Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (43) összesen

Téma: Cavalloni F3B modell

Senior Member bvhr logója
    Hely
    Bp. 04.
    Hozzászólás
    336
    gratulálok hozzá, szép munka!
    Futaba T14SG - Stork II F3J - Respect M carb - eladó --> Turbo DLG

Senior Member Ikarosz logója
    Hozzászólás
    269
    Idézet bvhr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    gratulálok hozzá, szép munka!
    Köszönöm!
    A repülés sikeressége a kilebegtetés szakszerűségén múlik.

Hozzászólás
    269
    Közben sokat agyaltam a fékezési hatékonyság növelésének lehetséges módjain.
    Az eredeti szervókarral megoldhatatlan volt a nagyobb kitérés elérése, a rudazat meggörbítve sem lett volna képes többet tolni, tehát egyedüli lehetôségként a szervókarok meghosszabbítása maradt. Ezeket a toldásokat a jól bevált nyáklapból készítettem el. Kb. 10 mm-rel lett hosszabb az erôkar, ami a gyakorlatban azt jelentette, hogy a csûrô immár legalább 50 fokos szögben képes féklapként felnyílni és további közel 10 fok mozgástér marad még szintén felfelé a csûrônek is. Remélem ez már elegendô lesz. …csak bírja erôvel a szervó!

Hozzászólás
    269
    …és bírta!
    Azt kell mondjam, tökéletesre sikerült az átalakítás. A féklap bekapcsolásakor – persze az elôre beállított magassági mixnek is köszönhetôen – a modell szép egyenletes tempóban elkezdett merülni. Látható volt, hogy sokkal rövidebb lesz a besiklás és kilassulás, mint korábban. Modellezôs barátom tanácsát megfogadva a valós leszállások gyakorlása közben igyekeztem a féklap kinyitása után intenzíven ereszkedni, hogy hatékonyabb legyen a fékezés. Igaza volt, így tényleg látványosabb az „eredmény”.
    Bevallom, a legnagyobb élvezetet – mint nekem mindig – most is a szépen kivitelezett leszállások jelentik. Meg kell szoknom és be kell gyakorolnom, hogy milyen magasságból és távolságból kell indítanom a leszállási manôvert ahhoz, hogymagam mellett 5 m-en belül érjen földet a modell. Ezzel a beállítással ez már nem jelent gondot!

Member
    Telefon
    20/9407715
    Hozzászólás
    85
    Gratulálok!
    A féklapot ha levágod meghajthatod a törzsből Y tolórúddal, gömbcsuklós csatlakozással. Nem a legszebb megoldás, de tökéletesen tud működni.
    Ha nem vágod le, akkor előbb megtanulsz behelyezkedni "álló motorral"
    Sose repülj "na még egy utolsót..."

Hozzászólás
    269

Smile

Igen, ez a verzió is az eszembe jutott, sôt még egy – ugyanezen az elven mûködô – kopoltyúként kinyíló törzsféklap is...
    Majd meglátom valóban kell-e. Ha lejtôzni is szeretnék, akkor vélhetôen igen.

A mostanában jellemzô szélcsendes estéken ezzel a kitérés módosítással valóban kiszámítható és hatásos lett a fékezés. Mint korábban írtam is, ezt csiszolgattam, gyakoroltam most a legtöbbet. A behelyezkedés ideális távolságát és magasságát memorizáltam (persze a tervezett földetérési ponthoz képest). Szegény barátom 5 percenként dobálhatta el a gépet.

Az egyik rövid körrôl készült videó is, majd feltöltöm, ha érdekel valakit.

Senior Member Niky logója
    Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335
    Én is kentem az eredeti sablonban a télen, lassan készül

Utoljára módosítva: Niky által : 2015-08-10 14:09
    Az a jó ha csörtet a Charter, mert akkor tuti modellezek

Pilot-Rc Extra 260 73" 30DLE
    Robbe Pitts S1s 1,0m/0,96m ENYA 4,0ccm
    Robbe Charter 1,5m OS 7,5ccm
    BALSA USA Piper J3 Cub 3,0m MOKI 25,0ccm
    Plamenak F3A Shark 1,68m MOKI M-12LS 10,0ccm+Webra rezo
    Passer-X F5J-400 1,8m Elektromos
    Boxy-Spad 1,4m MDS 6,5ccm
    Graupner Trainer- 400 1,5m OS 7,5ccm

FB oldal:
    BALSA CAT /Repülőmodellezés-Aeromodelling/
    MMSZ-5269

Hozzászólás
    269
    Nagyon örülök, hogy lesz még máshol is ilyen modell a levegôben.
    Szívbôl kívánom, hogy Neked is akkora élményt szerezzen az építés és a reptetés, mint nekem!

...és az, hogy ezt a hobbit nôként ûzöd...., számomra nem csak meglepetés, hanem olyan üdítô kivétel, amire ezidáig ennyire szép példát még nem is láttam. (és itt kérek elnézést a félreérthetô fogalmazásért)

Hozzászólás
    269
    Niky fotóit nézegetve kezdem azt gondolni, hogy nem ugyanazon modelltípus mindkettô.
    Egyikünk gépe nem a jó öreg Cavalloni...

Az én gépem kabintetô kiképzése és orra egyátalán nem hasonlít Niky modelljére. Nagy jelentôsége nincs a dolognak, de ismét felvetôdött bennem, hogy akkor az én vitorlázóm mégis kinek a gyártmánya lehet...?

Member
    Telefon
    20/9407715
    Hozzászólás
    85
    Niky modellje is a Cavalloni szerszámban készült, csak az pillangó farkú változat. Gelencsér Kálmán készítette a sablont HQ profilhoz. A tiéd Fekete Józsitól ered, Pinkert Gyuribá megvette vagy kölcsönkérte szerszámban. Tudtommal már elkeveredett...talán felkutatható.
    Nekem jobban tetszett a Niky kezében levő verzió, mert egyszerűbb volt elkészíteni a törzset és nem volt legyengítve a spicc része. Kornó Pistinek volt T vezérsíkos hátsórész sablonja, így volt olyan opció is.
    A szárnyad minkét törzshöz illesztkedik.
    Sose repülj "na még egy utolsót..."

Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve