Eredmény: 1 - 9 (9) összesen

Téma: Rakoncátlan repülő!

Junior Member
    Hely
    Mór
    Hozzászólás
    5

Rakoncátlan repülő!

Sziasztok tisztelt modellezőtársak!

A segítségeteket szeretném kérni. Van némi rutinom a robbanós gépek terén, de most elfogyott a tudományom,kérlek segítsetek ha tudtok. Van egy műrepülő gépem, ami cap232 test és extra300as szárny házasságából született. Mivel idáig többnyire trénerekkel repültem, lehet én vagyok kevés de nem tudom. Volt egy spacewalker is nagyon szerettem jól ment vele de anyagi okok miatt megkellett válnom tőle. Na szóval a gép megmagyarázhatatlan módon fel,le bugdácsol a levegőben mintha a magassági botot fel le szép lassan mozgatnám. Nemtudok rájönni miért. A szervó vadonat új ma volt az első repülése tipusa:Robbe FS 110MG lehet hogy gyenge bele és nem tudja tartani a kormányt? Mikor a földön gyakorolok a kormányfelületre nyomást a szervó tart keményen, mégis olyan mintha az egész együtt mozogna. Ami abból ered hogy a szervó a gép oldalába van beépítve és ki be mozog kicsit az oldalfallal együtt pár miliméterről beszélünk de ez lehet az oka a bukdácsolásnak? Lassan és gyorsan repülve is kipróbáltam de a jenenség ugyanaz. Ha enyhe szembeszélben repülök a jelenség még kutyább. Nem én irányítom a gépet hanem én korrigálok nehogy a földbe fúródjon, vagy felemelkedve át ne essen. Ha van ötletetek, kérdésetek kérlek írjatok. Szivesen venném Mór környéki tapasztalt szaki segítségét is aki megnézi a gépet. Segítségeteket előre is köszönöm:Sanyi

Senior Member Bazsa20 logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06 30 2985 215
    Hozzászólás
    661
    Szerintem sújpont problémád lesz,de a szervó mozgása is rásegít.Az apróbb kormányzásokat nem érvényesíti.Ilyen jelenség álltalában az orrkönnyű gépeknél szokott lenni.Egy orrnehéz gépet könnyebb vezetni mint az orrkönnyűt.

Javasolom hogy keresd meg Ezerjó kollégát ő móri.Bisztossan segít neked.

Junior Member
    Hely
    Mór
    Hozzászólás
    5
    Köszönöm Bazsa20 a válaszod!

Mostmár csak egy kérdésem maradt: hogyan, és hol kell a súlypontot kimérni a repülőn??
    Válaszod előre is köszönöm.
    Üdv: Sanyi

Senior Member Nemes2008 logója
    Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    870
    Szia!

Így látatlanba elég nehéz pontos értéket mondani de ököl szabály hogy az átlag szárnymélység (húrhossz) kb 1/3-ánál van azaz egy 100mm-es húrhosznál kb 30mm.
    De szerintem próbáld meg azt hogy alátámasztod a szárnyat 2 ponton ahol kb vízszintesben áll a gép.
    Ezt a távot leméred hogy hány mm-re van a belépőéltől (ez a jelenlegi súlypont).
    Majd ennek a számnak veszed a 10-15%-át és annyival előrébb helyezed az alátámasztást (ekkor hátra fele lebillen a gép) és addig pakolod az ólmot az elejébe amíg vízszintesbe nem áll újra.
    Aztán jöhet a próbarepülés és a finom hangolás.
    Ha még mindig nem jó akkor kicsit még mehet bele ólom.
    Ha meg túl gyors és nehézkesen reagál a kormányokra akkor apránként visszakönnyítheted az elejét amíg jónak nem ítéled azaz kelően fürge de mégsem dobálja magát.

Nem tudom mennyire voltam érthető.

Sok sikert!
    "A felhők fölött mindig kék az ég!"

Junior Member
    Hely
    Mór
    Hozzászólás
    5
    Szia Nemes!

Köszönöm az infót, a leírásod teljesen érthető. A gép biztos hogy orrkönnyű(volt) de lehet kicsit még mindig az. Az sokat segített hogy a fedélzeti izzítás akkumulátorát most pakoltam bele. Még egy kis finomhang, és mehet a buli! Köszönöm mindkettőtök segítségét.

Üdv:Sanyi

Senior Member
    Hely
    Ócsa 06702067210
    Hozzászólás
    114
    Szia Alexman!
    A súlypontod üres tanknál legyen jó helyen.
    Üdv:SI

Junior Member
    Hely
    Mór
    Hozzászólás
    5
    Köszi Harangozó!

Ezen agyaltam egy darabig, hogy üres vagy tele tank legyen, de én pont a rossz megoldást választottam volna.

Köszi!

Senior Member
    Hozzászólás
    105
    hali.azért a kitérések ,haladó kezdö,,kis kormánymozdulatra is lehet nagy kitérés,,eleinte én is jártam hasonló képpen..meg az ember kezének és agyának rá kell állnia a mürepülésre is..üdv.

Senior Member ppeter logója
    Hely
    Budapest XIV.ker. és VI.ker.
    Hozzászólás
    1.346
    Szia!
    Idézet Alexman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm Bazsa20 a válaszod!

Mostmár csak egy kérdésem maradt: hogyan, és hol kell a súlypontot kimérni a repülőn??
    Válaszod előre is köszönöm.
    Üdv: Sanyi
    A műrepülőhöz a súlypont beállítást úgy kell beállítani, hogy:
    - talpon normál repüléshez kitrimmeled (tudom, hogy nem tökéletes, de körülbelül jó legyen).
    - háton repülésnél megnézni mit reagál:
    - akkor jó, ha háton repülésnél kicsit lefelé jön, vagyis nyomni kell a magasságit.
    - ha háton repülésnél felfelé megy, akkor "orr könnyű" súly kell az orrába vagy a dolgokat előbbre rendezni...
    - ha háton repülésnél erősen lefelé jön, akkor "orr nehéz" farokra kell kicsi súly ...

A beállításoknak itt érdemes utána nézni: http://www.f3a.hu/trimm/trimm.php
    Üdv ppeter
    Csak a leszállás legyen jó...

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve