Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (23) összesen

Téma: cap 232 3.1m

Junior Member
    Hozzászólás
    21
    Hát az a baj hogy ez az első ilyen gépem a többi mind balsa és sajnos még soha nem gyantáztam amit még talán meg is oldanék de a méhsejt és mikroballon nem igen ismertek számomra. Csak gyantával nem lehetne megoldani? kívül is belül is? aztán csisz és fényezés remélem nem mondtam nagy butaságot.Ezért is lenne jó ha tudnátok rajzot vagy fényképet ajánlani mert csak így tudom hova is rakjam a merevítőket stb.

Idézet André diablotin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát az a baj hogy ez az első ilyen gépem a többi mind balsa és sajnos még soha nem gyantáztam amit még talán meg is oldanék de a méhsejt és mikroballon nem igen ismertek számomra. Csak gyantával nem lehetne megoldani? kívül is belül is? aztán csisz és fényezés remélem nem mondtam nagy butaságot.Ezért is lenne jó ha tudnátok rajzot vagy fényképet ajánlani mert csak így tudom hova is rakjam a merevítőket stb.
    Sajnos nem. Konyhanyelven leírva mivel nem vagyok szakember a kompozit attól kapja a merevségét és a teherbírását részben hogy a szövetet legyen az üveg, szén, kevlár a gyanta átitatja és miután kikötött megszilárdítja. Plussz még számít, hogy milyen szálirányban forgatod össze a rétegeket.
    Magában a gyanta semmit nem ér törékeny.

A bordák kérdését nem lihegném túl. meg kell jegyezni mi hol volt benne és miután ki van javítva a héjszerkezet vissza kell tenni az utángyártott bordákat.
    -------------------------------------------------<br />Tel.:06/70/279-2804

Junior Member
    Hozzászólás
    21
    Rendben köszönöm a segítséget. Sajnos mivel a gép nem nálam tört össze és csak az van amit láttok így nem tudom hová tegyem a bordákat. Még azt sem tudom hogy a tűzfal milyen volt

Senior Member rcgabor logója
    Hely
    Szeged
    Hozzászólás
    1.324
    A tűzfal a legkisebb probléma. A kabin előtti rész javítása az összetett művelet, nem olyan vészes, de leírni annál bonyolultabb. A lényeg, hogy az összerogyott méhsejt részt ki kell vágni az ép felületig, majd külső sablonozással vissza kell pótolni az anyagot kellő aládolgozással. A helyedben elvinném olyan modellezőhöz a gépet akinek van eszköze és egyben ismerete is a törzs javításához. Számolni kell még azzal is, hogy a hajszálrepedések miatt a delaminálódás és az anyaggyengülés jóval tovább ment mint maga a látható sérülés, ezt maga az anyag belső felületén a színe mutatja.
    Hangárban:06-30-737-50-37<br /><br />Soroljam én is a gépeket?

Junior Member
    Hozzászólás
    21
    Először is köszönöm az infót. Az sajnos nem megoldható hogy elvigyem így magam állnék neki. Ha kivágom a kinyílt résznél és beborítom egy új anyaggal azután belülről többszörösen megerősíteném illetve a repedéseknél szintén belülről megerősítem. Az lenne még a kérdés hogy kell e a javításhoz valami speciális szerszám? A válaszokat köszönöm

Senior Member
    Hely
    Solymár
    Telefon
    20/3205829
    Hozzászólás
    1.851
    Ahogy leírtad, csak vastagabb, nehezebb és ridegebb lesz a szerkezet. Soha ne csak a sérülést nézd hanem a komplett egységet aminek része a törött rész is. Ahhoz hogy a szerkezet terhelés-viselése ne változzon az eredetihez képest, RCGABOR leírása szerint kell eljárnod.

Üdv.: Power
    ...ha arra ébredsz, hogy nem fúj a szél, süt a nap....biztos, hogy HÉTFŐ van....

Senior Member
    Hely
    Lengyeltóti
    Hozzászólás
    1.402
    Jótanács!

Keress meg egy hozzáértőt legalább egy személyes konzolációra. Persze a gépeddel együtt!
    Nem könnyű profeszionálisan megjavítani egy ilyen sérülést!
    Kövi

Junior Member
    Hozzászólás
    21
    Köszönöm szépen a jó tanácsokat. De ahogy említettem sajnos nem tudom elvinni még konzultációra sem mert ahol élek nincs ilyen ezért fordultam hozzátok. Ha a belsejét több rétegben megerősítem kereszt hossz irányban is gondolom az elég de javítsatok ki ha nem. Esetleg aki csinált ilyet vagy hasonlót és van róla képe és megosztaná azért nagyon hálás lennék.

Senior Member
    Hely
    Lengyeltóti
    Hozzászólás
    1.402
    Merre felé éled életed?
    Kövi

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz