Oldal: 5 / 8 ElsőElső 12345678 UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (78) összesen

Téma: Skipper XL All Terrain

Senior Member eosbandi logója
    Hely
    Budapest, XXI.
    Hozzászólás
    892
    Idézet Ltomi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    https://youtu.be/eqXobA69FaA
    Ez meg...5000 3s akkut rakott bele
    Itt is jól látszik, hogy riszál...

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736
    Idézet eosbandi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nos, megvolt az első berepülés...FPV nélkül... az AUW 3.7Ah 3S aksival 1280g.
    Eddig nem tetszik...
    1. Annak ellenére, hogy a CG elvileg a lépcsőnél van, nekem orrnehéznek tűnik... folyamatosan húzni kell a magasságit neki.
    2. Riszálja a farkát, szinte folyamatosan. Erre többen panaszkodnak, és nem láttam megnyugtató megoldást rá. Talán első körben megerősítem a motorgondolát tartó felépítményt némi karbonnal...
    A karbon az egyik...a masik meg fuggoleges vezersik tulnyulo kis reszenek a levagasat irjak ha jol vettem ki.
    A karbont meg benyomjak a fa merevites mellé.

A skipperxl videokon annyira nem lattam hogy riszal.
    A polaris ultranal igen.
    Lehet kisebb akkuval kene probalni?
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Hely
    Budapest, XXI.
    Hozzászólás
    892
    Irták, hogy kb két centivel meg kellene toldani az oldalkormányt....
    Elvileg és gyakorlatilag is a Skipper XL megegyezik a Polaris Ultraval... ugyanaz az öntőforma.
    Jön a kísérletezés....

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736
    Videod nincs a repulesedrol?
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Hely
    Budapest, XXI.
    Hozzászólás
    892
    Sajna nincs, egyedul voltam. Viszont ahogy vegigmentem a Polaris Ultra topicon, sokan mondják, hogy a CG nem a lépcsőnél van, hanem ~7-8mm-el mögötte. Ez megmagyarázza miért tűnt orrnehéznek..

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736
    Idézet eosbandi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sajna nincs, egyedul voltam. Viszont ahogy vegigmentem a Polaris Ultra topicon, sokan mondják, hogy a CG nem a lépcsőnél van, hanem ~7-8mm-el mögötte. Ez megmagyarázza miért tűnt orrnehéznek..
    magyarul nem 59 hanem 60cm-re inkább az orrtól a gyári leírástól eltérően igaz?
    FPV forever

Hely
    Budapest, XXI.
    Hozzászólás
    892
    Mondjuk...

Bocs a belekottyért, de ezt a riszálást nagyobb sebességnél is csinálja?
    Ha jól emlékszem, Tomi 1400kV- s motorral repülöd. Ehhez a géphez a jellegéből kifolyólag nem volna célszerűbb egy 2200kV körüli motor? Mondjuk egy NTM2836/2200kV?

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736
    De lehet...bar en meg nem repulom zero idom volt eddig....
    Az a vicc hogy gyarilag 1000kv motort tesznek bele...azt csak 4s el tudom elkepzelni.
    Kevesen raktak a nagyba 2000 feletti mocit..azt inkabb a kis skipperbe teszik.
    Ha berepiltem akkor tudok nyilatkozni..Bandinal nem tudom milyen motor van
    FPV forever

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736
    Tegnap állítgattam a skipper és a c4s....néztem a csűrő servo kitéréseket....fura volt de lehet normális hogy bal oldalon lefele...jobb oldalon felfele tér ki jobban a csűrőlap.
    Be lehet ezt lőni pontosan ilyenkor ha egy központi servo mozgatja mindkét oldalt....baj ha lefele 2-3 mmel nagyobb a kitérés mint a túloldalon ahol ugye ilyenkor felfele áll csűrőlap?

A fenti kérdés fontos erre várom a szakszerű választ....
    A másik ami vicces kicsit hogy miközben nézegettem a szervó kitérés az ezért felelőn TGY 113 MG digital servo egyszer csak elkezdett füstőlni és kiégett. Eddig 6 éves (bár 20 éve kezdtem csak volt szünet) modellezeésem alatt sosem történt ilyen..még jó hogy nem a levegőben hanem még építés közben elszállt
    szóval ebben ne bizzatok:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...0_10s_12g.html
    FPV forever

Oldal: 5 / 8 ElsőElső 12345678 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva