Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (18) összesen

Téma: Hobbyking Basher Sabertooth 1/8 Brushless truggy

Member
    Hozzászólás
    63

Hobbyking Basher Sabertooth 1/8 Brushless truggy

Sziasztok!

Beszereztem egy elektromos Sabertooth truggy-t.
    Az alábbiakban szeretném megosztani a tapasztalataimat, hátha más is gondolkozik ilyen autó beszerzésén.
    Először is gyári link és adatok:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...uggy_ARR_.html

A dobozt kinyitva az alábbi látványban lesz részünk:
    A képet az RcPilot.hu tárolja.

Ahogy látszik, ez az ARR verzió, azaz összeépítve érkezik, gyakorlatilag csak a szárnyat kell felszerelni, illetve természetesen adó-vevő beszerelése is szükséges.
    A csomagban használati utasítás és matricaszett található még.

A kasztnit levéve így néz ki:

Egy 3674-es 1845kv-s motorral szereleik:

Amin ventilátor is helyet kapott alapból:

A szabi egy 100amperes brushless szabályzó, több mint valószínű, hogy Hobbywing gyártmány, típusa szerint WP S8a.
    2-4 cella lipo-t tud, 6V/3A BEC-cel.

Az alvázat megnézve azonnal feltűnik, hogy sajnos mindenhol csillag/phillips fejű csavarok vannak, ezeket célszerű idővel inbuszra, vagy torxra cserélni.

Pár kép körbe az autóról:

Member
    Hozzászólás
    63
    Kicsit megemelve az autót, látszik, hogy a lelógás(droop) nagyon kevés egy truggyhoz képest:

Először nem értettem miért, de mielőtt nekiálltam kijjebb csavarni a beállító csavart, ami egyébként a lengőkar tövében található, leszedtem a telót, és lemértem, kb 106mm az első ha teljesen ki van húzva, így ez inkább mondható buggy méretnek, mint truggynak:

Alul felül a középső lukban volt gyárilag. Megmértem a lukak közötti távolságot, és azt találtam, hogy ha alul a legbelső felül a legkülső lukba kötöm be, akkor mivel itt van a legkisebb távolság, így tudok nagyobb lelógást elérni. Nem lett belőle sokkal több mint a gyári, de azért látszott, és érezhető volt a különbség:

A telókban egyébként elég híg olaj van, de mivel midegyik jól fel volt töltve, így egyelőre nem cseréltem bennük ki, ebben a formában elsősorban nagyon buckás, gödrös talajra lehet jó.
    Első ránézésre egyébként nagyon meggyőzőek a gátlók, és nagyon jól mozognak. A rugók viszont elég puhák, és a gyári beállítással elég könnyen le is seggel az autó, így a rugók előfeszítésén mindenképpen érdemes álítani. Hasmagasság méréssel célszerű meghatározni az előfeszítés mértékét, tehát teljes menetfelszereléssel leejteni az autót 20-30cm magasból, úgy, hogy egyenletesen egyszerre érjenek le a kerekei.
    A lényeg, hogy ne hasaljon le, és kirugózás után kb 38-40mm-re legyen az alváz a talajtól. Értelemszerűen, ha lehasal, vagy a kívántnál alacsonyabb lesz a hasmagasság, akkor a telón az anyát lefelé kell tekerni, hogy jobban összenyomja a rugót.

Ezen a képen látszik, hogy a kerékdőlésszög sem igazán van beállítva gyárilag, a hátsó kerekek inkább kifelé dőlnek mint befelé, így ezzel is érdemes foglakozni kicsit:

Az összekötőket tekergetve egy kiindulási beállításnak ezek az értékek kb megfelelnek:
    elöl:

hátul:

Member
    Hozzászólás
    63
    A difik elég lágynak tűntek, így belenéztem mindegyikbe, hogy mi a helyzet.
    A legtöbb mai autón, a középdifit a legkönyebb kiszedni, hát ennél az autónál nem így volt.
    Elsőre azt gondolná az ember, hogy elég ezt a 12 csavart kitekerni:

Sajna még ígysem ment, mert a merevítő másik részét is le kellett volna szedni, ha az ember tisztán hozzá akar férni:

én nem szedtem le, csak még egy-két csavart kitekertem, és a hátra felé menő merevítőt felhajlítva, valahogy sikerült kifeszítenem a difit.

Ahogy látható, csak zsír van a difiben:

Én feltöltöttem olajjal, középre kiindulásnak 10.000-es (cst) olajat tettem.

A difi kiszerelése közben vettem észre, hogy milyen brutál, kisújjnyi vastag hátsó kardán van a gépben:

Ezek után nekiláttam az első difinek is. A középső után meglepő volt, hogy ezeket nagyon egyszerűen gyakorlatilag pár csavar kitekerése után ki lehet venni:

Itt is csak zsírozva volt, így ezt is feltöltöttem, előre 7000-es olajjal.

illetve ahol tudtam szerelés közben cseréltem a csavarokat is

Hátsó difi szintén nagyon könnyen hozzáférhető, és a képeken az is jól látható, hogy a hátsó tengelyek(kutyacsontok) milyen vaskosak:

Ebben sem volt olaj, így öntöttem bele 3.000 cst-t

Member
    Hozzászólás
    63
    Már csak a szárny maradt hátra:

Nomeg a matricázás, és íme a végtermék:

Az autó összességében nagyon jó benyomást keltett, azonban ne tévesszen meg senkit az RTR, vagy ARR jelölés, mindenképpen érdemes átnézni, és beállítgatni mielőtt használnánk.
    Árát tekintve gyakorlatilag egy BL szett árából kijön, és annál jóval nagyobb értéket képvisel, főleg, hogy maga a bl szett ami benne van, alapból nem egy rossz minőség, és vízálló is.

Hamarosan, ha az idő is úgy akarja, kipróbálom élesben is, jelentkezem a tapasztalatokkal.
    Remélem van akinek hasznos volt ez a kis review. Ahol kicsit szájbarágós volt, ott azért próbáltam úgy megfogalmazni, hogy kezdőbbek is értsék

Üdv,
    Bálint

Senior Member
    Hely
    Dunavarsány
    Telefon
    20/404-8460
    Hozzászólás
    1.798
    Azt ugye tudjuk, hogy RTR autó nincs.
    Amúgy difiket mennyire kellett hézagolni (kúp és tányér kerék között)? Az sok olcsóbb autónál csapnivaló és van vmi nek figyel oda, hamar megeszik egymást. Illetve difiben a fogaskerekek acélból vannak vagy vmi puhább anyag? Amúgy szemeztem vele én is, mert nagyon jó árban van kézben, kinti vélemények nem rosszak és minden fityinges hozzá. A 36xx motor menyire mozgatja jól?

A leírás szuper, örülök, hogy részletesebb leírást is látok, nem csak a dejó az autó, meg így megy úgy megy és ez a legjobb, mert ez van nekem szerű

Senior Member conflict logója
    Hozzászólás
    369
    Jól van, részemről irigyelve vagy
    vrx murena + goolrc 8.5T + tsky 120A
    honda nsx jgtc sakura xi sport + 8.5T cheetah cs60

Senior Member Drazsé logója
    Hely
    Moha
    Telefon
    06/30-4négy6-97-67
    Hozzászólás
    732
    Én már a megjelenése napján szemezgettem ezzel az autóval. Igaz, én a nitrósat néztem, de az elektromos is ugyanannyira jó
    Játszós autónak tökéletes lenne nekem.

A diffi zsírról annyit tudok mondani, hogy nemzetközi és belföldi szállításban korlátozzák az olajokat mert veszélyes anyagok, ezért zsírral kenik ki őket, hogy legális legyen. Én amúgy is zsírt használok, csóró vagyok
    Droop tényleg nagyon kevés, kíváncsi leszek mennyit fog padlózni...

Csillagfejű csavarokkal nekem nincs bajom. Az én autómban jobbára még a gyári csavarok vannak Egy adagot cseréltem rozsdamentesre meg imbuszra, meg ahogy épp jött. Troxra váltottam volna de sajna olyan méretek kellenének ami csak nagyipari mennyiségben van Macerás lenne full torxra cserélni mindent, plusz a csavarhúzók hozzá.
    Utoljára módosítva: Drazsé által : 2015-09-14 08:58
    HotBodies Lightning Stadium Super Sport

"Amíg a Föld kerek, mindig lesznek ricerek."

Member
    Hozzászólás
    63
    A difik hézagolása okésnak tűnt, uh nem nyúltam hozzá.
    Tegnap megvolt a próba.
    A motor egyelőre nagyon jól muzsikált, és nem is melegedett nagyon.
    Egy fél napi játék van a gépben aminek nagy részét a 6 éves fiam kezei között kellett túlélnie.
    Ezek alapján elmondhatom, hogy jól vizsgázott.
    A kasztni repedt be egy kicsit, illetve sajna az első két telószár meggörbült, erre kinti fórumokon is panaszkdtak, de ez mondjuk szerintem leginkább a fiam vezetési stílusának tudható be, mert én a nitrós testvérét nyúztam, és azzal nem lett ilyen probléma(erről is teszek majd fel egy leírást, ha lesz időm).
    Vannak videóim, este megpróbálok majd feltölteni.

Senior Member Drazsé logója
    Hely
    Moha
    Telefon
    06/30-4négy6-97-67
    Hozzászólás
    732
    Volt olyan ember akinek még zsír sem volt a diffijében. Persze nem nézte meg, szétment az összes diffije
    Nitrósra is kíváncsi leszek hogy muzsikál!
    HotBodies Lightning Stadium Super Sport

"Amíg a Föld kerek, mindig lesznek ricerek."

Member
    Hozzászólás
    63

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •