Oldal: 7 / 9 ElsőElső ... 3456789 UtolsóUtolsó
Eredmény: 61 - 70 (81) összesen

Téma: Top Flite P-40E Warhowk építése

Senior Member Vili logója
    Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.302
    Szerintem semmi különös gond a mechanikával. Az egyik kicst lassabb, a másik kicsit darabosan jár, de látszólag mindkét végállásban szépen reteszel. Persze ha méregdrágán vetted akkor érthető a z elégedetlenséged.
    Az örök habozó! Nameg Funcopter forever!

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Idézet babocsai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Üdv!

Sajnálom, nekem nem derült ki, hogy mi a gond - igaz, még életembe' nem használtam ilyen mechanikát, nem tudom milyennek kellene lennie - elmagyaráznád? Csak kíváncsi vagyok...
    Mikor csukódik vissza a szerkezet,van egy pont ahol nagyon erőlködős hangja van, mint ha szorulna a menetes tengely azon a ponton. ez a 2. videóban jól látható és hallható.
    Meg elvileg ez 90 fokban nyílik ki, de szemlátomást valamennyivel nagyobbat nyit 90 foknál.

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Idézet Vili eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem semmi különös gond a mechanikával. Az egyik kicst lassabb, a másik kicsit darabosan jár, de látszólag mindkét végállásban szépen reteszel. Persze ha méregdrágán vetted akkor érthető a z elégedetlenséged.
    hát nem került egy Robart féle mechanika árába, de azért nem volt olcsó...
    135$ volt a mechanika, ehez jött 40€ kb 50-55$ pósta, 4 havi várakozás, majd a vámon 20°illeték fizetés ami megint csak 23€ volt.
    Így összesen 210$ körül volt az egész.
    Nem méregdrága, de pont elég drága ahhoz,hogy elégedetlen legyek vele!....
    Meg magának az embernek a hozzáállása is, írtam neki,hogy mik a tünetek, de nem válaszolt ezidáig semmit....

Senior Member Vili logója
    Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.302
    Így már érthető hogy nem vagy maradéktalanul elégedett. Ennyiből úgylehet a HK eu raktárról is meg lett volna. De az sem biztos hogy nem e olcsóbb lett volna. Amúgy a 90 fokos nyitáson nem tudsz valahogy állítani, mert nem túl szerencsés.
    Az örök habozó! Nameg Funcopter forever!

Senior Member Vladimir logója
    Hely
    Budakeszi
    Telefon
    +36 30 624 6380
    Hozzászólás
    2.023
    Idézet petyma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mikor csukódik vissza a szerkezet,van egy pont ahol nagyon erőlködős hangja van, mint ha szorulna a menetes tengely azon a ponton. ez a 2. videóban jól látható és hallható.
    Meg elvileg ez 90 fokban nyílik ki, de szemlátomást valamennyivel nagyobbat nyit 90 foknál.
    P-40-nek kell 100 fokos retract. Ezért az nagyon jó, hogy 90 foknál nagyobb!

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Idézet Vladimir eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    P-40-nek kell 100 fokos retract. Ezért az nagyon jó, hogy 90 foknál nagyobb!
    Ebben igazad van Vladimir, de ha megrendelek egy futómechanikát aminek a nyitási szöge 90 fok, akkor ne küldjenek nekem egy 100 fokban megállót! főleg ne 4 havi várakozás után.

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Sziasztok!

Jó időre eltűntem,mert nem foglalkoztam az építéssel, a gyakorlógépet tettem össze eddig.
    Talán majd teszek fel róla egy két képet, de nem most.

Ma viszont újra elővettem a P-40 t.
    Beszerettem volna szerelni a retractokat, de sajnos egyből gondba ütköztem.
    A futófészek ahova megy a mechanika nagyon nem stimmel! Minden méret jó mind két oldalon meg is egyeznek az adatok, de akkor is borzalmasan nagy eltérések vannak!
    inkább beteszem a képeket, hogy érthetőbben tudjam mondani a gondomat.

A bal oldali futófészek

A jobb oldalifutófészek

azok a rétegeltlemez lapok amiket csipesszel odatettem ideiglenesen, na azok a tartó talapzatai a mechanikának, arra kellene majd rácsavarozni őket.
    A képeken jól látható,hogy egyáltalán nincsenek szintben az egymással szemben lévő lemezek. Igen, lévén, hogy egy erősen V állású szárnyról van szó, kell némi ellenkorrigálás, hogy a futószárak merőlegesen álljanak a földhöz viszonyítva.
    Erre a rajz is felhívja a figyelmemet. Viszont ezek az eltérések hatalmasak, ekkorának nem kellene lennie!
    A szárny jobb oldali részén majdnem megfelelő az eltérés, úgy ahogy azt a gyárban megálmodták, de ott is kell korrigálni.
    Viszont ami a bal oldalt illeti, na az valami félelmetesen néz ki....
    Pedig minden rendesen a rajz szerint lett építve, direkt 3x is ellenőriztem mindent a ragasztások előtt. Most a kész szárnyon a centi is azt mutatja,hogy a két fél adatai megegyezőek ( futófészek) de akkorsem azok....

Kíváncsiságból rápróbáltam,hogy hogy állnak a futók, így ahogy van most a szárny

JObb

Bal

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    jelen állapotukban alkalmatlanok a rögzítésre!

Nagyon elkélne a tapasztalt kollégák segítsége,hogy mihez kezdjek...

Üdv: pety

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.314
    Valahogy nekem fura ez a kép! Olyan, mintha forditva lenne valami összerakva,Igy ránézésre mintha a szárny lefelé lenne V és a futó a felső részből állna ki. Legalább is a szárnyprofil és a szintezőlábak alapján. most a bal szárny képét nézem. Viszont ha igy jó, akkor egyszerüen hézagoló lapot kell beragasztani a vizszintes rétegelt lemezcsikra. igy kép alapján elég nehéz eldönteni, mi az igazán jó megoldás.

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Idézet Lobo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valahogy nekem fura ez a kép! Olyan, mintha forditva lenne valami összerakva,Igy ránézésre mintha a szárny lefelé lenne V és a futó a felső részből állna ki. Legalább is a szárnyprofil és a szintezőlábak alapján. most a bal szárny képét nézem. Viszont ha igy jó, akkor egyszerüen hézagoló lapot kell beragasztani a vizszintes rétegelt lemezcsikra. igy kép alapján elég nehéz eldönteni, mi az igazán jó megoldás.

én is gondoltam a hézagolásra, vagy a visszacsiszolásra is.
    De csak az a bajom vele,hogy nagyon nehéz eltalálni,hogy egyforma magasan üljenek a szervók,hogy ne legyen eltérés a két kerék magassága között.

És amúgy igen, a képen a szárny éppen fejjel lefelé van, tehát lefele V

Oldal: 7 / 9 ElsőElső ... 3456789 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve