Oldal: 1 / 4 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (36) összesen

Téma: Extreme Flight Yak 54-EXP "60"

Senior Member TotoFLY logója
    Hely
    Messze van a köves úttól O6-3O9-627-11O
    Hozzászólás
    4.385

Extreme Flight Yak 54-EXP "60"

"Avagy ugyan az a kinai szar más névvel kevesebb
    anyagból drágábban eladva."
    https://www.extremeflightrc.com/html/60Yak.html

Az alcímmel nem vita indítás volt a célom. Tudom hogy az EF gépeknek népes rajongó tábora van itt a fórumon, bizonyos értelemben nem is alaptalanul. Jól repülnek, ez vitán felüli. De nem azért mert valami atom tudós extra titkos szárnyprofillal látta el őket, hanem csak azért mert nincs bennük anyag. Ezért sokkal jobban kell még a megfogására is oda figyelni, össze ne roppanjon az ujjaid közt vagy a kocsi hátsó ülésén.

Mivel a "hétköznapi életben" használhatóbb 1.50-es repülőmet eladtam ezért egy új mindennapos repcsi után néztem. Így esett a választás erre a repcsire. Ebből is a kék piros csillagos kivitelre.
    Csomag bontás után nem a teljes megelégedettség volt amit éreztem. Az ára: 330 euró vagy az RcHungary-ban 100 db ezres. Ekkora méretű repcsihez képest borsos. A Sebart gépek gyártási minősége(ehhez a Yak-54-hez viszonyítva) jobb és kb 25 %-al olcsóbb, a régebbi Planet Hobby(Zuhai) Yak-55SP pont a fele volt. Az is szépen volt megcsinálva, csak több anyag volt benne. Amit felfedeztem, hogy a kiegészítők (
    szivacs farok és főfutó, főfutó áramvonal idom, hűtő imitáció stb.) a Sebart-nál, a PH Yak-nál, a GB Yak-nál ugyan az a silány szar mint ennél. És P A P I R Z S A N É R 100ezerért!!!! Az agyamat is elhajítottam! Az orrburkolat festése durva és vastag. Sehol sem futnak a törzsön lévő vonalak az orrburkolat vonalaival. A Goldwing és az RcPilot gépekhez adott kormány emelők mutatósak, itt csúnya fehér üveg, légcsavar kúpot és szervókart nem is adnak a készlethez. (Gondolom a súly miatt.) A felhasznált 3 rétegű rétegelt lemez, lágy és hajlékony, a futó bekötés nevetséges(ha gondjaid vannak a leszállással ez nem a Te repülőd) egy durva leszállás és viszi a gép alját. Apropó, alja! Palánkolás nincs, csak 3 karbon rúd és fólia a teljes törzs hosszában. Annyira rámentek a súly csökkentésére hogy a szervók nem férnek el a vízszintes előtt mert nincs is mihez kötni, csak az alatt. Ezért a tolórudak ferdék, nagyon nem szépek. Van vele matek legalább is a magasságinál hogy egyformán mozogjon minden irányban. Mondjuk minden csavar, tolórúd, alátét,külön címkezet zacsiban van(mert már mindjárt hülyének is néznek ha már ennyiért megvetted) hogy össze ne keverd. De van húsz forintos fóliából szárny táska! A szervó nyílások (a bal szárny kivételével, valamiért ezt kihagyták) a törzs-szárny találkozási pontja(amit vissza szoktam vasalni, itt most ez lehetetlen, látszik a vágott szél összerakás után), a vízszintes nyílása és ragasztási felületei előre ki vannak vágva. Mondom 100ezer volt, na, valamit adjanak már érte. Mondjuk ez utóbbit nem sikerült maradéktalanul megcsinálniuk, kb fél centivel elmérte a sárga a középvonalát, ezért fólia csíkot kellet ragasztani alulra felülre a vezérsíkra. Csupa parasztvaku az egész.Na ennyit az első benyomásról.

Amit az építés során kihagytam, az a fehér műanyag gömbfejek, a fém menetes tolórudak (ezt mondjuk nem értettem, a törzsben karbon, itt meg ez a nehéz vacak), a papír zsanérok, és a szivacs futók.
    A gömbfejeket csapágyas alura cseréltem, amihez karbonból csináltam tolórudakat. Egy gramm plusz súly de sokkal mutatósabb.
    A zsanérokat normális műanyagra cseréltem, és zsanér ragasztóval ragasztottam be. (Hinge Glue Pacer ragasztót használok, gyors és erős, de nem kell vele kapkodni mint a CA-val vagy az epoxival és foltot sem hagy)
    A farok futót aluminium rugós kormányzásúra cseréltem. Amit adtak hozzá az nevetséges, lötyögős, és csúnya. Itt kilenc gramm plusz lett az eltérés.
    Az 55mm-es szivacs kerék is ment a kukába. 65mm-es gumikereket kapott és normális tengelyt. Itt is lett többlet, de nem mértem meg.
    A szervó karokat Norbika faragta 1.5mm karbon lemezből, és nagyon szépek is lettek. Ehhez kellet vennem 2mm-el hosszabb csavarokat, és 2-es önzáró anyát.
    A kábelek szebb elvezetésére vékony balza csíkokat használtam, amit lefóliáztam és így a kábelfogókat rá tudtam ragasztani.
    A gyári levegőztető nem tetszett, azt két karbon rúd közt teljes szélességben kellet volna kivágni, az eredeti fotókon látszik a két óriási nyílás. Két balza lap bevágásával szép, illetve számomra szebb nyílásokat készítettem.
    A vízszintes beragasztásánál is eltértem a gyári ajánlástól. A nyilás aljára és tetejére is ragasztottam egy-egy balza lapot, hogy erősebb ragasztást érjek el mint ha csak a 2mm oldal palánkhoz ragasztanám

A konfig:
    Motor: Hacker A50 14xs v2.1
    Szabályzó: Hobby Wing Platinum Pro 100A (nagyon sok és nehéz)
    Szervók: 4db Graupner DES678 BB MG
    Vevő: Jeti R9 EX
    Akkumlátor: 6 cella Turnigy A-spec G2 3200mAh
    Légcsavar: Aerostar 15x6
    Földön mért fogyasztás 66 amper. (Jeti Mui szenzort még nem raktam bele)

A súlypontot, a tolórudat és a szervókat normálisan beállítottam subtrimmre sehol sem volt szükség. Berepüléskor nem is kellet nyúlnom semmihez, pontosan, szépen, könnyeden, és simán repült. A levegőben istenien viselkedik, a földön viszont féltem.
    Összességében amire kitalálták azt nagyon tudja, de szerintem borzasztóan sérülékeny. De erre csak az idő ad választ addig használom.
    És akkor pár kép az építésről.

http://rcpilot.hu/gall/repulo/2138/2...537/yak54.html

És a berepülésről egy videó.

Utoljára módosítva: TotoFLY által : 2016-06-21 22:16
    If flying were the language of man, soaring would be its poetry

Senior Member ZOZO-01 logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    294
    Toto,

bocs, de ezt most nem adom!
    Az EF gépek nem scale repülők, sok mindent feláldoznak a
    súly csökkentése érdekében!
    Nekem szét még nem hullott benne semmi, pedig ütöm-vágom, de ezt Te is tudod!
    .......hogy qrva drága az sajnos igaz!!!
    Utoljára módosítva: ZOZO-01 által : 2015-07-09 01:08
    GOLDWING Extra 300 91"
    Goldwing Slick 540 61"
    -a többit már sajnos összetörtem!

Hely
    Hozzászólás
    4.385
    Összességében amire kitalálták azt nagyon tudja, de szerintem borzasztóan sérülékeny. De erre csak az idő ad választ addig használom
    Azt én sem mondtam hogy szét fog esni! Csak azt hogy a hozá kapott kiegészitök szegényesek, és ugyan azok (vagy gyengébbek)mint a többi tucat termékhez kapott dolgok. Az összeszerelés minősége hanyag, és a felhasznált anyagok sem indokolják az árát. Én csak ezt mondtam. Meg azt hogy még élőben nem láttad. A Te EF Edge-d vagy az MXS ehhez képest beton erőd.
    Az viszont tény hogy qurva jól repül.

Ami még kimaradt:
    -Ha a szárny belső fele és a csürő vonalban van, akkor a szárnyvég (EXPparaszvaku) toldalék kb fél centire el áll. Ezt sem sikerült salang mentessen megoldaniuk. A hátsó csavarlyukból kellet "hóember furatott" csinálni hogy a kilépő végig szép és egyvonalú legyen.
    -Nekem a felszálló súlya 6 cellával 2800gramm lett. Nem sporóltam.
    Utoljára módosítva: TotoFLY által : 2015-07-09 06:48

Senior Member ApaJani logója
    Telefon
    O6-2O-439-O6-85
    Hozzászólás
    2.036
    Gratulálok a repülődhöz!

No Komment.

Anyámmal élek, macskám van, babettával járok, és ne is legyek kemény!???

Senior Member rakoczi logója
    Hozzászólás
    1.063
    HI !

Így ismeretlenül is gratulálok a gépedhez és sok sikeres leszállást kívánok!

Viszon lenne egy kérdésem. Motor Hacker A50 14 xs. azt írod 6s-val hajtod. Nekem is EF gépem van (extra) ezzel a mocival. Viszont a moci paraméterei (gyári) 5, vagy 4 cellát ír. A hat cellát nem is mertem kipróbálni. 5 cellával 15x8 propot írnak. Hatcellánál milyen csavart használsz?

Még egyszer bocsánat, nem akarom szétbarmolni a topicodat.

Üdv: Rákóczi László
    ami felszáll, egyszer lejön........de miért mindig darabokba?

Gratula a röpcsidhez ez úton is, használd egészséggel!
    Ha esetleg úgy érzed mégis, hogy ez a röpcsi meghaladja szerény képességed, ajánlom figyelmedbe az alábbi modellt - ma kaptuk!
    Ezt a nagy Yakot meg szőr-a-szőrén átveszem!!
    Csatolt k Csatolt k

Hely
    Hozzászólás
    4.385
    Köszönöm, megfontolom az ajánlatott!
    Jajj, illet volna megemlítenem hogy minden egyéb kiegészítőt töletek szereztem be. A gömbfejek nagyon szépek és jók is, de komoly melot kellet belefektettni amire simán rágás nélkül mozogtak. De legközelebb már tudom mit kell csinálni velük hogy szépen mozogjanak.

A légcsavar 15x6. Nagyobbat nem is tennék rá. TT.Alfa ajánlotta, Ő is így használja. Az igaz hogy 5 cella az ajánlott de nekem csak 6-os pakjaim vannak. Ezért használom így. De nem tethelem a motort sem, és csak 66A a felvett áram. Viszont nagyon szuper hangja van.
    Utoljára módosítva: TotoFLY által : 2015-07-09 18:35

Senior Member
    Hely
    8521, Nagyacsád Zrínyi u. 11.(0630/843-1308)
    Hozzászólás
    535
    Szia!

Gratula a géphez szép nagyon!A mocihoz hozzászólva...volt nekem is ilyen...pont ugyan ilyen és én is nyugodtan használtam 6 cellával egy 1450mm-es yakban!Nekem sajna nehezebb volt mnt a te mostani felszállód olyan kerek 3kg körüli és én 16x8-as APC-vel kergettem.Igaz nem tudtam mérni mennyi áramot vesz fel mert a talon 90 nem ment logot de az egyszer fix, hogy ez a motor nagyon bika és bírta a strapát!Úgy cibálta a gépet mint a rongyot!Sok örömet hozzá!

Üdv!
    Hitec Aurora 9
    ExtremeFlight Extra 300 78" 6s

Nem a reklám miatt szóltam, csak ezzel a nickkel voltam/vagyok beloginolva épp...

Idézet TotoFLY eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm, megfontolom az ajánlatott!
    Jajj, illet volna megemlítenem hogy minden egyéb kiegészítőt töletek szereztem be. A gömbfejek nagyon szépek és jók is, de komoly melot kellet belefektettni amire simán rágás nélkül mozogtak. De legközelebb már tudom mit kell csinálni velük hogy szépen mozogjanak.

A légcsavar 15x6. Nagyobbat nem is tennék rá. TT.Alfa ajánlotta, Ő is így használja. Az igaz hogy 5 cella az ajánlott de nekem csak 6-os pakjaim vannak. Ezért használom így. De nem tethelem a motort sem, és csak 66A a felvett áram. Viszont nagyon szuper hangja van.
    Szia TotoFLY, szép a gép és gratula hozzá, egy kérdésem viszont lenne, én is most vettem ott gömbfejeket, mi a trükk a sima mozgás érdekében ?

Oldal: 1 / 4 1234 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva