Oldal: 4 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (43) összesen

Téma: Cavalloni F3B modell

Senior Member Niky logója
    Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335
    Kedves Xtra!

Ez számomra is nagyon hasznos információ.... bár be kell vallanom a képeket kicsit összekevertem mindegyik f3b és mindegyik a Cavalloniban készült szerszámban lett kivitelezve de a felső a Cav, és a legalsó képen az általam kent piros nózis is egy másik gép... Eredetileg nem tudtam melyik a Cavalloni F3B mert mindkettő szerszámán ez a felirat fogadott, de így hogy látom neked melyik van, és melyikhez hasonlít az egyém... így már tiszta hogy a Cavalloni F3B a szürke előre szorógitezett modellem... a másik meg egy másik F3B lehet a klubból... végül úgy döntöttem, hogy mind kialakításra, mind kinézetre a felsőt fejezem be, nagyon tetszik, hogy van kabinja, még a másik egy igazi versenygép... nem a szépség a lényeg alapon
    Szóval a téli projekt adott, folytatom a szárnyal, ami nálam habmagos lesz... de lehet kenek még egyet és építettel is csinálok egy törzset
    Az a jó ha csörtet a Charter, mert akkor tuti modellezek

Pilot-Rc Extra 260 73" 30DLE
    Robbe Pitts S1s 1,0m/0,96m ENYA 4,0ccm
    Robbe Charter 1,5m OS 7,5ccm
    BALSA USA Piper J3 Cub 3,0m MOKI 25,0ccm
    Plamenak F3A Shark 1,68m MOKI M-12LS 10,0ccm+Webra rezo
    Passer-X F5J-400 1,8m Elektromos
    Boxy-Spad 1,4m MDS 6,5ccm
    Graupner Trainer- 400 1,5m OS 7,5ccm

FB oldal:
    BALSA CAT /Repülőmodellezés-Aeromodelling/
    MMSZ-5269

Eldobom az agyam! Lány + modellezik+ F3B gépet saját kezűleg épít
    ..."Ilyen nincs és mégis van!"... Kész vagyok. Ez nem semmi. Niky majd szólj, hogy állsz, mikor készül el.
    f3x(pont)hu

Senior Member Ikarosz logója
    Hozzászólás
    269
    Lassan itt a tavasz és még most is a vételkori – félelmetes kreativitással dekorált – fólia díszeleg a szárnyakon. (fotót lásd korábban) Már megrendeltem és meg is érkezett a HK-s fólia, így neki is állhatok a munkának.
    Még sohasem használtam kínai fóliát, de a fórumon olvasottak alapján talán nem is olyan rossz....
    Ha már dolgozom a szárnyakon, akkor kicsit alakítok is a szervókarokon is. Igaza volt F3X.hu kollégának, tartósabb lesz a kar megtoldását vastagabb nyáklapból elkészíteni. (a 0,8-as nyák ui. eléggé kikopott az előző szezon alatt...)
    A repülés sikeressége a kilebegtetés szakszerűségén múlik.

Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335
    Csak most olvasom Igyekszem szólni, blogolni... de mostanság el vagyok a balsa projektekkel, és az f3a gép felkészítésével a szezonra... de ha időm engedi folytatom a projektet természetesen

Hozzászólás
    269
    Szó szerint „elszállt” ez a nyári szezon és örömmel mondhatom, a Cavalloni modellemet sikerült nem csak tökéletesre beállítanom, hanem – mivel igencsak megérdemelte – teljesen új dekort is kapott.

Mivel összeszerelve egyszer sem jutott az eszembe, hogy lefotózzam, így csak egy montázs képpel szeretném bemutatni az eredményt. Szerencsés vagyok, hogy a szakmámba vágnak a hasonló tervezési és kivitelezési feladatok, így semmi sem szabott határt az elképzeléseimnek.

A klub elôtt tisztelegve a gépet Cavallonira kereszteltem, a LUX felirat az eredetitôl eltérô felszereltségre utal, míg a Movit 260 a motoros vitorlázó nevet és a fesztávot jelenti. A lajstromjel a valódi nevem monogramja, az Ikarosz pedig minden bizonnyal kitalálható...
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: Ikarosz által : 2016-09-14 22:13

Senior Member
    Hozzászólás
    2.831
    Ohhh... Ez nem az A Cavalloni F3B amit sokan közülünk is kentek abban a bizonyos
    Cavalloni sablonban. Ez valszeg egy régebbi típus.

csatolok egy képe a "híres neves" Cavi B-ről
    (Bors Gabi gépe)

D
    Csatolt k Csatolt k
    A szél az a levegő amelyik qrvára siet...<br /><br /><br />

Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335
    mint írtam ez a Cavi amit kentem pirosba

Az a jó ha csörtet a Charter, mert akkor tuti modellezek

Pilot-Rc Extra 260 73" 30DLE
    Robbe Pitts S1s 1,0m/0,96m ENYA 4,0ccm
    Robbe Charter 1,5m OS 7,5ccm
    BALSA USA Piper J3 Cub 3,0m MOKI 25,0ccm
    Plamenak F3A Shark 1,68m MOKI M-12LS 10,0ccm+Webra rezo
    Passer-X F5J-400 1,8m Elektromos
    Boxy-Spad 1,4m MDS 6,5ccm
    Graupner Trainer- 400 1,5m OS 7,5ccm

FB oldal:
    BALSA CAT /Repülőmodellezés-Aeromodelling/
    MMSZ-5269

Hozzászólás
    269
    Idézet DASCO eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ohhh... Ez nem az A Cavalloni F3B amit sokan közülünk is kentek abban a bizonyos
    Cavalloni sablonban. Ez valszeg egy régebbi típus. D
    Anno – amikor a modell típusára kértem tippeket – Xtra kolléga ezt írta válaszként:
    „Cavalloniban készítették ezt is 1989–92 között, volt egy sorozat próbálkozás. Csak nyers modell volt, mindenki egyénileg fejezte be. Nem tudom Pinkert Gyuri bácsi merre adogatta el, F3B utánpótlás kineveléshez alap modellnek szánta, HQ profillal.
    Jó kis gép az, én szerettem a hasonlókat bár a fóliának sosem voltam a híve.”

Elfogadtam a véleményét, már csak azért is, mert több és hasznosabb infó nem került elô a modellrôl. Bár szomorú, hogy esetleg tévedés történt, de mégsem szakad meg a szívem, ha mégsem Cavallonit röptetek.
    A lényeg az, hogy meglepôen jól viselkedik a levegôben, úgy kell leimádkozni az égrôl és még a formája is tetszik nekem.

Köszönöm hogy idôt szántál a válaszra és a csatolt képek elôkeresésére! ....azért csak-csak bogarat tettél a fülembe !

Igen. Eredetileg T-s volt. Szép, de tök sérülékeny megoldás, amit problémás könnyűre csinálni. Ezért aztán csináltam még 1997-ben egy szárnyat, majd évekig "pihentetve, másik gépet használva 2003-tavaszán egy törzset, de pillangós változatot is, roofmate-üveg-szén vezérsíkkal (V-Ultra vezérsíkja volt, kunkorítva). Ez elég jó lett, sokkal jobb, mint az eredeti. Eladtam a Viking vásárlásmiatt. Aztán 2010 őszén visszavásároltam az akkori tulajtól, 2évig használtam, de aztán itthon senkinek nem kellett még anyagár feléért sem, így most Németországban repül.
    Csatolt k Csatolt k
    f3x(pont)hu

Szóval Ikarosz, használjad, legyen benne sok örömöd. A Cavi gép jobban siklik és gyorsabb. A sablon tudtommal használható.
    Aztán még itt van a Wilson is. A sablon itthon maradt, úgy döntöttünk, pont most volt rá egy jelentkező külföldről, de jobb így. Egyeztetés szerint van rá lehetőség, hogy készíts majd benne.
    f3x(pont)hu

Oldal: 4 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve