Oldal: 2 / 42 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (415) összesen

Téma: Sub-mini (170-180mm körüli) FPV gépek. (151-200mm-ig jöhet bármi)

Senior Member Pistu logója
    Hozzászólás
    4.487
    Idézet atilllla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hmmm pofas vazak, de egy dolgot vettem eszre. Marhanehez mind

A Robi fele gfk vaz az a fele ezeknek a vazaknak. Igy nem csoda, hogy nalad is el van szallva a suly. Ezeknel pont az lenne a lenyeg, hogy pillekonnyu legyen. De ha mar 3S kell neki ahoz, hogy rendesen mennyen mar reg el van rontva ez a resze neki.

Esetleg ha megosztod akkor a PIDek engem is erdekelnenek.

Senior Member atilllla logója
    Hely
    Budapest XIX.
    Hozzászólás
    1.124
    Más céllal épültek ezek a vázak.

Robi célja az volt, hogy a lehető legkisebb fpv gép legyen a lehető leghosszabb repidővel, amivel szép videokat is lehet készíteni. Arra a célra tényleg jobb a 2 cella.

Ezek viszont ütni vágni való versenygépek. :-) A váz kvázi törhetetlen. Az armattan morphite ra garanciát adnak, ha sikerül eltörnöd, kapsz egy másikat.

3 cellával olyan 320 grammig kényelmesen elmehetsz megy mint a b@rom.

Amellett szerintem is kicsit nehezek, a nero 180 össerakva 90 gramm ami nagyon sok. Sok a fölös csicsa rajta.
    A diatone et 180 viszont 40 gramm lesz.

Ha már a közelében járok a jó beállításoknak, megírom. :-)

Hely
    Budapest XIX.
    Hozzászólás
    1.124
    "De ha mar 3S kell neki ahoz, hogy rendesen mennyen mar reg el van rontva ez a resze neki."

Ez tévedés.

Nem csak a tolóerő/súly arány számít ugyanis. Ha kényelmesen haladni akarsz és videozni akkor tényleg jobb a kisebb súly könnyebb szerkezet.
    De ha gyorsan is akarsz menni akkor kell a pitch speed.
    Nem ugyan olyan gyors, a géped ha például 2 cellával 200g tömeggel 40% on lebeg mint ha 3 cellával 300g tömeggel lebegne 40%-on.
    A tolóerő/ súly arány itt majdnem ugyan annyi, de a propok jóval nagyobb sebességgel pörögnek, a szélsebesség jóval nagyobb, ->száguldozásra alkalmasabb.

Hozzászólás
    4.487
    Ebben igazad van, de van egy masik oldala is az eremnek: Ha kanyarodni kell akkor a kicsi suly az elonyosebb.

Felreertes ne essen. A Robi vaza se tokeletes. O a maga szajize szerint csinalta. Ha mar valamin valtoztatsz hoza kepest mar nem biztos, hogy neked is 100%os lesz. Ami persze minden vazra igaz. A torhetosegnel pedig nem mind1 mekkora az a becsapodo tomeg Nem hiszem, hogy a Robi vaza olyan konnyen torheto lenne. Raadasul lesz vagy 1,5-2 ev mire en kinovom ezt a teljesitmenyt

1 szo mint 100 ez is mint sokminden mas egyeni dontes kinek mi teccik. Nem is azert irtam mert bajom van a valasztasoddal, csak megjegyeztem.

A suly mellet az alapveto hibajuk meg szerintem az, hogy mind a sima FC-re van tervezve. Egy ekkora vazra nem rak az amber simat. Egyreszt minek masreszt mar mindenki kijott egy fullos kicsi vezerlovel. A diatonos vaz egesz jol nez ki de arra pl mar nem is tudod feltenni mert ugy ki van konnyitve.

Hely
    Budapest XIX.
    Hozzászólás
    1.124
    Ez igaz. Egyik váz sem tökéletes ezek közül, de vannak érdekes ötleteik. :-) én most csak a 2s vs 3s előnyeiről és hátrányairól beszéltem. Az elsőnek a repidő az előnye, a másodiknak pedig a sebesség.

Én is flip32 minivel fogom használni, és minden alkatrészem a lehető legkisebb. Talán kivéve a vtx-emet.

Jelenleg ezt a vázat vágta ki nekem Bebeboy.

http://der-frickler.net/modellbau/planes/afro170

Könnyebb mint amiket felsoroltam, de például nem fér el a karokon az esc, mert 4in1-es esc hez lett tervezve.

Hozzászólás
    4.487
    Milyen esc-ket hasznalsz? A 6Aes HKs szerintem elferne...

Na ez a vaz egesz jonak tunik. Legalabbis sulyban. Bebeboy is ilyen szendvicsbol csinalta a tied vagy az "sima" uvegszalas? Mi lett a sulya az ures vaznak?

Hely
    Budapest XIX.
    Hozzászólás
    1.124
    Az enyém még 2 mm üvegszálasból van. Összerakva csavarokkal együtt nem mértem, de annyira nem is izgat mert nem ez lesz a végleges.
    Bebeboy csodaszendvicséből szeretném a következőt vágatni, ez még tervezés alatt áll. Gyüjtöm az ötleteket.

Dys sn20a szabik vannak. rajta ez 12*23mm ez a váz pedig a nyakánál csak 10mm széles.

Senior Member Zsolteeka logója
    Hely
    Nyergesújfalu
    Hozzászólás
    1.189
    20A-es szabik elég nagynak tűnnek egy ilyen mini gépre, szerintem cseréld le kisebbre
    Lájkold az FPVRace Hungary Facebook oldalát!

Hozzászólás
    4.487
    Lehet benevezek egy ilyenre ha lesz szendvicses verzio.

Hat igen a 20as szabin nem akkorak mint a 6osak. Bar a mini szeria pl rctimerbol eleg kicsi es ha nem kell bec akkor nagyon megeri. Nekem bejottek nagyon. Az van a 300as hexamon es a 240es quadon is. Es meg az ara is nagyon jo
    http://rctimer.com/product-1321.html

Ha mar a sebessegnel tartunk Attilanak igaza van, de elfer vajon a 4x4.5 prop ezeken a vazakon?
    Mert ha nem akkor ugrott a megfelelo pitch speed, hiaba a 3s meghajtas.

Ettol fuggetlenul jo otlet ilyen kis gepet versenyzesre hasznalni, ha birja a becsapodasokat.
    A sulyt viszont minel alacsonyabban kell tartani, pont a becsapodasi energiak miatt.
    A 270-esem 2 napja kabe 4m-rol esett lebegesbol hasra, meg csak at sem fordult de a dupla 5x5mm vastag kar eltorott.
    Hiaba a 730g az mar sok suly es ha eleg merev a vaz es nincs minek engedni akkor valami torni fog.

Egy 250g koruli 170-es meretu gep eleg jol birhatja az eseseket, de pl. 350g-nal mar necces lesz a dolog.

Oldal: 2 / 42 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva