Oldal: 6 / 9 ElsőElső ... 23456789 UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (81) összesen

Téma: Top Flite P-40E Warhowk építése

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Sziasztok!

Marha régen jelentkeztem be....
    Na nem azért mert nem volt időm feltölteni a dokumentált munkásságomat, hanem azért, mert egész egyszerűen hozzá sem nyúltam a géphez.
    Még Január 25.én rendeltem meg a fotómechanikát Amerikából.
    Ugye ezt írtam is, az egész sztorit... Namármost még mindig nincs a kezemben a csomag.
    A vám ugye lefoglalta és visszaküldte a feladónak. Online nyomon tudtam követni mikor ér vissza, ez Február 27. volt
    Egészen egy héttel ezelőttig vártam a csodára, mert az igazat megvallva időm sem volt írni a faszinak, de megelégelve a semmit végül is írtam neki.
    Mire egyből válaszolt is, hogy éppen tegnap kapta újra kézhez a csomagot...jajaja.....
    Mondta hogy újra feledja a javított címmel, mert hogy a címezéssel volt a baj, de utaljam el neki a postaköltség felét.... ahogy azt te elképzeled, mondtam magamban.
    A vége az lett hogy elfogadta, hogy én nem akarok még egyszer postát fizetni az ő hibája miatt.
    A mái napig nem adta fel a csomagot és nem is reagál az emailekre amiket most már mindent megelégelve zúdítok rá.
    Szóval nem tudom mikor lesz a kezemben a már kifizetett mechanika!!!....

Meguntam a várakozást és ma összeragasztottam a két szárnyfelet.
    Eddig ugye arra vártam,hogy megjöjjön a futó,mert a két félszárnyba egyszerűbb beszerelni...na mind1
    ma összeragasztottam, mert a törzs oldalainak eltérését még mindig nem tudtam megoldani.
    Azt találtam ki,hogy összerakom a szárnyat, és bedobozolom a felső részét ahol a törzzsel érintkezik ráteszem a törzsre és a függőleges vezérsíkkal összenézem,hogy van e csavarodás vagy eltérés a szárnyak és a vízszintes vezérsík között.
    Mert ha nincs akkor nem csinálok semmit ezzel az 1/2 mm es eltéréssel a törzs két oldallapja között.

ki kellet menjek a konyhába, mert nem fértem el a szobában

ha már újra a géppel foglalatoskodtam, gondoltam beteszem a kabintető alatti műanyag idomokat a pilótafülke mögött.
    Na itt is jött meglepetés!
    a rajz szerint csak be kell PATTINTANI, CSÚSZTATNI a helyére!....
    Nem is írok semmit, a képek elég beszédesek lesznek!..

kezd sokasodni a pontatlanság ezen a masinán!.....

Senior Member
    Hozzászólás
    193
    Üdv Petyma!

Ne akadj fent ilyen apró pontatlanságokon. Mivel fából építesz, 1-2 mm mindig lesz itt-ott. És ez még csak nem is biztos, hogy pontatlanság. Elég, ha egy kicsit párásabb a levegő és már tágul-vetemedik az egész. Maga a ragasztó is meghúzza az elemeket száradáskor. Csiszolj vissza, vagy töltsd fel egy kis balsával a hézagokat. Ez egy ilyen játék, ez ne vegye el a kedvedet. Jó kis gép lesz ez!

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Idézet babocsai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Üdv Petyma!

Ne akadj fent ilyen apró pontatlanságokon. Mivel fából építesz, 1-2 mm mindig lesz itt-ott. És ez még csak nem is biztos, hogy pontatlanság. Elég, ha egy kicsit párásabb a levegő és már tágul-vetemedik az egész. Maga a ragasztó is meghúzza az elemeket száradáskor. Csiszolj vissza, vagy töltsd fel egy kis balsával a hézagokat. Ez egy ilyen játék, ez ne vegye el a kedvedet. Jó kis gép lesz ez!

Szia!

Nem ez az ami elvette a kedvemet, inkább a hercehurca a futómechanikával....
    Habár pont ma éjjel írt a faszi,hogy feladta a csomagot, remélem most minden klappolni fog a vámon is! ,,Csuri"

Remélem én is, hogy jó kis gép lesz

Mikor otthon voltam 2 hete, vettem egy kis 50-es P51-es mustangot a modellhungarianál.
    Ezzel szeretném magam újra szintre hozni nem pedig egyből a warhawkot lezúzni.
    Meg ugye mindekép jó lenne amúgy is repülni,nem csak gyakorlás céljából,mert a projekttel igencsak el vagyok csúszva, ebből nem lesz májusi vagy júniusi berepülés

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Sziasztok!

Rendeltem egy kisebb csomagot, szervókat, csatikat stb.
    Ma meg is érkezett minden. Izgatottan bontogatom ki a dobozt,hogy le is tesztelhessem a dolgokat.
    A szervóteszterem sajna bemondta az unalmas, így maradt a vevővel való tesztelés.
    Rádugtam hát a dolgokat hogy teszteljek, de a vevő meg sem nyikkant, ki sem gyullad egy pillanatra sem a kis led rajta!!!!
    Mi az isten van??!!!
    Egy Futaba R608HS vevőről van szó, amit igaz használtan vettem,de egész nyáron meg a tavalyi szezonban ezzel repültem!
    Semmi baja sem volt amikor elcsomagoltam a kofferba, most meg teljesen halott!
    Lévén,hogy egy 160€s vevőről van szó, nem szeretném egyből kukába dobni.
    Van valakinek valami tapasztalata a futaba szervizzel kapcsolatban?
    Vagy valakinek van valami tippje,hogy mi lehet a baj?

Senior Member Vladimir logója
    Hely
    Budakeszi
    Telefon
    +36 30 624 6380
    Hozzászólás
    2.023
    Nem lehet, hogy valami apró csatlakozási hiba?

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Nem hiszem Vladimir!
    Mondom amíg el nem csomagoltam, gond nélkül üzemelt!
    Szépen az Alukofferba tettem.
    Most hogy elővettem meg nem megy!!!!!!

Senior Member
    Hozzászólás
    193
    Tápot kap? Vedd le a burkolatot és mérj rá az 5V bemenőre a csatlakozó után valahol. Ha nincs, ellenőrizd, hogy a szabályzó kimenetén biztosan megvan az 5V, lehet, hogy az szállt el (próbáld ki egy másik ESC-vel.)
    Végül: a vevő legsérülékenyebb része a tüskesor forrasztása (fizikailag itt van megerőltetve a dugdosásnál). Itt lehet egy hajszálvékony repedés a forrasztáson, ami oxidálódhatott a sok állásban és többé nem vezet. A javítás nagyon egyszerű, csak újra kell forrasztani a csatlakozókat.

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Idézet babocsai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tápot kap? Vedd le a burkolatot és mérj rá az 5V bemenőre a csatlakozó után valahol. Ha nincs, ellenőrizd, hogy a szabályzó kimenetén biztosan megvan az 5V, lehet, hogy az szállt el (próbáld ki egy másik ESC-vel.)
    Végül: a vevő legsérülékenyebb része a tüskesor forrasztása (fizikailag itt van megerőltetve a dugdosásnál). Itt lehet egy hajszálvékony repedés a forrasztáson, ami oxidálódhatott a sok állásban és többé nem vezet. A javítás nagyon egyszerű, csak újra kell forrasztani a csatlakozókat.
    Szabályzóval csak azután próbáltam,hogy a 3 vevőakkum mindegyikét rádugtam, de úgy sem ment, nem villant fel semmi!....

Igazat megvallva 2 dolog miatt nem szívesen szedném szét a vevőt.
    1.Még soha nem volt szétbontva, és még a gyári garanciát biztosító matrica is rajta van az illesztéseknél ( oké,hogy már nem garis, de akkor is)
    2. Nem vagyok sajnos elektroműszerész, és nincs tűforrasztóm se, ami viszont elengedhetetlen lenne bármiféle javításhoz is a vevőn belül.

mindenesetre marha érdekes a jelenség és felettébb bosszantó is....

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Végre megérkezett a várva várt futómechanikám!...

Nem vagyok vele maradéktalanul elégedett.
    Az alábbi videókból k is derül miért...

https://youtu.be/K8wKBlHjyGc

https://youtu.be/HkPo2Rrzk28

de most már legalább folytathatom az építést!

Senior Member
    Hozzászólás
    193
    Idézet petyma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem vagyok vele maradéktalanul elégedett.
    Az alábbi videókból k is derül miért...
    Üdv!

Sajnálom, nekem nem derült ki, hogy mi a gond - igaz, még életembe' nem használtam ilyen mechanikát, nem tudom milyennek kellene lennie - elmagyaráznád? Csak kíváncsi vagyok...

Oldal: 6 / 9 ElsőElső ... 23456789 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva