Oldal: 8 / 9 ElsőElső ... 456789 UtolsóUtolsó
Eredmény: 71 - 80 (81) összesen

Téma: Top Flite P-40E Warhowk építése

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.314
    Ezt a szárnyat akkor fejjel lefelé kellett épiteni? Jó csak a bal oldali borda ive olyan, mintha felső iv lenne, ráadásnak a szintezőláb az asztal felé van. csalóka. Ettől függetlenül, ha ebben a helyzetben a 4 rétegelt lapot kiszintezed az asztal laphoz ugy, hogy mind a 4 azonos legyen, jónak kell lenni, és csak tolómérő kérdése. Utána ideiglenes futórögzités , talpraállitás és szárnyvég mérés.

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Tudna valaki segíteni nekem egy videóval, vagy bármivel, hogy hogy lehet, hogy kell a szárnyat palánkolni?
    Még nem nagyon csináltam és szeretnék ellesni egy két trükköt
    Keresgéltem én is, de értékelhető videót nem láttam.

A magasságit,meg a csűrőlapokat már bepalánkolta, méghozzá ahogy Brian1972 kolléga tanácsolta, vasalós módszerrel.
    Nem lett rossz, de itt nem kellet figyelni a szálirányra, valamint 1-1 lapból megvolt a teljes felület, tehát nem kellett szabni.
    Képeket majd mellékelek, egyelőre a futót nyúzom, lassan kész is lesz

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Sziasztok!

Mivel nem sok segítséget kaptam, úgy döntöttem belevágok és lesz ami lesz alapon elkezdtem a szárny palánkolását.
    Meg is fizettem a tanulópénzt, de erről majd rövidesen írok.

Még mielőtt belekezdtem a szárnyba, lefedtem a magasságit és a csűrőlapokat is.

Ezzel a vasalós technikával tényleg nagyon jól lehet haladni!

Aztán pozicionáltam a futószervókat és a csavarok helyét bejelöltem,hogy kifúrhassam.

Sajnos a gyári rétegeltlemez elég silány volt és kettérepedt mikor a 2. lyukat fúrtam bele....
    Ezért vettem egy jó kis bükklécet és azzal helyettesítettem, szerintem sokkal erősebb lesz így!

levágtam mind a 4 darabot

majd szépen, síkba csiszoltam őket

a szárnytőhöz eső darabok aljára ragasztottam 2mm kemény balsalapból egy vékony kis csíkot, hogy ezzel hozzam szintbe a rendszert, majd beragasztottam őket a helyükre.

a rajz semmilen egyéb erősítést nem ír a futónak!...
    Én ezt nagyon nem találtam így atombiztosnak, mivel csak az egyik felülete volt odaragasztva a szárnybordához az alja meg egy kb 1mm es kis körmön csücsült rajta....
    Hát ezt nem mondanám túl hosszú életűnek, ezért rádobtam egy kis erősítést.

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Sorry!

nem tudom miért lettek ekkorák a képek, pedig átkonvertáltam őket 800x600 ba mint mindig!...

Szóval elkezdtem a szárnyat palánkolni.
    Az első 2 lapot amit felragasztottam, vissza is kellet bontsam,mert sem síkban sem keménységben nem stimmelt a kettő egymással!
    És ez volt az első tanulópénz, mert bizony ki kell válogatni minden egyes lapot mielőtt felragasztod véglegesen és egymáshoz is kell próbálni őket,mert ha nem tökéletes futnak egymásmellet síkban akkor nagyon ronda végeredmény lesz!
    Ez nekem 1 óra ragasztásba, 30 perc visszabontásba és még egy óra csiszolásba került.
    De most már nagyon figyelek minden ilyen részletre.
    Sajnos amit a készlet tartalmaz, balsalapok csak 8 cm szélesek és marhára nem egyforma keménységűek, ráadásul szinte egyik sem passzolt síkban sem....
    Azért lefedtem a szárny alsó részét teljese egészében, de nagyon nem lett szép munka, szóval elkel majd a gitt meg a csiszolópapír.
    Azért nem idegesítem magam nagyon,mert az üvegezéssel sok hibát el lehet tüntetni. (legalább is én így gondolom.)...

nagy buzgóságomban egyből kipattintottam a kerekek helyét a bordákból, hamar meg is bántam és ragaszthattam vissza

hát ennyi

itt tartok most.
    mondom, nem vagyok elégedett a végeredménnyel, de majd a szárny teteje jobban fog sikerülni, remélhetőleg

Üdv: pety

Senior Member
    Hozzászólás
    193
    Hogy haladsz? Régen jelentkeztél...

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Idézet babocsai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hogy haladsz? Régen jelentkeztél...
    Igen, sajnos most áll az építés.
    Habár van még dokumentációm amiket nem tettem még fel, de nem sok időm van.
    Kőkeményen dübörög a vendéglátós szezon...
    A szabadidőmben,meg a ,,tanulógépet,, egy mustangot teszek össze, hogy végre azért már valamikor kijussak a reptérre is.
    Múlthéten érkezett meg bele a motor egy Saito FA62b, most az van a próbapadon, azt állítgatom
    De köszi az érdeklődésed
    A fórumra sincs időm mostanában, pont ma néztem rá vagy 8 nap után...
    Nálad mikor lesz a berep?

Majd meglesem a topikodat

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Sziasztok!

marha régen írtam!...
    Az építés még mindig áll, de lassan majd újra kezdem, november környékén.

A repülési szezont egy P51 mustangal töltöttem el ( de nem volt egyszerű).....
    Cmpro gyártmány és hát kurvára semennyire sem nagyon lehet összerakni úgy ahogy azt ők eltervezték
    Na mind1 azért sikerült pár hét szenvedés után összerakni, de tényleg baromi nehéz volt!
    A motornak (FA 62) és a tanknak valamint a gázszervónak alig van hely, sőt!....
    Rengetegszer szét kellet szerelnem, a motort ki a tankot ki, a gázsrevó beszart, csere, tankolószelep csöve kilyukadt csere, ezekhezmind ki kellett vennem a motort és visszarakni!... de mondom nagyon kevés hely van benne!
    Az első repülés marha szar volt, folyamatosan felfeé tört a gép, néztem is magamban,hogy mi a pék, mert direkt orrnehézre súlyoztam.
    nos a gyári elhúzatás olyan volt hogy semmilyen, habár a terveken szerepelt....
    na mind 1 nem is akarom leírni mennyit sz.ptam vele.
    Azért van egy videóm egy jó kis repülésről,meg egy meglepő Saitó bakiról
    jó szórakozást!

https://www.youtube.com/watch?v=LIrhf3oT1_s

üdv: Pety

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Sziasztok!

Újra aktívabban elkezdtem foglalkozni a géppel.
    Megpróbálom onnan folytatni a beszámolót, ahol azt ténylegesen abbahagytam.

Szóval a szárny tetejének a palánkolása következett a listán.
    Erről nem szeretnék túlzottan beszélni, csak linkelek pár képet.

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Ezt követően jöhettek a szárnyvégek leképzései.
    Itt se tudok nagyon mit írni, ment minden mint a karikacsapás, egy dolgot leszámítva, de azt majd később

és a végeredmény egy kb 45 perces gyalulás és csiszolás után

valamint a salakanyag

és akkor itt jön most az 1 kivétel...
    Annyira beleéltem magam a balsa gyalulásába, csiszolásába, és a könnyűségébe a munkának,hogy egy hatalmas szarvashibát vétetem!!
    Ugyanis nem ragasztottam fel ideiglenesen a helyére a csűrőlapokat, amikkel futnia kellett volna a szárnyvégek íveinek...hatalmas szarvashiba, de nem kezdem el kijavítani, így marad

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Valamint, ha még emlékeztek volt, van egy olyan probléma,hogy a törzs két oldalsó fala között van 2mm differencia sajnos, ami a szárny és a vízszintes közti eltérést jelenti horizontálisan.
    Tanakodtunk,hogy hogy lehetne megoldani,hogy minden klappoljon, volt aki hézagolást, alátöltést javasolt, volt aki visszacsiszolást.
    Én a következő mellett döntöttem.
    Megcsináltam a szárnyrögzítést, ami megérne egy külön misét mert nagy szopás volt, csak most túl beteg vagyok ahhoz hogy belekezdjek, de ha érdekel valakit akkor majd leírom.
    Lényeg a lényeg, hogy sikerült megoldani és fel tudtam csavarozni a szárnyat.
    Ugyanis arra gondoltam, hogy teljesen mindegy ha alátöltök vagy visszacsiszolok az eredmény korántsem biztos,hogy kielégítő lesz.
    Ezért arra gondoltam,hogy a fixen rögzített szárnyhoz fogom szemre beállítani a vízszintes csillapítót, mert így a legkevesebb az esélye a pontatlanságnak.

ennél a résznél tartok most.
    Egyelőre még nem rögzítettem semmit, várok egy kicsit amíg jobban leszek

Oldal: 8 / 9 ElsőElső ... 456789 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve