Oldal: 1 / 5 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (41) összesen

Téma: Vitorlázó repülő beállítása.

Támogató Air.Wolf logója
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólás
    2.541

Vitorlázó repülő beállítása.

Sziasztok!

Ismerkedem a vitorlázó repüléssel és ehhez jelen pillanatban van is két repülőm egy F5J400, és egy F3B.
    Szeretném önállóan jól beállítani őket de sehol nem találtam egy beállítási segédletet.

Érdekelne ki milyen metodika szerint állít be egy nyers modellt a mechanikus ellenőrzéstől a rádió programozásán keresztül az első tesztrepülésig és végső finomhangolásig bezárólag.

Üdv Zozo
    "Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

Szia,

1.
    - Súlypont
    - Kormánykitérések utazáshoz, szükséges mixek, differenciál, expo %.
    - startkampó helyzete
    - közrezárt szög (ewd)
    Ezután jöhet a siklatás.
    Kieg.
    A siklatások során először egyenesen menjen jól, aztán jöhetnek az elhajlások talaj felett. 3m F3B-t ha jól eldobod, 90 fokos forduló még a régiekbe is belefér (sík terepről beszélve)

Ha így rendben van, csőrlő vagy bungee indítás először kis majd egyre nagyobb magasságból.

Az állítások során kezdő egyszerre egy dolgot állítson csak, ez alól kivétel lehet idővel az EWD és a súlypont együttes állítása (szög csökkentése azaz magassági rányomás balanszmagasságival illetve V-faroknál az egész vezérsík szögének állítása - súlypont hátrébb picit)
    Nem árt a rádión kinevezni egy kapcsolót, ami a kitéréseket képes szükség esetén leszedálni, és/ vagy vagy plusz expo-t tesz fel a magasságira, csűrőre , stb.

Közelebbit akkor írhatok, ha tudom, milyen F3B-d van ( Típus vagy korszak )
    Utoljára módosítva: F3X.hu2 által : 2015-07-07 21:49
    f3x(pont)hu

Támogató Air.Wolf logója
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólás
    2.541
    Köszi, hogy benéztél és segítesz F3x!

Az F3B gépem egy Jaro Müller Ellipse4 Elektro (de van másik törzsem ha majd motor nélkül is meg merem próbálni)
    Sajna a Jaro gépről semmi nincs sehol de már nem is gyártja és csak ez az egy van az országban tudtommal. Tehát ha lezúzom nincs alkatrész!
    Zalaegerszegen senki nem repül vitorlázó géppel,hogy tudna segíteni ezért vagyok kénytelen itt bénázni a kérdéseimmel.

Kezdjük a rádióval!
    Milyen mixeket kell beállítani a kezdéshez? (Futaba12FG)
    A féklapot te hogyan állítod be? Az irányok rendben bal boton a féklap nekem tolásra nyit a végkitérést END POINT-ban lekorlátozod és csak utána kezdesz hozzá a Butterfly menühöz?
    Differenciál kitérés kezdésnek 100-50.

Köszi
    Utoljára módosítva: Air.Wolf által : 2015-07-09 07:04
    "Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

Senior Member vakrepulo logója
    Hely
    bp xv ker vagy ix ker, tel:7062kilenc133egy
    Hozzászólás
    297
    lenne kérdésem, adjatok nekem tanácsot lsz

építettem egy gyári törzsre egy 2 méteres vitorla szárnyat, miután beállítottam frankón működik minden szép ( az eredeti szárnya is 2 méteres volt csak másik profillal)
    fellelkesedtem és ugyan azzal a profillal építettem egy 3 méteres szárnyat is
    repülni repül, de, még csak a berepülés volt, de nagyon leizzadtam

azt vártam fejben, hogy a nagyobb szárnnyal lomhább és stabilabb lesz, erre azt tapasztaltam, hogy (bár az új szárnnyal még nincsenek finomhangolva a beállítások, illetve a 3 méteres szárny nem elég erős, kicsit integet a levegőben, még azon erősíteni kell)
    - a 2 méteres szárny rádió beállításaival mentem és a 3 méteres és sokkal érzékenyebb volt a magasságira
    - nem vagyok még profi, a 2 méteresnél nem használom rutinszerűen az oldalkormányt csak néha, itt az oldalkormány nélkül szinte nem is fordul, nagyon kell használni
    - sokkal hajlamosabb dugóra, ráadásul a laposabb fajtára (igaz mondjuk, hogy a 2 méteresnek 32 körül még a 3 méteresnek 27 körül van a felületi terhelése)

szóval nem logikus nekem a gép viselkedése, főleg a magassági érzékenység, mi okozhatja leginkább?
    - a menetközben belehúzásnál felhajló, libegő szárny?
    - kisebb felületi terhelés?
    - a nem pontos finombeállítások?
    -............?
    egy házi készítésű f5j-400 valahol a pest környéki kukoricásban

A három méteres szárny, és a hátsó sulypont. Vidd elorefele a sulypontot, vagy megnyukszik, vagy nem. Ha nem nyugszik meg akkor a gép instabil, nem fog soha tisztességesen repulni, mert a visszintes csillapitó ehhez a szárnyhoz kicsi. De ahiszem a saját topikjában irtam neked anno, hogy félek nem fog ez menni.

joe
    Ugyis repülni fog, vagy ha nem hát belerugok

Hely
    Hozzászólás
    297
    mondasz valamitogy előreviszem jobban a súlypontot, de közben meg
    kipróbálom egy előretolt súlyponttal, csak félek akkor meg nagyon begyorsul.
    Annak lenne értelme, hogy előre viszem a súlypontot, de közben megnövelem az állásszöget?

Hely
    Hozzászólás
    297
    és mi van ha úgy próbálom orvosolni a problémát hogy megnövelem a vizszintes kormányfelületet?
    az orvosolná a hullámvasutat?
    ha igen, merre terjeszkedjek? hosszabban vagy széltében? ha széltében előre terjeszkedhetek vagy annak nincs értelme, hátrafelé kell. (kivitelezésben az lenne a legegyszerűbb ha széltében és előre terjeszkednék)

vagy a feluletet növeled, vagy a szárnytőtől való távolságot. Mindkettő hatásos.
    Ugyis repülni fog, vagy ha nem hát belerugok

Hely
    Hozzászólás
    297
    végig gondoltam sok dolgot (törzs csere, törzs hosszabbítás, szárnymerevítés, vízszintes nagyobbítás, állásszög változtatás, súlypont változtatás, stb) úgy döntttem elsőnek a vízszintest fogom növelni és megnézem a hatást
    még nem tudom merre növeljem (hátra, előre, oldalra) ezt még kigondolom, agusztusban építem
    köszi

Támogató Air.Wolf logója
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólás
    2.541
    Hogyan szokták egy ballansz magasságis gépen beállítani a vízszintes vezérsíkot ha nincs állásszög mérőd?

Oldal: 1 / 5 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva