Oldal: 3 / 9 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (81) összesen

Téma: Top Flite P-40E Warhowk építése

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Helló mindenki!

Jó régen jelentkeztem be, de ez a karácsonyi hajtás minden időmet és erőmet felemésztette......
    Szerencsére a héten csak 2 napot dolgozom így vélhetően jut majd időm a gépre.
    Ma volt a nagy bevásárlás a közelgő ünnepre, egész nap rohangáltunk a kis feleségemmel, de délután 4 re mindennel végeztünk, mindent megvettünk.
    Miután kipakoltuk itthon a cuccokat gondoltam egyet felcsaptam egy sört és miután feltettem főni a töltött káposztát beültem a dolgozószobámba, magamra zártam az ajtó elindítottam egy kis zenét és nekiálltam a masinának.
    Csodák nem történtek, csak a szárny másik felét kezdtem el. Azért is állt a munka (az időhiányon felül), mert sajnos egy főtartóval kevesebb volt a dobozban és azt meg be kellet szerezni.
    Na de ez sem úgy megy ám,hogy csak na....7x10 es kemény balsaléc kellett volna, mert a készletben is az volt, de ebben a méretben egy boltban(online) sem lehetett kapni... de szerencsére úgy 2 hét keresgetés után rábukkantam egy oldalra http://www.balsabar-shop.de/ ahol nem csak az adott méreteket lehet kapni, de le is gyártanak személyre szólóan,ha szépen megkérjük őket...
    Viszont náluk sem volt kemény balsaléc így egy kicsivel lágyabb főtartó került az eredeti helyett a szárnyba, remélem ezzel nem lesz kevésbé merevebb.

Viszont örömmel nyugtázom,hogy jóval gyorsabban ment ez a szárnyfél mint az első, amit 3x3 órán keresztül csináltam. Ezzel megvoltam most simán 3 óra alatt, és így élvezetesebb is volt a munka, gördülékenyebb meg minden
    Hiába igaz a mondás a rutinról meg az évekről

Lassan nekiállok a törzsnek is, mert igaz hogy még nem 100% ban vannak készen a szárnyak de most jön a szopatós melónak gondolt féklapok és csűrőlapok kidolgozása. Ezek is szépen bordázott elemek, nem ám csak egy egy darab balsalap....szóval lesz vele nem kis veszkődés szerintem.
    Így mint egy rákészülésképen nekiugrom majd a törzsnek, mert az könnyebbnek tűnik így első ránézésre

Azért mellékelek 2 képet a mai munkámról,de nem lesz benne semmi újdonság

Szerintem majd csak karácsony után fogok valamikor posztolni, úgyhogy addig is

Had kívánja mindenkinek, szeretetben és meghittségben gazdag, békés, boldog karácsonyt!

üdv: Pety

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Sziasztok!

A karácsonyt letudva folytatódott a munka.
    Folytattam a szárnnyal, mert végül is nem tartottam jó ötletnek belekezdeni a törzsbe, helyhiány miatt.
    Fontos megjegyezni,hogy a Jézuska hozott nekem egy Dremel 3000-es gépet aminek piszok módon örültem!
    Hihetetlen mennyire megkönnyíti a munkát!

A szárny készen állt arra hogy elkezdjek foglalkozni a fékszárnyak helyének kialakításával.

először a bordavégek biztonsági tartóját készítettem el, erre addig lesz szükség míg meg nem kapják a burkolás általi kellő merevítést az elvékonyított bordavégek.

többször is ellenőriztem a bordák síkját,hogy mindegyik szitnben legyen. Ez elég lassú és óvatos munka volt a csizsolófával,mert nem akartam túl sokat lecsiszolni egyszerre,mindig csak keveset, aztán utána ellenőriztem és ha kellet még akkor tovább csiszolgattam.

Miután teljesen felfeküdt az összes borda a talapzatra, jöhetett egy kis ragasztó.

aztán szépen az előre bekarcolt vonalmentén félbevágtam a bordák végét hosszában.

Miután mind a két szárnnyal elkészültem a féklapok helyeinek kialakításával, folytattam a munkát.
    Beragasztottam a fékszárnyak zsanérjainak foglalatát.

majd előkészítettem a két fél szárnyat az összeragasztásra és kialakítottam a V állást megtartó rétegelt lemez lap helyét valamint a szárny tözshöz rögzítéséhez szükséges vaskos ugyancsak rétegelt lemez helyét.

következőkben szerintem nekiesek a féklapoknak és a kormánylapoknak.
    Addig is szép napot mindenkinek!

Pety

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Sziasztok!

Először is BOLDOG ÚJ ÉVET mindenkinek!

Folytattam a munkát itt a szilveszterezés alatt is

Elkezdtem a féklapok elkészítését is, ám a készlet nem tartalmaz egy alkatrészt, nevezetesen két db 5x8 mm-es balsalécet.
    Ezt sajna meg kell rendeljem, és az idő még mire ideér.
    Annyit tudtam csinálni a féklapokkal,hogy a lapfelületét méretre szabtam, valamint bejelöltem a bordák helyét.

Utána elkezdtem a csűrőlapok elkészítését is.
    Itt szerencsére mindenféle fennakadás nélkül ment a munka.

kis csiszolgatás után kész is lett

ja, amúgy a rajz 2,5 mm-es balsalapból írja a bordák kivágását (csak most láttam) mindenhova (oldalkormány, magassági, csűrő, fék) de a készletben nincs ilyen vastag balsalap, és eddig is csak az 1,5 mm-essel csináltam mindenhova a bordákat, mert ebből van az építőkészletben egy rakattal.
    Szerintetek ez majd okozhat gondot a borításnál, vagy nem kell aggódjak?

A rajz azt írja,hogy a csűrőket egy a szárny közepén elhelyezett szervó mozgatja.
    Én ezt az ötletet annyira nem szeretem így kialakítottam a szárnyfeleken az 1-1 kormányszervó helyét.

Lassan eljön az idő,hogy tényleg össze is ragasszam a szárnyfeleket, de megmondom őszintén addig nem szeretném, amíg be nem építettem a futómechanikát meg a szervókat.
    Könnyebb vele úgy dolgozni amíg két darabban van.
    Csak még a rendelés várat magára.

Azért kíváncsiság képen csak összetettem a szárnyat (szárazon)

Senior Member kenyu logója
    Hozzászólás
    756

Top Flite P-40E Warhowk építése

Nagyon tetszik a munkád és a részletes beszámolód! Gratulálok!
    Kék eget, jó leszállást!

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Idézet kenyu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagyon tetszik a munkád és a részletes beszámolód! Gratulálok!
    Köszi szépen!

Senior Member
    Hozzászólás
    192
    Gratulálok, szépen haladsz!

Idézet petyma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elkezdtem a féklapok elkészítését is, ám a készlet nem tartalmaz egy alkatrészt, nevezetesen két db 5x8 mm-es balsalécet.
    Ezt sajna meg kell rendeljem, és az idő még mire ideér.
    A helyedben nem várnék a rendelésre - sőt nem is rendelgetnék - hanem sniccerrel hasítanék egy 5 mm vastag lapból 8 mm széles csíkokat. vagy, ha nincs ilyen méreted, akkor összeragasztanék egy 2-es és egy 3-as csíkot (ezekből csak van otthon némi hulladék?)

Idézet petyma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ja, amúgy a rajz 2,5 mm-es balsalapból írja a bordák kivágását (csak most láttam) mindenhova (oldalkormány, magassági, csűrő, fék) de a készletben nincs ilyen vastag balsalap, és eddig is csak az 1,5 mm-essel csináltam mindenhova a bordákat, mert ebből van az építőkészletben egy rakattal.
    Szerintetek ez majd okozhat gondot a borításnál, vagy nem kell aggódjak?
    A borításnál ez semmiképpen nem lesz gond. Tök ugyanúgy kell majd mindent csinálni. Maga a szárnyszerkezet lesz egy csöppet gyengébb...de én nem aggódnék emiatt a helyedben!

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Idézet babocsai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gratulálok, szépen haladsz!

Köszi!

A helyedben nem várnék a rendelésre - sőt nem is rendelgetnék - hanem sniccerrel hasítanék egy 5 mm vastag lapból 8 mm széles csíkokat. vagy, ha nincs ilyen méreted, akkor összeragasztanék egy 2-es és egy 3-as csíkot (ezekből csak van otthon némi hulladék?)

Erre én is gondoltam, csak eddig nem volt kedvem nekiesni a szendvicsezésnek, bár lehet hogy még is csak nekiugrom,mert a bolt ahonnan rendelném, 7€ postaköltséggel dolgozik az amúgy 50€c-be kerülő lécnél....

A borításnál ez semmiképpen nem lesz gond. Tök ugyanúgy kell majd mindent csinálni. Maga a szárnyszerkezet lesz egy csöppet gyengébb...de én nem aggódnék emiatt a helyedben!
    Szerencsére a szárnyszerkezetbe nincs beleszólása, csak a csűrőlapok meg a féklapok lehetnek emiatt gyengébbek.

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    na ez az összetett idézetes válasz nem nagyon sikerült

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Sziasztok!

A munka folytatódott azt elmúlt 2 hétben is de csak nagyon döcögősen, nem sok időm jutott rá

Nekiugrottam a törzs összerakásának, mert a szárnyat most pihentetem kicsit

Sajnos megvetemedtek egy picit a törzs elemei, szerencsére nem vészesen, de jól le kellet tűzdeljem mielőtt összeragasztottam az elemeket.

szép lassan bekerültek az első bordák,meg a szervótálca is

miután az első taktusban fixek lettel a bordák jöhetett a törzs két felének hozzászorítása és ragasztása az ívelt bordákhoz, valamint a tűzfal is beragasztásra került.

ez a két darabka keményfa lesz majd a helye a szárnyat rögzítő csavarok furatának. A rajz nem ír más erősítést hozzá de szerintem kevés az a 3 mm-es rész amire felfekszik a bordán illetve a törzshöz ragasztott oldala, ahhoz,hogy fixen,erősen tartsa a dolgokat. Ezért alá fogok ragasztan egy kb hasonló darab keményfát én is.

Aztán elkezdtem a farokfutót is. Itt forrasztgatni is kellet, de erről külön nem készítettem képet.
    Egy kis darabka rézcsövet kellet ráforrasztani a futószár törzsben levő részére. Miután ráforrasztottam a végét lelapítottam egy lapos fogóval majd került rá egy 1,5 mm es furat is ami a gömbcsukló helye lesz, ami ugye a farok kormányzásához kell majd. Faszán meg is csináltam mindent szép is lett jó is lett.
    Bepróbáltam a helyére el is fért faszán úgyhogy nagy volt az öröm.
    Egészen addig amíg a törzs hátsó szegmensét is össze nem ragasztottam.
    Ekkor ugyanis a törzs fala követi a borda ívét és ezáltal szűkebb is lett a hely, pont nem tud elfordulni a futószár vége a törzs oldala miatt.

Ezzel csak az a baj,hogy sajnos mindent készre csináltam a farokfutóval kapcsolatban így a zsanérozást is fixre beragasztottam, tehát nem tudom kivenni a helyéről anélkül hogy ne sérülne maga a fa,
    így kénytelen leszek ezen a kis helyen megoldani a feladatot.
    Na ez az amire most nem vállalkozom,majd holnap kipihent fejjel nekiesem.
    Utoljára módosítva: petyma által : 2016-01-16 22:35

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Helló mindenki!

Folytatódott a munka.
    Haladtam egy kicsit a törzzsel , meg elkezdtem a már régóta halogatott apróbb munkákat is mint pl magassági készre csinálása, vagy a féklapok elkezdése.

A törzsbe beragasztottam a előbbiekben említett erősítést a szárnyfelfogatáshoz.

valamint bekerült még pár borda teteje is, illetve az acélszálak merevítő csövei is.

A magassági kormánylapokat addig nem tudom borítani amíg be nem kerül a tervben szereplő erősítés illetőleg az összekötő rézdrót.
    Ezt eddig nem tudtam megcsinálni mert nem volt hozzá szerszámom.
    Karácsony óta van dremelem így most hogy kedvem is volt a szöszmötöléshez megcsináltam.

Először kijelöltem a rétegelt lemezdarabka helyét

majd először szikével a széleit kivájtam,majd dremellel kimartam az egész üreget

a végeredmény

jó sok epoxival ragasztottam be azért, hogy kitöltse az esetleges egyenetlenségeket üregeket a ragasztó, így kapok majd egy bitangjó kötést.

Kialakítottam a kormánylapok V végét amit inkább kicsit kerekdedre csiszoltam a végén

majd jöhetett a két fél összerakása.
    Féltem ettől a művelettől egy picit, bevallom őszintén,mert ha nem jók a furatok úgy a két fél nem fog tökéletesen szintben állni egymáshoz és az nem túl jó dolog....
    Először bejelöltem a helyét a drótnak.

Aztán igyekeztem mind a két lyukat hasonlóan jó szögben megfúrni.
    Sajnos ez nem sikerül egy minimális eltérés volt a két lyuk közötti szögállásban.
    Szerencsére tényleg csak kicsi, így egy minimális csavarással a dróton meg is oldódott a probléma.
    Dremellel martam neki nútot a balsába, hogy szépen beleüljön a drót és rengeteg epoxit használva beragasztottam a helyére.

a kötés még folyamatban van, úgyhogy mára végeztem a munkával úgy néz ki.
    Szeretnék neki még középre egy erősítést csinálni ha kiadja a szerkezet,hogy még biztosabb legyen a dolog...
    Gondolkodtam azon,hogy 2 szervós magassági legyen, de elnézve a tervet nem sok hely lesz belül úgyhogy maradtam ennél a megoldásnál, megjegyzem annyira nem vagyok híve ennek.

Oldal: 3 / 9 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva