Oldal: 1 / 61 123451151 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (603) összesen

Téma: Mini Talon

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.220

Mini Talon

Megérkezett a tanulógép a banggood-ról, EMS-el szállítva (~7-9nap) 24500HUF körül volt, és nem akadt fenn a vámon.

Tetszik. Kicsit ecalc-ulálok, és kiderül milyen motor lesz benne...
    DJI Phantom FC40 Hybrid
    X-UAV mini Talon + DragonLink v3.
    FRSKY Taranis X9D Plus + 8dbi antenna + DragonLink v3.

DJI Phantom beállítási leírás

Senior Member H.krisztián logója
    Hely
    Naszály
    Hozzászólás
    2.274
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Megérkezett a tanulógép a banggood-ról, EMS-el szállítva (~7-9nap) 24500HUF körül volt, és nem akadt fenn a vámon.

Tetszik. Kicsit ecalc-ulálok, és kiderül milyen motor lesz benne...
    Irigykedem.
    Magyarországra rendelted ?
    Szerencséd van hogy nem akadt fenn.Mekkora az üres súlya?
    email: h.krisztian17@gmail.com
    tel: 06306419408
    06209627196

Támogató Daine logója
    Hozzászólás
    1.435
    Szép!
    Most ez a mini?
    Ekkora?

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.704
    elvileg 130cm fesztáv lehet ekkora... :S
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.220
    Igen ez a mini. Itthon van a normál is, de egyenlőre összerakás nélkül...igen egyszerű oka van, sajnálom kockáztatni a nagyot, így ő visszament a dobozba. Tanulni jó lesz a mini is...

A mérete:
    - 1300mm fesztáv,
    - 830mm hosszú,
    - 30dm2 szárnyfelület,
    - üres tömeg ~550g (500g-ot mértem a fél belső merevítés, a motor mount, és az FPV platform nélkül).

Kézbe véve baromi könnyűnek tűnik.

Gyárilag 2836 1400kv motort írnak, 9050 propellerrel, és 30A-es ESC-vel. Normális ide megfelelő motor híján egy 2836-os 1200kv (3S-4S) motort, 1050-es APC E propellert, és gazdasági okokból (tudom hülyén hangzik) egyenlőre a nagy gép itthoni 60A-es ESC-je megy bele. Van itthon 4 fémfogas 9g-os szervo, és vagy az X8R vagy az L9R vevő megy bele. Most akciós a Strobe-on szett, így elképzelhető, hogy egy olyan is felkerül rá...
    A szarnyakra vettem színes fóliát, hogy az irányát majd tudjam azonosítani...

Első körben megpróbálom mit tud majd 3S akkuról, és szükség esetén megy bele majd egy 4S akku...

A Taranis elvileg már be is van állítva a géphez...

A nagy Talon cuccai nem férnek bele, a 3536-os motor kitölti a hátsó részt, és a motor kereszttartója sem rögzíthető fel.

Az ecalc olyan 32km/h körülire írja az átesést, és kb. 68-73km/h-ra a maximális sebességet.

Első körben megpróbálom manuálisan berepülni (lehet valaki tapasztalt pilótához megpróbálok csapódni), aztán a tervek szerint belekerül a Pixhawk...aztán már csak sok-sok gyakorlás...

Idézet H.krisztián eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Irigykedem...
    Ráérsz...majd akkor, ha sikerül üzemszerűen használni, és nem semmisül meg Skyeye módra...
    Utoljára módosítva: smith_hun által : 2015-10-02 14:59
    DJI Phantom FC40 Hybrid

Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.220
    A gépről készült képeket meg elfelejtettem belinkelni: https://picasaweb.google.com/1167942...eat=directlink
    DJI Phantom FC40 Hybrid

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.704

Mini Talon

Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A gépről készült képeket meg elfelejtettem belinkelni: https://picasaweb.google.com/1167942...eat=directlink
    Talaltam egy eleg meggyozo repülést a mini talonrol...
    Erdekes a setup es a live video minőség sem rossz..21km en.
    https://youtu.be/m6aQnO-2g34
    A motor 850kv es 4s rol megy eleg takarekos rendszernek tunik.
    Ezt lehet kiprobalnam mas gepen is
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.220
    A GoPro-m megsemmisülése óta nem foglalkoztam a dologgal, de most úgy néz ki aktuálissá válik a dolog, FPV repülésre alkalmas kamerát szeretnék venni, olcsón jó tudásút, és kezdőként is lehessen AV-kábelt csinálni, vagy venni hozzá (a Hero3+ mini USB-jét meg tudtam csinálni)...

A Mini Talon orrára kéne tenni...Jelenleg egy fémházban lévő ilyen kamerám van:

Hot-Sale-1-3-700TVL-PAL-NTSC-3-6mm-MTV-Board-Lens-Mini-CMOS-FPV-Camera.jpg

de arra gondoltam, hogy a fedélzeten is rögzíthetne egy kamera szebb képeket, mint amit a földi DVR monitor tudna rögzíteni...

El vagyok veszve a lehetőségek között, Mobius, Yi, SJ4000, SJ5000, Amkov 5000S, KeeCoo fullHD kamera, Dazzne P2, Foxeer HD action cam, vagy esetleg valami más?

Ami a probléma, hogy:

1. Ide kellene felrögzíteni: 20151002_124235.jpg FPV platform nélküli orr: maxresdefault.jpg

2. Jó lenne, ha a Phantom alá tehető GoPro Hero3 kompatibilis Arris cm3000 gimbalba is be tudnám tenni: 7293_arris-cm3000-gopro-gimbal-for-phantom-1.jpg

Nyilván jó lenne a legjobb minőséget elérni a videók terén...

Köszönöm a segítséget előre is!
    Utoljára módosítva: smith_hun által : 2015-10-06 15:38
    DJI Phantom FC40 Hybrid

Senior Member bakesz logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.787
    Javaslom, azt a atomnehéz fém házat dobd ki, pláne ha még a gimbalt is az orrára akarod rakni. Ha kell tudok helyette adni lencsetartót, mert jelenleg a fém ház látja el ezt a szerepet.

Hd kamerának, meg valami gopro méretűt javasolnék, hamár a gimbalt akarod használni, mert azokat kis átalakítással fel tudod majd szerelni(SJ vagy Xiaomi).

Ha mégsem kerülne fel a gimbal, akkor spec én eléggé Mobius párti vagyok, ugyhogy oda most márkát nem javasolnék....
    Utoljára módosítva: bakesz által : 2015-10-20 16:35
    Az Android billentyüzet nem a barátom.

Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.220
    Bocsánat, nem fogalmaztam pontosan...a repcsire nem megy gimbal, és nem is tervezek tenni rá, hacsak nem szervó pan/tilt kameramozgatót, ami azért a Mobius-t is elbírja...
    A GoPro style kamera a quad-ra szerelt gimbal miatt érdekes. A repcsire vagy fixen lenne rögzítve, vagy maximum pan/tilt mechanikával lenne feltéve...de ennél nem ragaszkodom a mozgatáshoz, igazából a fix kamera gondolom segítené a helyzet felismerését a horizont mozgása miatt (mint az FC40 esetében), nem csak az OSD adatokra kéne támaszkodni...

A mobius a lapossága, és az áramvonalba "simulása" miatt érdekes számomra...

A Yi optikája sajnos lejjebb van, mint a GoPro, így a gimbal-ba csak átalakítás után tehető be, ha egyáltalán befér, mert a GoPro is passzentos a cm3000-ben, a Yi viszont 1mm-el vastagabb...
    DJI Phantom FC40 Hybrid

Oldal: 1 / 61 123451151 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve