Oldal: 87 / 90 ElsőElső ... 37778384858687888990 UtolsóUtolsó
Eredmény: 861 - 870 (897) összesen

Téma: Mini Talon

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.825
    Peti! A vector egy elég megbízható cucc, Gózika barátom repülte egy normális szárnyelrendezésű gépen...a használati leírást nagyon olvasd el, esetleg frissíts firmware-t, hogy a legújabb távokat, OpenTX-et, telemetriát (mittudomén) jól kezelje.
    A Vectorban ugyanúgy benne van a V-tail mix, bár azt nem tudom, hogy milyen formában működik (értsd: működik-e úgy, mint az arduplane), de az biztos, hogy magasságiként, és oldalkormányként is működik...a beépítés utáni kalibrációkat megcsinálod, és igazából szinte azonnal repülhetsz...a videó bekötésnél figyelj, picit hasonló, mint a C4S-nél, függ az akkutól/kamerától, hogy hogyan kell bekötni/jumperelni...ez is más, mint az arduplane, ott nekünk picivel egyszerűbb...

A GPS egység mehet hátulra a farok szögletes lyukjába, én úgy tudom, hogy árnyékolt, és nem zavarja meg az ESC mágneses tere, de majd teszteld...

Ha lesz rá kedved/időd, csinálj egy magyar nyelvű bemutatót, hogy miképp működik, hogyan működik a távról programozása repülés közben, OSD kép, stb....

Sok sikert!

Senior Member csp logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    632
    Sziasztok

Megtetszett a Vector rendszer es utana is olvastam. Ma vettem meg a forumon egy komplett szettett ami meg antenna tracker kepes GCSt is tartalmaz. Igy 3D gps alapu antenna kovetest is meg tudok majd valositani.
    Koszonom mindenkinek a hozzaszolast. Tenyleg alapbol tudja kezelni a V farku gepeket. Sot kezeli az oldalkormanyt is. Van olyan repmod ahol igenyli is.
    Nekem meg uj lesz tuti. Csak Cyclops Strommal volt eddig kapcsolatom.
    Most hogy bejon a rossz ido nekifogok az epitesnek.
    Meglatjuk mi jon ki belole....
    Ami vel meg szemezek valami hibrid kamera. Runcam split vagy Caddx turtle.
    Mivel lesz HT is. Ezert jo lenne ha a HD videon is hatra vagy lefele tudnek nezolodni. Ez is uj. A Bixleremben csak horizontalis a kamera mozgatas.

Izgi lesz...... Varom mar, de nem akarom elsietni.

Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.825
    Csak legyen elég szabad csatornád hozzá...felépítőstől függően kell 4CH az irányításhoz, 1CH a repmódokhoz, 2CH a kamera pan-tilt-nek, opcionálisan 1CH a navigációs fény ki-be, 1CH a flaperon-nak (ha tudja), és ki tudja mennyi kell a repülés közbeni programozáshoz...

Nekem 5CH az irányítás, 1CH a repmód, 1CH a navi fény ki-be, 1CH az OSD váltás, 1CH a digitális RSSI, 2CH kamera pan-tilt...ez 11CH összesen, a 12CH-s Dragonlink esetében...gyorsan fogy ám... :-D

Szerk:
    Az Eagletree videóvevő antenna trekker megoldást én is néztem már, de arduplane esetében bonyolítja a rendszert sajna...de irigy vagyok rá... :-)

Senior Member csp logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    632
    A 8 csati a Bixlerben elég volt
    1ch csűrő
    2ch magassági
    3ch gáz
    4ch oldalkormány
    5ch 2állású kacsoló OSD kép választó
    6ch 3 állású kapcsoló Repmód
    7ch 8ch head tracker. CSak a 7-es van bekötve. A fel-le mozgást nem építettem ki. Akkor még féltem tőle.

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.145
    Úgy gondoltam, hogy bemutatom, milyen is a stabilan működő automatikus felszállás funkció a minitalonnal (eddig mindíg stabilan működött)
    Először azt hittem, nem dobtam el elég jól - eléggé gyorsan, st. vagy valami beállítással lehet gond, de nem. Ha a dvr nem működött volna, rá se jövök, hogy mi is a gond.
    Az eredményképernyő - az indítás pillanatában - alapján jól látszik, hogy túl közelre került az adó és a vevő, eredmény: "fail-safe" indításkor a tranis - x9dplus - l9r "szétcsúszása" miatt, túl közel voltak egymáshoz ...
    Szerencsére jól működtek a modellezős reflexeim, úgyhogy semmi gond nem lett belőle!
    Ilyent sose - tényleg sose produkált a Hitec-es rendszerem, kár, hogy kissé elszállt fölötte az idő!
    Ezzel a jelenséggel vajon mit lehet kezdeni? - válhetően semmit, vagy mégis? Pl: kézzel minél messzeb tartani indításkor az adót ... stb.?
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: Mat által : 2018-11-18 19:10
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.136
    Sajna az L9R közel az adóhoz tényleg nem remekel. Nekem dobás előtt volt olyan, hogy failsafe-be kapcsolt, és nem pörgött rendesen a motor. Ha automatikusan szállsz fel, akkor nem kell, hogy a kezedben legyen a táv, de ezt a modellezésben kialakult reflexű ember berzenkedve fogadja (én is)...

Senior Member distvan52 logója
    Telefon
    06706030193
    Hozzászólás
    562
    Nekem a DMD is ezt csinálta ,azóta nem használom.Megoldás rá, átjátszót kell hozzá csinálni.

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.825
    Az említett eset külső kameranézetből:

pár pillanattal később a sikeres indítás:

Lacibá! Az R9 rendszerrel ilyet nem tapasztaltam az itthoni próbák során...az L9R eldobásánál esetleg lógasd a kezed a távval...ennyi távolság elég neki...

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.136
    Ma engem is elért az L9R rendszer átka, sikerült belecsavarni a földbe a gépet... Persze közrejátszott az is, hogy elég sz@rul dobtam el, de a dobás után akárhogy is kapkodtam, belefordult a földbe, utána még a gázt se tudtam egyből levenni, mert a robot is újraindult a becsapódás után, ennek még kutatom az okát...

mini.jpg

A videón mikor 12 ampert mutat az árammérő, már ott is jó 3/4 gázt adtam, csak nem követte a parancsaimat, csak mikor elfordítottam magamtól az adót.

https://youtu.be/WCtmyt3DGWQ

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.124
    Ha meguntátok a küzdelmet akkor itt a lehetőség váltani most pici pénzért beszerezhető normális irányítás:
    https://hobbyking.com/en_us/txrx700l...___store=en_us

Oldal: 87 / 90 ElsőElső ... 37778384858687888990 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve