Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (19) összesen

Téma: Pulse jet - rezgőszelepes sugárhajtómű

Senior Member KozmaBalázs logója
    Hozzászólás
    1.028

Pulse jet - rezgőszelepes sugárhajtómű

Itt arról olvashattok hogyan küzdök a bizonytalan, ismeretlen technikával, a rezgőszelepes sugárhajtóművel.
    Kapcsolódjatok be a negyedik próbanapon, tessék olvasni!
    Nem volt elég baj az a életemben, minden jól működött, volt időm, pénzem, kiegyensúlyozott voltam, ennek mára már mind-mind vége.
    Valami elvágyódást éreztem, valami kihívás kellett. Megkaptam, egy jó nagy szopás formájában...

A 2015-ös év elején hozzájutottam egy új rezgőszelepes sugárhajtóműhöz a Hobbyking-től. Nyárra elkészült egy valamelyest elfogadható sárkány
    (ezt most ne firtassuk,koncentráljunk a hajtásra) és szerettük volna beindítani a hajtóművet, de az új technika - mint ahogy sejteni lehetett - számos akadályt rejt.
    A szétfröcskölődő benzin eszi a sárkány hab anyagát (benzinálló burkolat kell), a fóliák zsugorodnak és deformálódnak a hőtől (több hőálló fólia kell), semmi nem akar összejönni.

f000.jpg f001.jpg f002.jpg f003.jpg

A beindítással már a negyedik napja küzdünk, eleinte rá kellett jönnünk hogy ezt villanyos matracpumpa, szivargyújtós autókompresszor, valamint egy tökös 90mm-es EDF hajtómű sem képes úgy nyomni a levegőt hogy jó legyen. Kellett egy nagy kompresszor, hát lett.
    Az első 3 napban feltártunk egy hibát is, a repcsire rögzített üzemanyag tank farsot szív, nyomban kiderült, amint a rendes szívóhatás felépült először,
    hisz buborékok haladtak a benzincsőben. Természetesen ezt is a csíkszeműek gyártották, szóval sokat nem kell várni tőle, de ezt akkor sem tudom ezt mire vélni, majd szétszedjük megnézzük az okot, ha javíthatatlan vagy feltárhatatlan az ok, akkor másik tankot szerelünk fel, szerencsére van. Ideiglenesen és gyorsan egy flakonból oldottuk meg a benzin ellátást, így tuti hogy nem lesz buborékos.

És akkor itt jön a kérdés a nagyérdeműhöz: MIÉRT NEM INDUL BE A HAJTÓMŰ?
    a következő a jelenség:
    https://www.youtube.com/watch?v=DVKK5Q-bFdM

Elindul a hang, tolás csak az első pillanatban van, aztán semmi (jól látható a magassági kormányra rögzített zsebkendőn),
    amint megállítom a befúvást, azonnal leáll a motor is (illetve a dudáló hang).
    Mi lehet a baj? Mit csinálunk rosszul?
    Kérem a kompetens, a témában járatos modellező pajtások segítségét, valaki súgjon, mit csináljunk másképp.
    Ha nincs érdemi hozzászólás, akkor legközelebbre rezgőszelepet cserélünk, és újra küzdünk az ismeretlennel.
    Ha érdekel a sugárhajtás téma, kövesd majd a fejleményeket, nem lesz gyakran poszt, amint van valami érdekesség, lövöm a fotót, készítem a videót!
    Előre is köszönöm, szurkoljatok, remélem érdekes témát hoztam!
    Rezgőszelepes sugárhajtómű volt a jelem az oviban.

Hozzászólás
    1.028
    Utoljára módosítva: KozmaBalázs által : 2015-09-10 19:28

Senior Member amatorzoli logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    1.281
    Szia!
    Láttam már videón,hogy vannak problémák ezzel a hajtóművel.Én elsőre egy gyertya cserével kezdenék.
    De itt egy videó is,hátha ez segít.https://youtu.be/c7tAvrZ3o6s
    SU-26,Formosa l,,EPP Su-29, FX-30,

Senior Member Jimmybá logója
    Hozzászólás
    810
    Sziasztok!
    Anno volt nekem is egy Dinojet hajtóművem. Nagyon érzékeny volt a tank elhelyezési magasságára. A videót figyelve az az érzésem, hogy jelen esetben a benzinszint túl alacsony és a "duda" nem tud emiatt elegendőt a megfelelő robbanáshoz felszívni. Egy próbát megér; próbljátok magasabbra helyezni a szintet, talán beindul a folyamatos üzemhez szükséges robbanássorozat!?

Üdv. Jimmybá
    Utoljára módosítva: Jimmybá által : 2015-09-12 21:42
    A levegőben még nem maradt semmi!

Senior Member Jimmybá logója
    Hozzászólás
    810
    ui: A hab nem a legalkalmasabb anyag egy pulzojet modellhez! DDD
    A levegőben még nem maradt semmi!

Senior Member
    Hozzászólás
    215
    Szia!

Ritkán fórumozok, valami ráérzés lehetett, hogy kb. egy év után megláttam a topicodat. Örülök, hogy van rajtam kívül ilyen elvetemült próbálkozó! A linkeken láthatod, hogy mi hol tartunk a pulsejettel, kicsivel talán elötted, de nem sokkal. Még nincs minden rendben.:

https://www.youtube.com/watch?t=53&v=eI2DPyTBYgA
    https://www.facebook.com/BudakesziModellKlub

Idáig sikerült kitaposni az utat, a Budakeszi Modell Klub FB oldalán mindez nyomon követhető.
    Ami biztos: Nálunk van 6 db különböző hajtómű. Többek között egy Hobbykinges. Ez az amerikai dynajet RedHead tipus másolata. Sajnos vannak gyenge pontjai. A fúvócsö, amelyikre a pumpát kell csatlakoztatni, nem áll helyes szögben. Rosszul fúj a dűznibe, emiatt kevés üzemanyagot szív, ebből sok visszafröcsög, a maradék pedig csak egy-két szelep-levélen jut az égéstérbe. Ettől van a zizegő hang, ami nem elég az induláshoz. A másik, hogy nem megfelelő anyagból van a rezgőszelep. A harmadik, hogy a cső hegesztési varrata el van csiszolva, A varrat melletti területeken papírvékony, ami miatt nagyon hamar széthasad, ha mégis elindul. Ezek a rossz hírek. A jó az, hogy mindenre van megoldás. Ritkán pötyögök, ha gondolod, inkább vegyük fel a kapcsolatot! A telefonszámom él.
    Még annyi, hogy az üzemanyag oszlopnyomása - az előttem szólóhoz csatlakozva - valóban sarkalatos kérdés. Az útmutatóban található 8 cm sok. Kevesebb kell. Mi most azzal küzdünk, hogy növekvő G terheléskor -vagy éppen háton repüléskor- hogyan biztosítsuk a megfelelő nyomásértéket. Valószínűleg turbinákhoz való By-Pass -os AC pumpa lesz belőle. Továbbá írják, hogy hütés nélkül 30 másodpercet kíbír! Ez nem igaz! Ha beindul, 8-10 sec után indítsd útjára, vagy állítsd le, mert szétesik! És még egy fontos, ennek nem fogsz örülni: Felejtsd el a szivacsrepülőt. Oldja a benzin, olvad a hőtől, és ha ez elindul, akkor gyorsulni fog 200-250 km/h -ig. Ez 3 - 0 a mindenféle szivacs meg hab ellen. Fa, kompozit, és alumínium jöhet szóba.

Keress meg, cseréljünk tapasztalatot!
    Üdv: Csab
    A felszállás opcionális, de a leszállás kötelező.

Senior Member
    Hozzászólás
    215
    U.I.: Ja! Hétvégén ott leszünk a géppel Atkáron a Rubik hétvégén!
    A felszállás opcionális, de a leszállás kötelező.

Hozzászólás
    1.028
    Szia Csab!
    Örülök hogy vannak még őrültek rajtam kívül. Ugyanazokat a köröket futjuk mindketten, csak ti egy évvel korábban kezdtétek!
    Pár kérdésem lenne hozzád amit telefonon vagy szkájpon meg fogok kérdezni tőled, de összefoglalom ide, ha van kedved megírod, ha nem akkor majd én ide naplózom mit mondtál telóban erre.
    Következő kérdések vannak:
    1. AC használata nélkül mekkora az ideális tankmagasság a csőhöz képest?
    2.
    Nektek a cső a szárny mögött van, hogy született meg mégis a jó súlypont? Mi van a repcsitek orrába ami ilyen nehéz?
    - A vakond ólomból van? Nem hiszem, mert úgy siklik a gép mint az álom!
    3. Mi a gépetek bevonó anyaga amitől ilyen ezüst színű és hőálló?
    - Én ezt használom: Az ebay-en vettem ALUMINIUM FOIL SELF ADHESIVE TAPE néven, 7.2 cm széles, 45 méter hosszú.
    Self-Wound-Aluminum-Foil-Tape-Self-Adhesive-Insulation-Tape.jpg

4. Mit tegyek a fúvókával, ha úgy gondolom hogy nekem is rossz irányba fújja a levegőt és nem porlaszt emiatt rendesen? Átalakítás?
    5. Honnan szerezhető be rendes anyag a rezgőszelep legyártására? Esetleg hol lehet jó rezgőszelepet venni?

Szeretném ha idekerülne minden buktató egy kupacba, ha valaki kedvet kap tudja végigolvasni és ne kelljen neki 20 helyen keresnie a megoldásokat!
    Nem haragszom meg Csab, ha fejlemények esetén beírsz a pulsejet témába, linkelsz videót, vagy bármi, természetesen minden őrültet várunk ide!
    A hab benzinállóságát megoldottam, a hőálló alumínium-fólia-matrica szerencsére benzinálló is, behúztam vele az orrát a gépnek és kész, de más sárkány építése/beszerzése is folyamatban van! Követem a youtube csatornádat és a Budakeszi klub FB oldalát is!
    Üdv: Bazsi
    Utoljára módosítva: KozmaBalázs által : 2015-09-17 17:27

Hozzászólás
    1.028
    Rezgőszelepes sugárhajtóműnél te sehol nem fogsz látni üzemanyag mennyiség-szabályzás lehetőségét, szív amennyit szív, padlógázzal tol, és ennyi...
    Még az AC pumpa szabályzása se vezet sehova, ha elveszed a benzint, akkor csak leáll, nem szabályozza a tolóerőt.
    A körrepülőknél alkalmazott tank megoldást sajnos nem ismerem, de szívesen megnézném, lehet alkalmazható itt is!
    -
    Ma leteszteltem a testbe beépített AC pumpámat, nem hibásodott meg, csak a korábban említett szar üzemanyag tank hibásodott meg, farsot szívott és azt hittem hogy az AC a hibás. "Padlógázon" percenként 1.7 decit szállít, részterhelésen 1.3 decit, nem sokat lehet rajta variálni... Meglátjuk mi lesz.

Utoljára módosítva: KozmaBalázs által : 2015-09-17 17:55

Senior Member gyr logója
    Hozzászólás
    341
    Kedves Csabnet!

Amit csináltok, az úttörő munka. Nem tudom, hogy az RC modell hány másodpercig működött már, de a rövid videó mutatja, hogy levegőben is volt. Az interneten van jó pár videó, amiből meg lehet állapítani, hogy ha igazán "elkapja" akkor brutális a szerkezet a sebesség tekinetében. Vagy is gyakorlott modellezőnek való ilyet vezetni, de nem olyannak, aki RC vitorlázón szocializálódott. Igazán sebességi körrepülő hajtóműveként fejleszteték ki közvetlenül a második világháború után, és csak az utóbbi két évtizedben kezdett RC modell hajóműként is megjelenni. A sebessége miatt életveszélyes, a hangja miatt brutális. A videón egy forgalmas út mellett próbáltátok, ami nem biztos, hogy a legoptimálisabb hely.
    Rossz hír, hogy az atkári találkozót a bizonytaln időjárőás miatt ma lemondták. A tartalék napon október 3-4-én lesz megtartva!
    Én 3-án tervezem a részvételtt. Ha van igény akkor szigorúan a statikus sorra viszek egymodellbe épített Letmo MP-250-est, egy Úttörőt, és egy HK-s Dinajet Read Head klónt -amit ma bárkinek be lehet szerezni. További balesetmentes sikeres próbákat kívánok!

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva