokkel, es voltak is vele problemai a kezdetekben, vagyis a spartanrol valtas utan mintha emlekeznek par crashra ami tobb tapasztalattal elkerulheto lett volna De Istenem aki nem csinalt meg nagy hulyeseget helivel, az vagy nem mond igazat vagy nem helizett meg

A spartan a nem megfelelo beallitas szempontjabol talan megbocsajtobb mint a brain.

En mindig is annak a hive voltam hogy egy jo beallitas a pontos alapokkal kezdodik ezert kulonosen nagy figyelmet szentelek a subtrimmeknek es az imbolygo vizszintnek, mert ezek kulcsfontossaguak.

Es ha egy fbl-en lehet valtoztatni a megfelelo ertekeket szinte nem is szamit mi van rairva. Kiveve ha Spartan mert az az osszes tobbi fole helyezi
    Ez igy van! Ropogtak a gepek rendesen amig ki nem tanultam a mechanikus es a giro beallitasat... a 700 as meret igen kenyes...minden apro hibat csunyan megtorol...
    Minden lecket a sajat boromon tanultam meg "try and error"
    felszall leszall allit felszall leszall alit felszall crash ujra epit...volt hogy heti 80 oraban...de meg lett a gyumolcse
    Szal en aki muvesz szakon vegzett igy megyek neki a dolgoknak... Balazs szokta elmondani hogy a fekete kabel hova megy a szervo csatikon meg az osszes ilyen hasonlo dolgot

Ahogy irja Balazs is
    Ha a heli rendesen meg van epitve, akkor nincs rezonancia, akkor a giro is jol mukodik. Ha a giro jol van beallitva akkor minden girobol ki lehet hozni a durvat.
    Felhasznalo kerdese

Senior Member
    Hely
    Győr, és Budapest
    Hozzászólás
    257
    nana....

aki heti 80 órában csinálja annak ez munka+fanatizmus+életstílus.

aki örül hogy hétvégente jut 3 órája a hobbijára, az nagyon más kérdés. feleslegesen szurkálódsz

Senior Member super456 logója
    Hely
    Leányfalu
    Hozzászólás
    2.431
    Hat igen vortexen van egy csomo parameter amit lehet piszkalni, de ezek nagyja az advanced menuben szerintem csak a sebessegeket es a heli "erzeset" befolyasolja. Viszont az advanced menuben van egy advanced PID pont amire ki van hangsulyozva hogy csak ovatosan es lehetoleg ne nyulj ezekhez ha nem tudod mit csinal.
    Egyeduli dolog hogy az i gaint es a p gaint nem lehet kulon allitani a csurore es a magassagira. d gaint viszont lehet.
    Szoval ilyen tekintetben ezzel a vezerlovel is el lehet jatszogatni.
    Balázs

"Sponsored by destiny"

Hozzászólás
    249
    Idézet super456 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hat igen vortexen van egy csomo parameter amit lehet piszkalni, de ezek nagyja az advanced menuben szerintem csak a sebessegeket es a heli "erzeset" befolyasolja. Viszont az advanced menuben van egy advanced PID pont amire ki van hangsulyozva hogy csak ovatosan es lehetoleg ne nyulj ezekhez ha nem tudod mit csinal.
    Egyeduli dolog hogy az i gaint es a p gaint nem lehet kulon allitani a csurore es a magassagira. d gaint viszont lehet.
    Szoval ilyen tekintetben ezzel a vezerlovel is el lehet jatszogatni.
    Sz*r az a vortex mondtam ne vegyel olyat
    Ui.: en azt hittem hogy mikor a "Spiritrol" van szo akkor az spartan Espiritrol beszelunk egyebkent szoval vissza vonok mindent ami e miatt nem stimmel

rakerestem a spiritre is........ szep ))))))))))))
    Utoljára módosítva: Tamas Levardi által : 2015-06-18 09:14

Senior Member
    Hely
    Győr, és Budapest
    Hozzászólás
    257
    Akkor már értem miért nem értettem 1-2 reakciót

Támogató headhunter86 logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    +36-30-570-71-77
    Hozzászólás
    1.413
    Látom a szavazásban a BeastX nagyon elhúzott.
    Pedig szerintem mára elmarad már a Beastx a többi gyártó mellett. Most hogy lett egy BRAIN-em és látom miket lehet állítani, illetve mit tud, milyen jól és olcsón! Így azt kell mondjam BeastX és a Plusos társa túlárazottak.
    Persze óriási következtetéseket nem tudok levonni, mert nincs meg olyan régóta, de nagyon gyorsan ráéreztem erre a vezérlőre. Nagyon kényelmes a használata jól végzi a dolgát és minden apró kis beállításnak érezni a hatását.
    Legközelebb már tuti nem veszek olyan FBL-t amiben nincs Govenor.
    Mentő funkció is jópofa és irtó egyszerű volt belőni, hál Istennek még élesben nem kellett alkalmazni, csak szórakoztam vele.
    Tovább nem Istenítem...

Hallásból pedig tudom, hogy Spirit is piszok jó és tud mindent, szintén elég olcsón.

Érdekes módon a Gpro nem nagyon tud betörni idehaza, mintha nem is lenne senkinek sem, semmit nem olvasni róla, pedig Align ezzel dobálja az új gépeit.

Többi vezérlőt most nem mondom, mert én pénztárcámnak drága. Pedig elnézegetve a Mikado V-Bar Neo-t, meg hozzá a V-Bar Control-t, hát őőő. Elég fain kis cucc. Annyi okos megoldás van benne, mint a csuda.
    Utoljára módosítva: headhunter86 által : 2015-07-02 23:18
    T-Rex 500L Dominator MSH BRAIN
    Gens Ace LiPos
    FUTABA T14SG

+Dávid

Senior Member Poli27 logója
    Hely
    Isaszeg
    Hozzászólás
    1.717
    Melyik FBL vezérlő nem túlárazott? Szinte fillérekből össze lehet rakni mindet mégis 70-80k az áruk... jó tudom fejlesztés meg stb stb... Amúgy a Beastx már szerintem se nagy durr, pl fél éve kint van a Pro szoftjuk de frissítés még nincs hozzá, pedig tuti lenne mit javítani rajta... A Következő vezérlőm ami egy vagy 550 en lesz vagy egy 600 on az tuti Spirit vagy Brain lesz sztem...
    Align Trex 500DFC / BeastX Plus Pro Edition; Align Trex 600L Dominator / BeastX Plus Pro Edition; Blade 180CFX; Spektrum DX7 Black Edition. Powered by SLS Lipo.

Oldal: 3 / 10 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve