Oldal: 1 / 9 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (81) összesen

Téma: Top Flite P-40E Warhowk építése

Senior Member
    Hozzászólás
    184

Top Flite P-40E Warhowk építése

Sziasztok!

Hosszas vívódás után úgy döntöttem, hogy elkezdem az építését ennek a 2. világháborús vadásznak.
    Miért vívódtam rajta? Történt ugyanis, hogy repülőt szerettem volna venni. Egy nap csak úgy az ebayen megláttam ezt a madarat ésegyből lecsaptam rá,mert utolsó darab volt és mindössze 180€.
    A nagy sietségben nem olvastam végig a hirdetést, amiben legalul áll csak az,hogy ez egy építőkészlet.
    Így hát volt meglepetés mikor megérkezett a posta....
    De amúgy is régi vágyam volt már egy rendesebb gép összetétele, megépítése.
    Mivel nekem ez lesz az első ,,nívósabb munkám" így sok kérdésem lesz majd felétek

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Terveim szerinte elektromos futóműve lesz, egy ASP 120 4t moci lesz benne 3 ágú légcsavarral, beépített izzítással amit fedélzeti elektronikával fogok majd kapcsolni a rádióról, lehet a szárnyvégekbe beépítek valami 12V os powerledet, az egész gép üvegezve lesz, amihez élethű fényezést szeretnék, airbrush-os utómunkákkal (kipufogó füst nyom, géppuska füst nyom stb...) szóval lesz munka vele bőven De jövő május az elsődleges határidő, ami azért messze van még

Az első kérdésemet fel is tenném nektek!

Sok helyen láttam,hogy Ca ragaccsal építik a gépeket az epoxyval vagy a sima faragasztóval szemben.
    Olvastam olyan véleményeket, hogy nem jó pillanatragasztóval építeni,mert sokkal ridegebb mint pl a gyanta vagy a sima faragasztó és könnyebben szétrázza a motor egy idő után....
    Én még nem építettem, nem tudok erről véleményt formálni...
    Viszont a kézikönyv top Flite delux Ca ragasztót ír az építéshez.

Mi a véleményetek erről?
    Ti milyen ragasztót használtok?

Üdv: Pety

Senior Member Vladimir logója
    Hely
    Budakeszi
    Telefon
    +36 30 624 6380
    Hozzászólás
    1.434
    Gratulálok, Pety, nagyon szép modellt vetted. TF repülők nagyon jól repülnek, remélem, építésnél nem lesz sok problémád. Én szoktam használni Pattex Palma Fa Normál ragasztót, ezzel építettem a Yakot is.
    Utoljára módosítva: Vladimir által : 2015-09-27 00:38

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Köszi Vladimir!

Én is remélem,hogy nem lesz nagyon nagy, megoldhatatlan probléma az építésnél.
    Csak lassan haladok,mert nem sok időm marad sajna. De bordáról bordára azért készülget

Senior Member zs.norbi logója
    Hely
    Budapest
    Telefon
    +36308249285
    Hozzászólás
    938
    Sok sikert az építéshez, remek típust választottál!
    -n-

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Sziasztok!

Majdnem egy hónap telt el,hogy elkezdtem a topicot.
    Azóta nem sokat haladtam sajna,mert kevés időm van, de remélem nyárra készen lesz majd
    Szóval eddig a vízszintes vezérsík van meg meg az oldalkormány törzsön rögződő része. De ezek sincsenek teljesen készen,mert még dobozolni kell őket.

A bordák 90 fokban történő beállításához mini szék kapcsokat használtam,majd gombostűvel rögzítettem.

Nem tudom nektek milyen technikátok van rá, nekem ez jutott eszembe
    Ma a magassági kormánylapokat kezdtem el, de kedden jönnek vendégek így össze is kellet pakoljam a cuccot,mert sajna a hobbiszobában lesznek elszállásolva..

A dobozolással kapcsolatban lenne pár kérdésem.
    Nevezetesen,hogy ti hogy csináljátok??
    Az építési könyv úgy írja hogy a balsalapok száliránya ne legyen se merőleges se párhuzamos a bordákra.
    Valamint,hogy vágjam le előre a tervrajzhoz nézve a lapokat és még a ráhelyezés előtt ragasszam őket össze CA-val, majd ha megszáradt helyezzem rá a felületre (persze ráhagyással kell dolgozni...) és CA-val rögzítsem a palánkolást.
    Ok értem én,hogy jó a CA,mert gyors meg minden és tart is, de a 2. oldalt hogy a viharba ragasszam azzal? mire végigfolyatom a bordákat ragaccsal addigra letelik a 10 mp-es kötési idő...

Remélhetőleg hamarosan több időm lesz foglalkozni az építéssel,és sűrűbben tudok majd publikálni.

Addig is minden jót nektek!

Pety

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.194
    Vladimir is irta már, hogy palma fa ragasztó teljesen megfelel. Részemről a vizállót respektálom, de ez egyéni hozzáállás kérdése. Ha ennyire nem sürgős a gyorsaság, bőven jó a pálma ragasztó!

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Sziasztok.

Pöppenetnyit megint haéladtam, de nem olyan túl sokat.
    Habár múlthéten volt 5 szabadnapom egyben de jött a család meg rokonok egész végig itt voltak, szóval nem tudtam haladni a madárral.
    Vasárnaptól szerdáig megint szabad vagyok, de most pl a garázst kell átalakítsam,hogy beférjen a kocsi...mindig van valami.

Na de akkor amit haladtam, azt megosztom veletek.

A magassági kormánylapokat csináltammeg úgy kb 70% os ra.
    Meg a vízszintes vezérsík egyik oldalát bedobozoltam.

Azért ez a scales építgetés nagyon nagyon aprólékos, lévén, hogy még a magassági kormánylapok is profilozottak valamilyen szinten
    De élvezem nagyon, csak jóval több időt kellene vele foglalkoznom....

szépen behúzogattam a bordák helyét

jó kis ügyességi feladat volt a kormánylapot a ,,belépőélre" tenni úgy hogy annak pont a közepén legyen és derékszögben is álljon

nem vágtam le előre a bordák hosszát, így volt a tuti

az egyik fele kész

sok fórumot végigbújtam,hogy hogy csinálják a nagyok a dobozolást, aztán mindegyikből vettem el jó ötleteket és ez lett a vége

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    lenne egy kérdésem.
    van egy pont amit nem egészen értek az építési könyvben.

ez ugye a magassági kormánylap.
    Az lenne a kérdésem,hogy mi értelme van abból a végére beragasztott tömör balsából kivájni egy darabot és a helyére beragasztani a készletben található, leszabott rétegeltlemezt?

Senior Member
    Hely
    Óbecse, Szerbia
    Telefon
    +38163519074
    Hozzászólás
    639
    Szép modell. Sok türelmet és kitartást hozzá!!! Ha követed az utasításokat, nem lesz semmi gondod sem vele. Top Flite modellek nagyon jók. Ott van a P-47D Thunderboltom

Oldal: 1 / 9 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva