Oldal: 43 / 90 ElsőElső ... 3339404142434445464753 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 421 - 430 (897) összesen

Téma: Mini Talon

Senior Member bakesz logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.869
    Idézet Vírus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hát ez nagyon vicces... EU-ban is van és ott 15e alatt van szállítással...
    Igen.....az kb 35-36 font.....

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI P7-L10 eszközömről
    Az Android billentyüzet nem a barátom.

Member
    Hely
    Szabadkígyós
    Hozzászólás
    96
    Sziasztok!
    Olvasom, hogy mindenki 4s-el használja!
    Ez az fpv cuccok miatt jó?
    Nekem szinte mindenem 3s...Igazából egyenlőre csak egy Mobiust cipelne

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.863
    4S akkuval hatékonyabb a reptetés, 3S akkuval is repülhetsz, de akkor a motorod nem biztos, hogy képes lesz elég tolóerőt adni...elkézelhető, hogy van olyan motor, vagy konfiguráció, hogy elmenne 3S akkuról is, bár akkor az eldobás már lehet, hogy kockázatos lenne...

A különbség szerintem főként az, hogy egy 40km/h cirkáláshoz a 4S akku esetében kell egy kb. 40-50%-os gázállás, míg ugyanezt 3S akkunál lehet, hogy 65-70%-on éred el...

Az FPV rendszernek tök mindegy, hogy mekkora az akku, mert vagy külön, szűrt tápokról oldja meg mindenki a 12V-os tápot, vagy annyira hülye, mint én, hogy az 5V-os FPV-rendszert erőlteti...

Nálam a VTx 7.2v-ot kap tápként (ImmersionRC 5.8G 600mW), és az általa kiadott 5v-os táppal működik egy 5v-os Fatshark 700tvl CMOS kamera, és a Runcam2-es töltése is...

7v-on az Immersion már leadja a teljes teljesítménnyel a videót, és ami a lényeg: nem forrósodik fel a szobában sem...amikor a 12v-os fpv rendszert próbáltam, rohadtul melegedett az adóm...

Member fbook1028 logója
    Hozzászólás
    50
    Köszönöm szépen (telefonról írok) akkor szerzünk 4s akkut!

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről

Senior Member
    Hely
    Hatvan mellett
    Hozzászólás
    632
    Sziasztok. Alakul a gép. Három problémám van jelenleg:

- tegnap amikor kimentünk 30°C-ban repülni a 30A-es szabályzóm 15A-es terhelésnél 2perc után letilt. Előtte 25°C fokok voltak amikor repültem, akkor nem volt gond. Így rendeltem 50A-eset.
    - az OSD(minimosd) képe hol látszik, hol nem.
    - zajos az 1.3GHz-es élőképem. Runcam2-ből jön live video. Ha ki van kapcsolva és csak az OSD megy akkor nincs gond. Ha bekapcsolom a runcam2-t akkor már mikor lenyomom a power gombot és még nem kapcsolt be, már akkor megjelennek csíkok a képen. Ha meg a motort is pörgetem akkor nagyobb sávokban csíkozódik a képernyő. Raktam a videó adó elé LC szűrőt de szó szerint semmit nem javított.

Ezeket kell még megoldani és szuper gép lesz. Amennyit eddig repültem vele az nagyon meggyőző. Egyetlen problémám vele, hogy szörnyen gyors gép, nehéz még a landolás.

Senior Member
    Hozzászólás
    132
    A videó csíkozódást nekem a kondizás oldotta meg. Készítettem egy "tápelosztó" panelt, amin ott van a táp és a föld és ide raktam nagy elektrolit kondikat, valamint fóliakondikat és minden innen van kivezetékezve csillagpontosan.
    Nem tudom, hogy az LC szűrőben mekkorák a kondenzátorok. Külön tápról próbálnám meg a kamerát járatni és megnézném, hogy a hiba még úgy is előjön-e. Ha nem akkor a táp-nál kell keresni a gondot, ha igen, akkor RF gondod van, árnyékolni kell a kamerát.
    A MinimOSD eltűnést a földhurok-mentesítés és a fix (szintén megkondizott) 5V oldotta meg, egy sima BEC-ről járt előtte, az nem volt elég stabil neki. Asszem 5V-ról megy az egész OSD, nem pedig 2 tápról. Amit kipróbálhatsz, hogy az akku negatívról egy drótot odaérintesz a minimOSD GND-hez, ha erre megszűnik, akkor földhurok gondod van.

Dávid

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.863
    Igazából jó lenne tudni, hogy milyen a videórendszered, értem ezalatt azt, hogy mikből raktad össze...alap dolog, hogy közösített tápoláson (vezérlő és videóadó közös vezetéken) az ESC és a motor zaja megjelenik...erre megoldás a megfelelő nagyságú LC-filter.

Példa: Phantom FC40 multikoptert analóg videósítottam és OSD-t is kapott...az eredménye: kikapcsolt motoroknál tiszta kép, a motorok bekapcsolásakor csíkok a képen. Kapott egy nagyméretű LC filtert, és a csíkok eltűntek. Ilyen esetben mindenképp javasolt a szűrés így vagy úgy...

Itt van két konkrét példa a nálam lévő konfigurációkra:

Mini Talon FPV:
    - Fatshark 700TVL
    - Runcam2
    - videóváltó elektronika
    - minimOSD
    - ImmersionRC 5,8G 600mW
    - 2S-6S step down konverter 8V-ra beállítva.

Anaconda (jelenleg):
    - Fatshark 700TVL
    - micro minimOSD,
    - ImmersionRC 5,8G 600mW,
    - 2S-6S step down konverter 8V-ra beállítva
    később pluszban
    - videóváltó elektronika,
    - Runcam2/Xiaomi Yi,
    - Feiyu-tech mini3D Pro (12-24V)

Alap felépítés:
    Az áram konvertáló adja a 8V-os tápot az Immersion adónak. Az Immersion adó már 7V-on leadja a maximális teljesítményt, ezért a nagyobb feszültség alkalmazása teljesen felesleges, csak jobban melegszik. Alacsony feszültségnél is melegszik a szobában (repülés közben szinte hideg), de nem sül meg. Amikor a Phantom alaplapjára lett kötve és kapta a 12V-ot, jobban melegedett...a tegnapi friss tesztnél álló helyben a szobában 1 órán keresztül ment a teszt, és nem sült meg. Ez volt a videóadó...
    A kamera a videóadóból kapja a szűrt tápot, az innen kijövő 5V 500mA bőven elég a CMOS kamera, vagy a Runcam2 kamera töltésére...együtt nem elég, de nem baj, a gimbal majd maga adja az 5V-ot a Runcam2-esnek...
    A kamerából jövő videójel a minimOSD felé megy, majd az OSD-ből egynesen a videóadóba...amikor be van építve, akkor a videóváltó a minimOSD elé kerül, és rajta keresztül megy a kamerák videójele az OSD felé...

Ahogy látod itt jelenleg csak egy plusz elektronikai lapka van a táp vonalon, az áram konverter. A szűrést a videóadó végzi el, és jól. Soha semmilyen csík nem volt a repülőmön...

Ha a videóadód képes szűrt 5V-ot kiadni, akkor onnan tápold a kamerát, keresztül a minimOSD-n...azonban figyelj arra, hogy csak akkor legyen a minimOSD analóg és digitális oldala közösítve, ha a kamerád felé 5V megy, ellenkező esetben a 12V átmegy a digitális oldalra, és megsül a vezérlő...

A minimOSD analóg és digitális oldalának közösítése nagyon hasznos akkor, ha pl. Pixhawk vezérlőd van...ugyanis a Pixhawk vezérlő összes perifériája úgy van kialakítva, hogy a GND vezetékek nem alakítanak ki hurkokat, így nincs zavar (hacsak te nem rontasz el valamit), és a közösített minimOSD-be érkező videóadó 5V képes tápolni a vezérlőt...így lehetőséged van többszörösen tápolni a robotot, és kisebb az esélye annak, hogy kihal a vezérlő, lekapcsol, nem indul újra, és a géped lezuhan...Nálam 3-4x-es redundáns tápolás van jelenleg, szinte lehetetlen, hogy a gép áramhiány miatt lezuhanjon (power modul, UBEC, ESC, MinimOSD)...

Így viszont az alacsony feszültségű videórendszer nem okoz nagy gondot...

Senior Member
    Hely
    Hatvan mellett
    Hozzászólás
    632
    Köszönöm a kimerítő válaszokat! Mivel szombaton indulunk nyaralni (sajnos az ESC miatt nincs értelme vinni a MT-t, pedig ez volt a célom mióta építettem ) ezért másfél hétre halasztom mostmár a problémák megoldását. Addigra legalább megérkezik majd az új ESC is.

Egyébként 3DR power modulról megy az APM 2.6 ami tápolja a GPS-t, telemetriát, minimosd-t. Van még egy PDB a 3DR power modul után, mivel a VTX-em 12V-ot igényel. A runcam2 ennek az 5V-járól van töltve. Ahogy átnéztem földhurok nincs, viszont azt találtam, hogy az APM-en csak 4,7V van, és az OSD IC-je 4,75-öt igényel minimum. Ha hazajöttem nyaralásból megszűntetem a 3DR power modult, és a másik PDB-ről tápolom meg az APM-et.

Másfél hét múlva jelentkezem, addig is köszönöm a segítséget, innen fogom folytatni.

Ui.: davidka kb hány uF kondit halmoztál fel?

Senior Member
    Hozzászólás
    132
    Pár ezer uF. Az elkók kellenek a nagyobb beesések kiküszöbölésére pár 10ms, a fóliakondik a nagyon rövid impulzus szerű tápingásokat fogják meg <1ms. Mindkettő kell úgy a király.
    Az APM power modulja egy halom fos, azt cseréltem le BEC-re.

Senior Member
    Hozzászólás
    132
    6S konfigban próbálta már valaki a mini talont? Pl egy Sunnysky x4108s motorral?
    Gazdaságosabb lenne egy nagy légcsavarral, mint a 4S változat? Mit gondoltok erről?

Oldal: 43 / 90 ElsőElső ... 3339404142434445464753 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva