Oldal: 2 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (41) összesen

Téma: Vitorlázó repülő beállítása.

Senior Member csaron logója
    Hely
    Budapest XI. - Zsámbék
    Telefon
    +36204551506
    Hozzászólás
    648
    Nekem az EWD einstellwinkel differenz android app- segítségével sikerült, az asztaltól méregetve.
    Á.

Senior Member vakrepulo logója
    Hely
    bp xv ker vagy ix ker, tel:7062kilenc133egy
    Hozzászólás
    297
    Idézet joetheboiss eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    vagy a feluletet növeled, vagy a szárnytőtől való távolságot. Mindkettő hatásos.
    Ti melyik reszet novelnetek a vizszintesnek? A kormanylapokat vagy a 'fix-statikus' reszt?
    Ha a fixet akkor merre? Elore vagy oldalra?
    egy házi készítésű f5j-400 valahol a pest környéki kukoricásban

A feluletbe a kormánylapok is beletartoznak. Ha most teljesítmény gép tervezéséről beszélnénk akkor azt mondanám a hosszát ( oldalra) növeld. De neked kell eldonteni, menyi hely van, hogyan tudod felfogatni, elhelyezni az uj vezérsikot.
    Ugyis repülni fog, vagy ha nem hát belerugok

Hely
    Hozzászólás
    297
    üdv
    küzdök a gépem tökéletes beállításával, de nem haladok 1ről 2re

szóval a gép alapparaméterei:
    2 méteres
    1250 gramm
    kb 30 gramm/dm2 felületi terhelés
    rg15 profil

a célom a legkisebb súllyedés megtalálása, mivel főként termikelni, azaz minél többet a levegőben tartozkodni akarok vele egy startból
    eddig a legjoban eltalált beállításom szerint a HK-s loggert elemezgetve arra jutottam, hogy kb 0,7 m/s-t süllyed a gép 'döglött' levegőben
    ez nekem soknak tűnik, de nem tudom jól gondolom-e?

nektek mi a véleményetek, egy hasonló géppel el lehet érni egy megfelelő beállítással a 0,3-0,5 m/s-os minimál süllyedést?
    (a leírtakon kívül fontos még valamilyen paramétere a gépnek? (most maradjunk az alapoknál, gondolom lehet ezt a végtelenségig túlbonyolítani)

ha igen, akkor még fejlődnöm kell, amit azt gondolom az állásszög változtatásával és közben a súlypont mozgatással tudok elérni
    hasraütve elsőnek az állásszöget fogom finoman növelni, és mellé kicsit tólni előre a súlypontot, de a kérdés még egyszer:

0,7 az már elfogadható, vagy van hová???

Hogy a 0.7 elfogadható e.. ahhoz a gépet is ismerni kellene 30gr/dm nél ez elvileg reális lehet. a 0,3-0,5 öt a versenygépeké.... 0,3 mat kizzadva max

Hely
    Hozzászólás
    297
    "...gépet is ismerni kellene ..."
    mire gondolsz?
    phoenix 2000-es törzs
    eredeti vezérsíkok
    epoxy+üvegszövet laminálású homemade hab szárny, közepesen sikerült felülettel (értsd első laminálás, elég jó, de azért van itt-ott 1-2 légbuborék)
    szárny végén nincs winglet, sima trapézban végződik

vagy mit értesz azon, hogy ismerni kellene a gépet?

hát például hogy a szárnyban végig uaz a szelvény van e, van e elcsavarás, milyen a szárny alakja, a szárnyvég szelvény hossza, illetve, mivel abszolult homemade, valószinűsithetjuk, hogy a rg15 profil nem a maximális tulajdonságait adja le (lsd- alakhűség.. stb) ..0,6 - 0,7 m/s merülés egy ilyen home made gépnél szerintem teljesen okés én már rég kint vadásznám vele a termikeket, max ha jobbat akarsz, akkor ajánlom figyelmedbe pl a respect - dlg fórum témákat. ott sok info le van irva ,amivel egy jobb gépet is csinálhatsz. Én is point ugyan ezt csinálom.. kitalálom, megalkotom, modositom, ha nem jó akkor uj irány uj gép.. készitése.. nekem ez a igazi modellezés és mellé kihivás is

Hely
    Hozzászólás
    297
    mivel első szárny, ez elég egyszerű konstrukció
    végig rg15
    első 50 cm az téglatest 22 cm-es horhosszal
    második 50 cm trapéz alak a szárny végénél 15 cm a hurhossz, a belépő végig egy vonal és a kilépő szűkűl vissza 15 cm-esre,
    van benne pici elcsavarás is,de csak az utolsó 50 cm-ben annak a kilépője van pár fokkal megemelve

(((ja, hétvégén én is vadásztam, de érdekes modon nagyon döglött idő volt délután 4 után mikor próbáltam, alig találtam termiket, csak egyszer sikerült úgy igazán becsúszni két ragadozómadár közé)))

vakrepulo.png

Itt a te szárnyad merulési polárisa rendkivul ideális esetben, az általad megadott sulyal, ü2 fokos elcsavarással a végén, nincs a szárnynak v torése, sem fulnek.

Én azt hiszem jó az a 0,7 m/s..

joe

Hely
    Hozzászólás
    297
    köszi
    link esetleg, hogyezt mivel rajzoltattad ki?

Oldal: 2 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve